Višňová zmrzlina téměř zničila koberec v bytě… Strojové čištění koberců a tepování sedaček Praha 9

Višňová zmrzlina téměř zničila koberec v bytě… Strojové čištění koberců a tepování sedaček Praha 9 12 Led

jak vyčistit koberecVztahy mezi rodiči a dětmi – prošli jsme si tím všichni a přitom každý s jinými zkušenostmi. Samozřejmě, toto není fórum, kde bychom se svěřovali s tak intimními záležitostmi, ale život se nás neptá. V naší rodině jsem byla benjamínkem – jako dítě brzy získáte pocit, že být nejmladší je vlastně fajn. Jste středem pozornosti, získáváte nejvíc sladkostí a každý se na vás usmívá.

Proto, když jsem byla malá, mělo vše kolem mne krásné růžové obrysy. S přibývajícími lety se ovšem mnohé věci začaly měnit – to vše jsem plně pochopila tehdy, kdy jsem zůstala posledním dítětem v rodině, a jakákoliv zábava a bezstarostnost skončila. Bratr a sestra si našli své partnery a začali žít své vlastní rodinné životy mimo naše město.

Život mi začal ukazovat jaké to je, když zůstanete s rodiči v dospělém věku sama. S tatínkem jsem si ještě docela rozumněla. Neboť chlapi vidí život trochu jinak než-li ženy. Ale s maminkou jsem si to každodenně „užívala stále veseleji.“ Matka totiž měla stále neodbytnou touhu mne vychovávat. Ačkoliv jsem byla již dávno dospělá a samostatná.

Zpočátku…

čím vyčistit koberecZpočátku to člověk trpělivě snáší, ale po několika letech si nakonec řeknete, že to by snad již stačilo, a zkrátka začnete zarputile hledat cestu ven. V tomto směru jsem nebyla žádnou výjimkou. Takže jednoho krásného dne mi začal konečně říkat „pane“ menší byt, vzdálený od mého rodného hnízda asi půl hodiny cesty autobusem.

Přirozeně, žádná „velká revoluce“ se nekonala, ale řeknu vám – mít své vlastní vchodové dveře je super! Proto jsem se rozhodla, že po zabydlení pozvu svou rodinu na společnou oslavu. Tedy na kávu a něco dobrého a sladkého, po čem se „krásně“ kazí zuby…

Přišla maminka, tatínek i sestra se svojí šestiletou dcerou – ukázalo se, že můj vlastní byt byl zřejmě akorát navržen pro čtyři dospělé, jedno dítě a plný stůl nedělní sladké pohody. Netrvalo ovšem dlouho a pohodový relax vystřídal stres. Sestřina dcerunka jedla svoji višňovou zmrzlinu s takovým lahodným a uvolněným pocitem, že se – napůl rozteklá – ocitla na novém, poměrně vysokém šedém koberci…

Zahrála…

cena čištění kobercůZahrála jsem všechno do autu a snažila se zachovat patřičný nadhled a pochopení. Něco se nám se sestrou podařilo vyčistit. Takže zbytek měl přijít na řadu později – až zůstanu sama a budu mít klid dát vše do původního stavu. Ohleduplnost je sice velmi dobrá vlastnost. Ale v tomto případě mi nikterak nepomohla. Skvrny a fleky po zmrzlině v koberci držely neskutečně pevně. Takže jsem to po marném úsilí musela vzdát…

Stalo se tedy to, co přijít muselo – začala jsem pátrat po někom, kdo by měl dostatek odborných zkušeností i vstřícnosti, a dokázal mne těch bordových fleků zbavit. Popravdě řečeno, neměla jsem vlastně žádnou představu o tom, zda-li existuje firma nebo společnost, která by se věnovala problematice v této oblasti domácích úklidových činností – proto jsem, jako typická žena, zavolala kamarádce s prosbou o pomoc.

Měla jsem vlastně štěstí v neštěstí, neboť kamarádka je již maminkou dvou rozverných dětí. Takže byl předpoklad, že o čištění koberců má informace z první ruky… Nemýlila jsem se, vlastně ihned a ráda mi poskytla kontakt na úklidovou a čistící společnost A SERVIS LIPKA s.r.o., strojové hloubkové čištění koberců Praha, kterou jednoznačně považuje za nejlepší v oboru. Neboť již dvakrát je měla doma, a nedá na ně v žádném případě dopustit!

Příslovečná ženská zvědavost mi samozřejmě nedala. Takže jsem začala vyzvídat další podrobnosti – musím přece vědět, komu se chystám svěřit svůj téměř nový, byť v tuto chvíli velmi nevzhledný koberec.

Kamarádka…

ceník čištění kobercůKamarádka je velice výřečná, proto neměla žádný problém propojit naši krátkou „vzdělávací exkurzi“ na téma čištění a ošetřování koberců – s činností úklidové a čistící firmy A SERVIS LIPKA v těchto nelehkých situacích, kdy teprve dokážeme docenit jejich důležité poslání pro každý interiér – v tomto případě pro znečištěnou kobercovou krytinu.

Mluvit o tom, že bez koberce si lze jen těžko představit útulný prostor, je pouze nošením dříví do lesa. Jeho plocha, materiál a celková struktura dokonale tlumí zvuk, zatepluje podlahu, činí ji příjemnější, a v neposlední řadě – svým vzhledem dokáže potěšit oko i duši uživatele.

Koberec ovšem bývá vystaven nejrůznějším nástrahám a rizikům. Politý kávou, vínem nebo poznačený dětskými hrátkami – potřebuje rychlou a kvalitní nápravu. Přitom vůbec nezáleží na tom, zda byl koberec velký, levný nebo velmi drahý, či zděděný po dědečkovi a babičce…

V současnosti…

nejlevnější čištění kobercůV současnosti na trhu s úklidovými službami již naštěstí funguje množství firem, které se věnují čištění a ošetřování koberců různých typů a kvality. Takže v případě potřeby rádi pomohou i tomu vašemu. Mezi ty nejlepší a nejdůvěryhodnější rozhodně patří i společnost A SERVIS LIPKA, kterou zdobí výsledky a odborné zkušenosti dvacetileté profesionální praxe.

Tato firma se pyšní skutečně velkým množstvím spokojených klientů nejen v České republice a na Slovensku. Ale také na nesmírně náročných trzích v Rakousku a Něměcku. Kromě již zmíněného čištění koberců, nabízí i mnohé další služby – mytí a leštění oken či prosklených ploch, a to i ve výškách a těžko dostupných místech, ošetření a voskování podlah, odborné odstraňování graffiti a prevence před tímto problémem, či likvidaci plísní.

Úklidová společnost A SERVIS LIPKA s.r.o., hloubkové strojové čištění koberců Praha nabízí praxí a časem prověřenou špičkovou technologii čištění koberců. Jedná se vyspělou čistící metodu, která tvoří vrchol systému účinného a spolehlivého ošetření koberců. Efektivní a dokonale kvalitní postup spojuje jednokotoučový stroj s unikátní čistící chemií a odborně vyspělými a zdatnými profesionálními pracovníky.

Každý…

strojové čištění kobercůKaždý pracovník do podrobností ovládá a zná přednosti i charakteristiky strojové hloubkové čistící technologie. Dokáže ji nejen plně využít, ale klienty také odborně seznámit s ostatními způsoby ošetření koberců – především s tzv. extrakční metodou čištění. Dnes je již totiž samotné extrakční čištění koberců považováno za morálně zastaralé, prakticky neúčinné a málo efektivní.

Z principu své technologie se extrakční způsob s hloubkovým strojovým čištěním nedá vůbec srovnávat. Tato neefektivní a technologicky zastaralá metoda, totiž zanechává na čištěném koberci nejen nevzhledné skvrny a fleky. Ale často rovněž způsobuje i těžko odstranitelné škody.

Při tomto druhu čištění se jedná pouze o jakési rychlé „namočení“ koberce vodou smíchanou se saponátem a s následným rychlým odsátím. Nejhorší na této metodě je, že se tento, krátce popsaný proces, uskutečňuje pouze v jediné pracovní etapě. Což je z hlediska koberce a jeho perfektního vyčištění zcela nedostatečné!

Z přední…

hloubkové čištění kobercůZ přední části stroje – extraktoru – hubice stříká na koberec vodu a čistidlo. Zadní část stroje však mezitím již plochu koberce odsává, takže toto čištění probíhá ve velice krátkém časovém intervalu. Proto je toto čištění logicky pouhým „namáčením“ koberce za pomocí vody a saponátu, což má zásadní nedostatek v tom, že se celý proces odehrává jen na povrchu čištěného koberce.

Z tohoto zásadního důvodu je prakticky zcela nemožné, aby byl koberec vyčištěn kvalitně a do hloubky struktury. Proto předem můžeme na specifické téma – alespoň minimální dezinfekce nitra koberce – úplně a v klidu rezignovat. Bohužel, společnost Praha 9 koberce, čištění má s tímto zastaralým způsobem čištění velmi nepříjemné zkušenosti, neboť po předchozí extrakční metodě aplikované různými firmami – nejednou vracela zpět původní vzhled a kvalitu koberce zklamaným a nešťastným klientům…

Zjednodušeně řečeno – extrakční systém skutečně nezvládne  hloubkově vyčistit koberec. Neboť toto ošetření zasáhne pouze nejvrchnější vrstvu. Což je pro kvalitní vyčištění žalostně málo. Pravdou je také fakt, že pokaždé ani naše hloubková strojová metoda nevyčaruje zázrak – při čištění koberce, který nebyl ošetřován celá léta, je důležité mimo jiné znát i pojem „vyčistitelnosti.“

Pouze…

dezinfekční čištění kobercůPouze kratičká definice pro orientaci – vyčistitelnost představuje takovou úroveň znečištění celé struktury, že ji nedokáže vrátit zpět do života už ani strojová hloubková technologie. Samozřejmě, profesionální odborníci A SERVIS LIPKA takový koberec dají do pořádku, ale excelentního vysokého standartu čištění se již nepodaří dosáhnout.

Ani dnes ještě mnoho zákazníků neodolá volání okřídleného, ale falešného spojení – nízká cena + vysoká kvalita – kterou rádo slibuje extrakční čištění. Ano, strojové hloubkové čištění je o něco dražší, ale kromě neporovnatelné kvality a účinnosti, je rovněž podstatně šetrnější.

Společnost A SERVIS LIPKA se však nespoléhá pouze na stroje a chemii. V první řadě to jsou její kmenoví zaměstnanci – skuteční specialisté a odborníci. Z tohoto důvodu proto ani nezaměstnává sezónní brigádníky. Každý zaměstnanec této firmy absolvoval náročné profesní zaškolení a neustále se ve svém oboru vzdělává.

Samotné…

kvalitní čištění kobercůSamotné čištění každého koberce začíná úzkou součinností špičkové techniky a účinné, přitom šetrné chemie. Výkonný kotoučový stroj s rotačními kartáči a unikátní čistící prostředek začnou postupně a obezřetně „masírovat“ koberec vyváženou kombinací mechanické síly a chemické účinnosti.

Tento sehraný a praxí dokonale ověřený tandem pokračuje ve svém úsilí do té doby, dokud z koberce neodstraní všechny nečistoty. Koberce se tímto spolehlivým způsobem zbaví nejen veškeré mnohaleté zašlapané a zašlé špíny, ale rovněž také alergenů, roztočů a mikroorganizmů.

Celá kobercová plocha a její hloubková struktura tak po vyčištění zůstane nejen naprosto čistá. Ale rovněž zdravotně vydezinfikovaná. Po vyčištění hloubkovou strojovou metodou je koberec dokonale provzdušněný, celá struktura a vazba se neuvěřitelným způsobem napřímí, takže kobercová plocha získá zpět svůj ztracený objem, hebkost a svěží celkový vzhled.

Tandem…

kde nechat vyčistit koberecTandem výkonného kotoučového stroje a moderní účinné chemie poté vystřídá silný, a rovněž velice účinný třímotorový vysavač. Přes úžasný výkon je tento vysavač vůči koberci velice šetrný a nehrozí žádné nebezpečí, že by byl koberec jakkoliv poškozen. Díky sací síle tento jedinečný vysavač dokáže z koberce odstranit nejen zbytky čistící pěny, všech uvolněných nečistot, ale rovněž spolehlivě odsaje všechny roztoče, alergeny a mikroorganizmy, přičemž s naprostým přehledem ještě odstraní přebytečnou vodu a vlhkost, což je velmi důležité proto, aby mohl být vyčištěný koberec připraven k plnému a okamžitému využití.

Koberec tedy na konci této čistící technologie zůstává prakticky suchý. Takže je skutečně možné jej hned používat. Jedná se o obrovskou výhodu strojového hloubkového systému v podání společnosti A SERVIS LIPKA. V porovnání s extrakční metodou je proto tato moderní a účinná metoda mnohem zajímavější, neboť extrakce zapracuje do koberce velké množství nadbytečné vody, což způsobuje velké a nečekané problémy.

Extrakce…

přípravky na čištění koberceExtrakce je zastaralá a ve skutečnosti nevýkonná technologie, která nedokáže nečistoty ani přebytečnou vodu z hloubky koberce odstranit. Klient je tak donucen nedobrovolně a ve stresu čekat, dokud se kobercová plocha sama zcela nevysuší, což trvá celé hodiny a dokonale tak podtrhává výslednou nevalnou kvalitu vyčištěného koberce.

To přitom ještě není všechno – při extrakčním čištění se z koberce vyplavuje velké množství starých nečistot a do hloubky zašlapané špíny, což je pro tento způsob čištění sice účelem, ale také zároveň velkým problémem. Extrakce nedokáže tyto nečistoty patřičným způsobem odstranit. Takže po vyschnutí koberce se tyto nečistoty mění v ošklivé a nevzhledné fleky či skvrny, které jsou schopny pokrýt i celou kobercovou plochu.

Pokud s těmito novými a faktickými poznatky ještě jednou a objektivně porovnáte obě čistící metody – tedy hloubkové strojové čištění a extrakční čištění „na mokro,“ nemůžete mít pochybnosti, kdo se stává jasným vítězem…

Kromě…

jak odstranit skvrny z koberceKromě strojového čištění koberců, není aktuálně na úklidovém trhu jiný způsob, který by dokázal koberce prakticky zrenovovat. Technologie firmy A SERVIS LIPKA tak suverénně zvládne všechny ty nežádoucí – každodenním používáním vychozené „stezky“ na koberci, jeho slehlou a zašlapanou strukturu, i všechny nečistoty  ze samotného nitra této podlahové krytiny. Takže konečný vzhled ošetřeného koberce je bezchybně esteticky sjednocen.

Abychom téma čištění koberců mohli s klidným svědomím uzavřít, zmíníme se ještě o jednom pracovním postupu, kterým je tzv. „suché čištění.“ Tato technologie je sice ke koberci velmi šetrná, ale s důkladným hloubkovým vyčištěním nemá nic společného. Neboť se jedná pouze o jeho „pročesání a provonění.“

Ukazuje se tedy, že s odbornými profesionály společnosti A SERVIS LIPKA a jejich hloubkovou strojovou metodou, kterou dokonale ovládají, se dá vyčistit prakticky jakýkoliv druh koberce. Po ukončení jejich práce, tak každý klient získává nejen špičkovou kvalitu ve formě dokonale čistého koberce. Ale zároveň také jeho hloubkovou – pro zdraví nesmírně důležitou účinnou dezinfekci. Zcela samozřejmou a přirozenou součástí tohoto firemního procesu je vysoce profesionální a vstřícný přístup každého pracovníka společnosti A SERVIS LIPKA.

Po…

údržba kobercePo vyslechnutí všech těchto důležitých informací o čištění koberců, speciálních metodách a postupech – které jsem se od své kamarádky dozvěděla – bylo moje rozhodování vlastně již naprosto jednoduché. Obratem jsem se spojila s úklidovou společností A SERVIS LIPKA s.r.o., hloubkové strojové čištění koberců Praha, a požádala je o pomoc – respektive o zakázku , která by vyřešila problém mého nešťastného koberce.

Bylo skutečně velmi příjemné a psychicky až osvobozující, vyslechnout si v telefonu profesionála – slečna měla dokonalý přehled o tématu, věděla přesně co potřebuji a poskytla mi adekvátní, z mé strany očekávané řešení.

Velmi rychle jsme se dohodli prakticky na všem. Takže již druhého dne jsem našla ve své  e-mailové korespondenci shrnutí objednávky, včetně finanční kalkulace, termínu a času. Jelikož objednávka plně vyhovovala mým představám – zakázku jsem potvrdila a již jen očekávala, kdy se mého koberce ujmou skuteční odborníci…

Po…

snadné čištění kobercePo třech dnech jsem již doma uvítala sympatickou dvojici pracovníků A SERVIS LIPKA, kteří se bez jakýchkoliv průtahů a s chutí pustili do práce – byla radost se na ně dívat – sami si s naprostou samozřejmostí odsunuli nábytek, aby koberec mohli vyčistit opravdu celý. Měla jsem velmi hezký pocit, neboť přesně tak si představuji moderní, dynamické a profesionální služby.

Když tito odborníci svou práci ukončili, vypadal můj koberec přesně tak, jako když jsem jej zcela nový položila – dokonale čistý, nadýchaný, svěží a vonící… Ani milimetr poměrně vysokého vlasu nebyl poškozen, měla jsem spíše úžasný pocit, že je naopak ještě více hebký. Zkrátka a jednoduše – dokonale odvedená odborná práce, kterou si člověk rád zaplatí. Neboť výsledek je skutečně bezkonkurenční.

Pokud dovolíte, velice ráda služby společnosti A SERVIS LIPKA doporučuji i pro vaši orientaci ohledně možností, které nabízejí úklidové služby – sama jsem se přesvědčila, že jejich technologie hloubkového strojového čištění představuje opravdu – čistý, vydezinfikovaný a poctivě vyčištěný a ošetřený koberec. Tuto špičkovou recepturu ocení nejen samotný koberec a jeho životnost, ale především jeho spokojený majitel či uživatel.

Ohodnotit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.