Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Jak vyčistit z hloubky struktury podlahy znečištění, nadzvedněte ji silnou zásaditou chemii

Jak vyčistit z hloubky struktury podlahy znečištění, nadzvedněte ji silnou zásaditou chemii 16 Pro

Vyčistit podlahu je někdy náročný úkol, a pokud si ji ušpiníte třeba višňovou marmeládou, tak to platí dvojnásobně. A tento problém řešili i naši poslední klienti. Proto nás kontaktovali, abychom se o to postarali, protože v záhybech podlahy byly viditelné tmavé čáry od marmelády, se kterými si neporadili. A díky tomu zjistili, že existuje takové čištění podlah, které jim nejenom pomůže, ale budoucí udržování podlahy bude hračka.

Kamenné, lité, betonové podlahy a systém generálního čištění v Praze

Fleky a skvrny na dlažbě, betonové podlaze se prakticky nedají vyčistit protože se jedná většinou o difuzně otevřený materiál, který si uvedenou nečistotu nasaje pod povrch do struktury. Mechanické čištění samo o sobě je neúčinné. Je potřeba použit chemii, která je na to vhodná, tedy mít především znalost a zkušenost, jakou chemii použít.

Podle struktury podlahy a druhy nečistoty volíme, mezi kyselou a zásaditou čistící chemii. V dnešní době se chemický průmysl rozvinul do neskutečné škály výrobků a druhů a také intenzity přípravků. Takže si můžete vybrat a mohli jste do nedávna poměrně lehce a levně volit co použijete, stačila znalost a zkušenost co pro Průmyslové čištění podlah v Praze zvolit. Bylo to jednak tím, že především v Německu, byly pro rozvoj chemické a čistící chemie neskutečně příznivé podmínky.

Hlavní trumf byly velmi levné energie, které chemický průmysl vyrábějící čistící a ochranné chemie potřebuje opravdu hodně. Tato výroba je energeticky náročná jako např. výroba hnojiv. Ale v dnešní době bohužel se situace natolik změnila, že levnou energii nemáme a mít nebudeme. Takže i tyto speciální chemické přípravky, které byly v minulosti za jak se říká za pusu, začínají být pekelně drahé. Takže musíme přemýšlet a volit, čím nadále v budoucnosti budeme čistit.

Budeme se muset vrátit o krok, nebo dva zpátky a zkoušet další levnější přípravky. Hlavní problém je v tom, že celá řada chemických provozů, ty extra účinné a taky mnohdy i šetrné přípravky vyřadila ze své výroby a zkrátka už nejsou a v Evropě už nebudou. Vím, že je to naše volba, že chceme jít příkladem a evropská komise má svou představu jak dál provozovat průmysl a služby v Evropě.

Lidé a podnikatelé jsou velmi adaptabilní a cesta se vždycky najde, ale musíme opět hledat a laborovat až se nakonec přizpůsobíme a cestu najdeme. Určitá skupina firem to vzdá, protože jim nebudou vycházet počty ztrát a zisků, nenajdou tu potřebnou sílu, jako na začátku, když začínali a byli plni sil. A ti co ve službách zůstanou, tak ti se přizpůsobí, a jediným skutečně poraženým bude zákazník, který nebude mít z čeho vybírat a ceny se jako vše zvednou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.