Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Dnes je pomsta jednoduchá, to vidíme dnes a denně, vezme se sprej a nastříká se hanlivý nápis

Dnes je pomsta jednoduchá, to vidíme dnes a denně, vezme se sprej a nastříká se hanlivý nápis 26 Lis

Před třemi týdny se nám ozval jeden nový klient. Řekl nám, že potřebuje odstranit graffiti na domě. Konkrétně na fasádě. Ptali jsme se, zda to má na svědomí vandalismus a pán to nepopřel. Když jsme přijeli na místo, svěřil se, že lidé v okolí jsou naštvaní. Už delší dobu proto, že v okolí není kde zaparkovat. A měli toho tak plné zuby, že se rozhodli posprejovat jeden z bytových komplexů. Jenže vlastníkem byl právě tento vcelku sympatický a pokorný pán.

Chraňte své povrchy fasád před vandalismem dnešní doby graffiti

Je pravda, že parkování je palčivý problém celé České republiky. I my sami to velmi dobře známe. Pán nás však dobře zavolal a my se mohli pustit do práce. Naše společnost Čištění graffiti Praha se totiž specializuje na účinné odstraňování graffiti, tagů, sprejů a nejrůznějších malůvek, které máme možnost vidět dneska všude.

Před tím, než se pustíme do zahájení prací na této zakázce, si vám však dovolíme přiblížit postup naší práce při odstraňování graffiti. Ten je takový, že graffiti zeslabíme co nejvíce a přetřeme příslušnou fasádní barvou, zamalovat graffiti hned a bez toho, aniž byste jej prve odstranili a zeslabili, nemá ten efekt, který všichni společně čekáme. Graffiti a tagy by byly dobře odstranitelné, ale prakticky skoro nikdo nemá na fasádě antigraffitovou ochranu, takže je potřeba postupovat tak, jak je tento problém na stole.

Musíme se tedy pokusit odstranit, sundat a vyčistit graffiti za podmínek jaké jsou. A tady to dopadne skoro vždycky stejně graffit, tag se povede odstranit pouze částečně, tedy zůstanou po něm stíny. Je to tím, že sprejerská barva nemá na povrchu fasády žádnou zábranu v podobě antigrafitové ochrany a pronikne hluboko do struktury omítky a odtud se velmi náročně doluje. Po několika opakovaných pokusech se však chemický proces zastaví a tady je konečný výsledek, který není úplný a také uspokojivý.

Graffiti většinou pak prosvítá na povrchu a jsou vidět jeho původní linky. Jakožto prevenci proti posprejování doporučujeme nechat nanést na fasádu antigraffitovou proti sprejerskou ochranu. Ta zajistí následné odstranění graffiti s velmi dobrým výsledkem. Antigraffiti nátěr s pracovníky nanášíme v několika vrstvách, a to podle struktury povrchu. Je možné ho aplikovat na všechny druhy ploch, Odstranění graffiti z ošetřených povrchů není komplikované a je vždy s výsledkem, který naši klienti potřebují.

Když Graffiti odstraníme a poté naneseme opět antigraffitový nátěr tam, kde jsme pracovali, protože jsme si vědomi, že jsme částečně tento ochranný nátěr zeslabili. Tím dosáhneme toho, že je ochrana zachována a také částečně násobena a toto konkrétní místo, kde už graffit byl je pojištěno před případným dalším spejerským útokem. Tudíž její funkčnost vydrží další ochranný cyklus a mimoto vydrží i většinou déle. Včasné odstranění graffiti je velmi důležité pro náš „systém čistých budov“, který je také důležitý. Graffiti se nám podařilo perfektně odstranit. Klient byl s námi spokojen a my jsme s naší prací byli také spokojeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.