Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Ručně vyrobený dárek, který téměř zničil koberec

Ručně vyrobený dárek, který téměř zničil koberec 19 Čvn

Na druhé straně…

jak vyčistit fleky od barvy z kobercePravděpodobně budu nyní mluvit proti zájmům svým, i zájmům úklidové společnosti ve které již několik let pracuji. Ale zakázky některých našich klientů, zejména jejich bezprostřední příčiny mne asi nepřestanou nikdy překvapovat. Přitom by většinou stačil domyslet jeden jediný neuvážený krok, a problémy se znečištěním koberce by vůbec nemusely vzniknout. Je samozřejmé, že se každý rozhoduje většinou sám za sebe. Řeší záležitosti dle svého uvážení, ale v určitých případech se tak nějak nevyplácí rezignovat na logický a osvědčený úsudek. Prostě řídit se zdravým selským rozumem. Přesně jako nedávno, kdy nám ve firmě zazvonil telefon. Na druhé straně se ozvala zákaznice se sdělením, že má koberec v dezolátním stavu a potřebuje naši pomoc. Čištění koberců Brno.

Přiznám se, že při vyslovení slova dezolátní. Tedy něco ve smyslu žalostný, smutný či zničený, vždy zpozorním. Začínám sám se sebou hrát hru, jak se asi chudák koberec do takové situace dostal. V tomto případě mne, ale klientka dokonale zmátla. Neboť jsem tipoval jako příčinu poničení koberce rozpustilou dětskou hru. Nebo nehodu při stolování, či něco podobného. Překvapení jsou vždy kořením života, ale toho dne jsem byl zasažen minimálně dvojitou dávkou. Žena, podle hlasu se jednalo o dámu kolem padesátky. Neměla z počátku vůbec chuť popisovat, co se jí vlastně přihodilo. Jenomže, čištění koberce je mnohdy malá alchymie. Proto se vyplatí získat od zákazníka alespoň několik detailů, aby pracovník věděl, co jej při čištění čeká. A mohl se dle získaných informací připravit na jeho kvalitní resuscitaci. odstranění lepidla z koberce

Čištění koberců Brno…

Za roky mé práce ve firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců Brno již vím své, a život mne naučil. Mám tuto práci skutečně rád. Neboť se nejedná pouze o koberce, ale zejména o kontakt s lidmi. Nebo ještě lépe řečeno o lidech a kobercích. Proto jsem i v tomto případě potřeboval informace z první ruky. Neviděl jsem tedy jinou možnost než-li, co nejcitlivějším způsobem na ženu „zatlačit,“ abychom se mohli zorientovat a připravit. Ukázalo se, že naše klientka je nadšená umělkyně, která dokáže z nejrůznějších nepotřebných starých věcí vytvořit nečekaně krásné a milé předměty. Zkrátka, žena-hračička, která je plná nápadů a vtipných, tvořivých inspirací. Vytváří prý panenky z kousků vyřazených látek. Předměty ze skla, korálků, papíru i dřeva stříhá, lepí, skládá a maluje. Jednoznačně se jedná o nadanou a tvořivou osobnost, která při této činnosti i dokonale relaxuje.

profesionální čištění koberců BrnoJak se lidově říká pověstné jádro pudla bylo v tomto konkrétním případě spojeno s dárkem pro nejlepší kamarádku. Žena měla pro tento účel připravenou tvarově atypickou láhev, kterou chtěla přetvořit na moderní, barevně nápaditou vázu. Celá věc ovšem měla jeden háček. Její, pro tyto účely často využívanou malinkou dílničku, kterou měla ve sklepě, dočasně obsadily synovy věci, které byly připraveny ke stěhování. Paní byla proto nucena značně improvizovat, a tak se není čemu divit, že několik detailů nevyšlo podle představ.

Jako žena a hospodyně…

Jelikož ji už začal tlačit čas, neboť k přítelkyni se chystala s blahopřáním již za několik málo dní. Rozložila všechno potřebné v obývacím pokoji. Tam je nejlepší světlo, dostatek místa. A při otevřených dveřích na balkon není tolik cítit ostrý a štiplavý zápach lepidla, barev a jiných chemických nezbytností. Jako žena a hospodyně samozřejmě nezapomněla všechno kolem stolu odklidit. Koberec přikryla velkým starým igelitem a kusy kartonu.

Dle jejich slov, se jí všechna přijatá opatření zdála být dostatečná a přiměřená. Takže si do vzniklé improvizované dílničky v obýváku, přinesla dotyčnou láhev. Připravila modelářskou stříkací pistoli, barvy, lepidlo. A mnoho dalších potřebných maličkostí, aby pro svou kamarádku, s upřímností v srdci a vlastníma rukama, vytvořila netradiční a originální vázu. Řemeslných zkušeností s podobnými náměty měla na rozdávání. Takže nyní již pouze nechala pracovat svou vlastní fantazii. odstranění zvířecích chlupů z koberce

Klientka se na vteřinu odmlčela, bylo patrné, že se jí jaksi nechce pokračovat, a tak jsem se ji snažil pomoci. Zklamaly vás barvy, lepidlo nebo se přihodila jiná nešťastná náhoda? Žena se mé otázky přece jen chytila, a potvrdila poslední zmíněné slovo náhoda. Když dárek dokončila. Vzhled nové vázy ji potěšil do takové míry, že si okamžitě v duchu začala plánovat, že něco podobného si vytvoří i sama pro sebe. Jakmile začala z koberce odstraňovat všechny kartony a igelit. Zůstala v naprostém šoku. Barva, či spíše něco jako barevná mlha, kterou při práci produkuje modelářská pistole. Pokryla část koberce tak výrazně, že vzniklou mapu, která připomínala obrovská množství barevných makových zrnek. Bylo možné pozorovat už od dveří do obývacího pokoje.

Hrůza a děs…

Naprostá hrůza a děs – rozechvěle do telefonu konstatovala žena, při vzpomínce na svůj barevně zastříkaný koberec. Tak to vám, ač skutečně nerad věřím, milá paní. Klidně však počítejte s účinnou pomocí naší společnosti A SERVIS LIPKA. Máme dostatek zkušeností a dokážeme si poradit s těmito nepříjemnými překvapeními. Paní si ulehčeně oddechla, ale vzápětí mi položila neočekávanou otázku – jaké bude lepší vyčištění koberce? Kamarádka ji večer poradila, že extrakční metoda je super postup, neboť jej sama doma již mnohokrát využila. Také se dozvěděla, že naše úklidová firma čistí koberce zcela jinou technologií. I proto by se v této oblasti chtěla lépe zorientovat, aby koberec skutečně zachránila a neměla výčitky svědomí.

spolehlivá firma na čištění kobercůDal jsem naši klientce jasně najevo, že všechny souvislosti, spojené s oběma způsoby čištění, ji velmi rád objasním a vysvětlím. Neboť je to i v samotném zájmu naší firmy A SERVIS. Zároveň jsem vyslovil své osobní přesvědčení, že si z nabídky vybere to nejlepší. Neboť určitě ocení především kvalitu, preciznost a dlouhodobý účinek. Tak pojďme do toho, ať nás čas nepomluví. Extrakční čištění koberce je známé na úklidovém trhu mnoho let. Jeho základní kámen tvoří tepovač, odborně extraktor. Ten vpraví do koberce roztok teplé vody a čistícího chemického prostředku tak, aby se začala uvolňovat všechna usazená špína a nečistoty. Stroj následně vytvoří bohatou pěnu, která celý proces čištění usnadňuje a urychluje.

Extrakční způsob čištění…

Jakmile vyprší stanovená doba, během které chemické složení přípravku uvolní nečistoty. Může se zahájit postupné vysávání čištěné kobercové plochy. I nyní se uplatní tepovač, který stačí pouze přepnout do polohy sání a on sám zbaví koberec zbytků pěny a všech uvolněných nečistot. Systém tepování má u nás poměrně velkou a dlouholetou tradici. U klientů je stále oblíbený, přičemž jej celkově zefektivňuje i použití novější techniky. Vzhledem k tomu, že je extrakční metoda při čištění koberců využívána již celá desetiletí. Nevyhýbají se ji určité systémové nedostatky, které plynou především z technologické zastaralosti a celkové nižší účinnosti. Nejedná se přitom o nic dramatického. Neboť mnohá technická zařízení, systémy nebo metody, dokáže ubíhající čas postupně nahlodávat a morálně znevýhodňovat. Extrakční způsob čištění se tomuto zákonitému trendu rovněž nevyhnul.

Kupodivu je jedním z jeho nedostatků prvek, který je při čištění klíčový – voda. Při práci se do koberce logicky dostává poměrně velký objem vody a vlhkosti. Neboť bez ní není možné dosáhnout očekávaného výsledku. Nízká účinnost a průměrný výkon sacího zařízení je potom příčinou, že po vyčištění zůstává ve struktuře koberce značné množství zbytkové vlhkosti. Jediná známá cesta, jak se vody účinně a trvale zbavit, je postupné vysoušení, které ovšem trvá i několik hodin. Při závislosti na konkrétních podmínkách se může dokonce jednat o tři až devět hodin. To je skutečně v dnešní době velmi neefektivní. Přirozeně, že tento fakt celý proces čištění technologicky neúměrně prodlužuje. A pro zákazníka, který má právo vyžadovat kvalitní výsledek. Určitě se nejedná o komfortní službu. čištění koberců kotoučovým strojem

Zákazník je plným právem…

Sušení má však ještě další, takříkajíc sekundární problém. Nečistoty uvolněné působením vody a chemie, nedokáže popisovaná extrakční metoda odstranit úplně. Nečistoty se sice dostanou až na povrch, kde se ale uchytí. To následně na suchém koberci vytváří nevzhledné skvrny a fleky, které za mokrého stavu nebyly vůbec vidět. Zákazník je proto plným právem z takto vyčištěného koberce rozladěný a nespokojený. Přitom se opět jedná o důsledek málo efektivní. Dnes již zastaralé metody čištění, která již jednoduše nestačí na moderní a technologicky mnohem vyspělejší postupy.

Samozřejmě, podotkl jsem vzápětí mnohem dokonalejší a vyspělejší systém čištění nabízí právě naše uklidová společnost A SERVIS LIPKA. Pro koberec každého zákazníka se tak stáváme garantem výjimečně kvalitního výsledku a trvalé spokojenosti s našimi službami. Klientka se do sluchátka tiše a přesto vnímatelně pousmála, a s jistou dávkou, téměř neodolatelné dětské zvědavosti moje slova okomentovala očekávanou větou – tak už mne, prosím nenapínejte, mluvte a přesvěčte mne, vážený pane! Pouze jsem dodal, že není nic jednoduššího, a začal jsem.

Naše společnost již léta využívá špičkový systém čištění koberců, který se v praxi nejen plně osvědčil, ale který také přináší skvělé ohlasy. Dokladem jsou desítky a stovky upřímných poděkování, pozitivních recenzí a množství doporučení, které můžete nalézt na webových stránkách. Což vyznívá jednoznačně a přesvědčivě. Podstata naší metody tkví v technicky vyspělých strojích, velmi účinné a jedinečné čistící chemii, a ve zkušených a odborně vyškolených vlastních zaměstnancích. Přirozeně, že tato trojice pevných pilířů by nebyla kompaktní bez našeho profesionálního přístupu, dávky empatie a ochoty. Udělat pro klienta vše potřebné, aby byl s výsledkem naší práce na nejvyšší možnou míru spokojen.

Náš postup…

čištění koberců v domácnostech se zvířatyNáš postup je následující – vůbec prvním krokem je aplikovat do hloubky koberce speciální chemickou látku od značkové německé firmy Bosch RTS. Neocenitelnou službu nám při této činnosti poskytuje osvěčený, a praxí prověřený vysoce výkonný kotoučový stroj s rotačními kartáči. Speciální čistící kosmetika firmy Bosch RTS je i při své výjimečné účinnosti rovněž velmi šetrná, takže zodpovědně mohu prohlásit, že koberec v žádném případě neponičí ani jinak neznehodnotí. Za dlouhá léta mé praxe se ještě ani jednou nestalo, že by tato unikátní chemie jakýmkoliv negativním způsobem poznamenala výslednou kvalitu čištěného koberce.

Chemické látky jsou koncentrované v podobě husté pěny. Spolehlivě dokážou z koberce uvolnit nejen všechnu, i mnoho let zašlapanou nečistotu. Rovněž také zdraví ohrožující alergeny, roztoče a další škodlivé mikroorganizmy. Tím navíc celou kobercovou plochu dokonale vydezinfikují, což žádné jiné technologie čištění prostě nedokážou. Zákazník tak od nás obdrží nejen perfektně vyčištěný koberec. Ale také koberec, kterému se po stránce zdravotní nezávadnosti a hygienické čistoty nedá naprosto nic vytknout. Jakmile ukončíme tuto první nesmírně důležitou etapu. Naši zkušení a odborně dokonale sehraní zaměstnanci mohou začít s vysáváním kobercové plochy. Hned na úvod této fáze čištění jsem naší milé zákaznici vysvětlil, že vysávání s visačkou společnosti A SERVIS LIPKA má zcela jiné parametry, než vysávání spojené s běžným domácím úklidem.

Je to přirozené…

Vysavač, který každodenně používáme, může při prvním letmém seznámení vzbuzovat u klienta značný respekt. Očividně masivní, i pro chlapa poměrně těžký stroj v sobě skrývá extremně silnou sací energii. Je to přirozené, neboť trojice motorů dává každému klientovi najevo svou obrovskou sílu. Tato výjimečná síla vysavače následně spolehlivě zabezpečí, že čištěný koberec důkladně zbavíme veškeré chemické pěny. A to pochopitelně se všemi nečistotami, zašlou starou špínou a rovněž s roztoči, alergeny. A ostatní mikroskopickou faunou, která v žádném případě člověku zdravotně neprospívá. A to přitom není ještě všechno, prosím…

V robustním vysavači, ve kterém se skrývají tři výkonné motory. Je k dispozici ještě tolik energie, že kromě odstranění vzpomínaných nečistot a mikroorganizmů, zvládne v pohodě vysát také přebytečnou vodu a nechtěnou vlhkost. Takže po ukončení vysávání je ošetřený koberec fakticky suchý. Zákazník jej může hned začít normálně používat. Dle mého názoru, je dále již tento příběh pro obě zúčastněné strany pouze příjemný. Naše zákaznice se s námi dohodla na čištění jejího, barvami postříkaného koberce. Doladili jsme už pouze termín a čas. Za tři dny jsme již v plné polní stáli před dveřmi jejího bytu. čištění koberců moderní metodou

Čas je drahou komoditou…

Skutečně, barvy na koberci způsobily své. Ale dlouholetá zkušenost mi našeptávala, že se nejedná o žádnou pohromu. Kterou bychom s pomocí naší technologie hloubkového strojového čištění, nedokázali zvládnout. Protože čas je nesmírně drahou komoditou, bez jakýchkoliv dalších prodlev jsme se pustili do důkladné očisty postiženého koberce. Všechno proběhlo dle našich plánů a bez nečekaných problémů. Takže již za hodinu jsme byli s naší prací hotovi, což zákaznice přivítala s velkou úlevou.

Na místě, kde ještě před několika desítkami minut ležela nevzhledná barva, nyní nebylo po nechtěném uměleckém výtvoru sebemenší památky. Koberec získal svůj původní krásný a hebký vzhled. Působil dokonale svěže až nově, a celá místnost byla zvýrazněna čistou a jemnou vůní. Paní dlouhou chvíli stála na „místě činu“. Po tváři se ji do široka rozléval spokojený úsměv s nevěřícím výrazem v očích. S viditelně dobrou náladou se nám nezapomněla pochlubit i s dokončenou vázou. Upřímně musím konstatovat, že váza z původní láhve byla skutečně krásná, originální, s působivou barevnou dispozicí.

Rozdávat klientům radost…

čištění a tepování kobercůMne i kolegu, kromě tohoto příjemného uměleckého zpestření, velmi potěšilo, že se nám a naší úklidové společnosti A SERVIS opět podařilo dodržet dané slovo. Účinně jsme pomohli vyřešit pro klientku nepříjemný problém. A přitom jsme dokázali, že naše metoda čištění patří jednoznačně na vrchol úklidových služeb, Ta v současnosti sotva najde konkurenci nejen u nás, ale i v Rakousku, Německu či na Slovensku. Nevím, ale to je pravděpodobně asi také důvod, proč mám svoji práci tak rád a každý den mne baví. Neboť rozdávat klientům radost a spokojenost je zážitek, který je tou nejkrásnější odměnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.