Voda z pračky nám málem zničila koberec. „Strojové čištění koberců a tepování sedaček Praha 10“ pomohlo

Voda z pračky nám málem zničila koberec. „Strojové čištění koberců a tepování sedaček Praha 10“ pomohlo 12 Led

jak vyčistit koberecKdyž jsme ještě bydleli ve starém bytě, tak se jednalo spíše o provizorium. A z tohoto důvodu jsem mnoho věcí v interiéru neřešila a nechávala je takříkajíc stranou. Pravdou také je, že mne občas různé detaily a nepraktické drobnosti rozčilovaly. Ale vždy jsem se dokázala uklidnit představou, že se vše jednoho dne změní – nový byt bude konečně to pravé, po čem moje duše prahne.

Nakonec jsme se s manželem přece jenom dočkali a drželi jsme v rukou novotou se lesknoucí klíče. Můj pocit se dá velice těžko popsat. Ale ti, kteří již mají tyto krásné chvíle očekávání zažité, přesně vědí, co mám na mysli. Směs dojmů z těchto jedinečných chvil bývá prudce výbušná. A člověk na jejich jedinečnou sílu nikdy nezapomene. Jejich poznávacím znamením je obrovské množství představ, nápadů, řešení. Ale hlavně snahy dosáhnout za každých okolností svých priorit.

Vlastně jsem v tomto směru – jako žena – měla veliké štěstí. Neboť manžel si na vzhled interiéru, jeho zařizování a různé detaily příliš nepotrpěl. Řídil se vlastně takovou starověkou „testosteronovou“ filozofií, že za prahem bytu či domu se jedná o výsostné území ženy. Přičemž chlap nemá – do věcí týkajících se domácnosti „příliš strkat nos!“

Abych…

čím vyčistit koberecAbych ale tyto záležitosti uvedla na správnou míru – nedělala jsem nic, co by mne jen tak napadlo, vždy jsme se na řešení domluvili, neboť můj muž nikdy nespochybňoval mé návrhy či nápady. Neboť jako chemik tělem a duší, pro sebe vyžadoval pouze kousek soukromí pro svou knihovnu, stůl a počítač.

Když jsme se konečně zabydleli, byla jsem šťastná a spokojená – snad jediné, co nebylo zcela dle mých představ – bylo umístění pračky. Díky vysněné a velmi pohodlné vaně se nám již bohužel, nevešla do koupelny. Takže se stala součástí kuchyňské linky. Jelikož bylo vždy mým přáním mít v celém bytě koberce, měla jsme samozřejmě jeden i v kuchyni. Zbožňuji totiž chodit doma naboso, a koberce jsou pro tuto moji slabost jako stvořené.

Jednoho dne se mi však tato maličká životní radost nepěkně vymstila. Byla sobota – manžel byl jako obvykle ve firmě, a já si postupně odškrtávala své domácí povinnosti. Kromě ostatních běžných „rozptýlení,“ si v kuchyni vydávala své pracovní monotonní zvuky i pračka, takže vše probíhalo dle mých představ – neboť pouze ženy dokáží skloubit a provádět více procesů najednou – a ten můj multitasking běžel skutečně na plné obrátky…

Zřejmě…

cena čištění kobercůZřejmě jsem, ale množství práce nahromaděné v daném okamžiku přece jen přecenila, a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Dvířka pračky jsem pravděpodobně zavřela příliš rychle a ledabyle, takže během okamžiku se značné množství rozpěněné a špínou zakalené vody rozlilo po našem kuchyňském koberci. Měla jsem pocit, že se mi to snad jenom zdá – po rychlém procitnutí mi tak nezbývalo nic jiného, než se pokusit celou vzniklou havárii nějakým způsobem zvládnout.

Již předem jsem tušila, že na tmavém koberci zůstanou nevzhledné fleky po špinavé vodě a pracím prášku. Bohužel, vlastní snaha o vyčištění se míjela účinkem. A ani pomoc manžela, který se ke mně večer přidal, nepřinesla viditelné zlepšení. Mezitím jsem se snažila obvolat všechny kamarádky, zda přece jen neznají nějakou kvalitní firmu, která by si s touto kalvárií dokázala poradit.

To podstatné, co jsem se telefonicky dozvěděla bylo varování, abych si při volbě dávala hlavně pozor na firmy, které čistí koberce extrakční metodou. Sice je relativně vyčistí – o tom žádných sporů – ale rozhodně to není žádná sláva. K tomu mi ještě jedna z kamarádek dodala, že se vlastně a pouze jedná o takové „lepší“ tepování.

Jelikož…

nejlevnější čištění kobercůJelikož jsem už „velká a dospělá holka,“ rozhodla jsem se, že web to určitě jistí! Nejen, že mne zorientuje v daném problému čištění koberců, ale zcela určitě mi pomůže najít i název firmy, nebo spíše synonymum pro dokonale čistý koberec. Jedinou věcí jsem si byla již předem jistá – začnu hledat dle ohlasů jiných klientů. Neboť tímto způsobem zjistím pravdu a  nemohu se přece zmýlit.

Ukázalo se, že to byl skutečně dobrý nápad – netrvalo to ani dlouho a mezi různými firmami se začalo stále častěji objevovat jedno jméno. Úklidová a čistící společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. mi nabídla nejen „super kompas“ pro oblast různých způsobů čištění, ale především její jméno, kvalitu odváděné práce a vstřícný přístup oceňovalo množství firem, běžných domácností, institucí i různých organizací.

Nyní jsem si byla jistá, že již dále hledat nemusím, ale pojďme raději pěkně po pořádku…

Úklidová společnost A SERVIS LIPKA patří již více jak dvacet let k lídrům v oblasti úklidových a čistících služeb, přičemž si vybudovala v této branži skutečně skvělé a ceněné místo nejen na trzích v České republice, ale také na Slovensku, v Rakousku a Německu.

Díky…

strojové čištění kobercůDíky mimořádně vysokým nárokům na sebe, své zaměstnance, výslednou kvalitu a používanou technologii, se společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění koberců Praha 10, vlastně stala synonymem dokonale čistého, nadýchaného a vydezinfikovaného koberce.

Přirozeně, kromě čištění koberců a jejich ošetření, má pro své zákazníky ještě mnohé další služby týkající se úklidu a čištění. Namátkou lze jmenovat mytí a leštění oken, skleněných ploch, výloh či výkladů. Dále zde nejdeme čištění podlah, čalouněného nábytku, a rovněž také odborné odstraňování graffiti nebo zdraví škodlivých plísní – včetně důležité prevence.

Při vlastním čištění koberců a podlah nabízí A SERVIS LIPKA klientům jedinečnou čistící technologii, známou jako hloubkové strojové čištění. Tento technicky velmi efektivní a účinný systém, využívá propojení výkonného jednokotoučového stroje s mechanickými rotačními kartáči. Při tomto procesu o dokonalém výsledku čištění rozhoduje zejména silný přítlak a následné tlakové vysátí koberce pomocí třímotorového, stejně tak výkonného vysavače.

Progresivnost…

hloubkové čištění kobercůProgresivnost a špičková kvalita této čistící technologie, se dá v obecní rovině skutečně charakterizovat dvěma slovy – efektivnost a účinnost. Právě hmatatelný obsah těchto dvou slov se zde mění do podoby čistého a vydezinfikovaného koberce, což umožňuje společnosti A SERVIS LIPKA dosahovat jasných úspěchů a prokazatelných výsledků.

Tato společnost – již od samotného začátku – považuje za velice důležité a potřebné, aby každý zákazník včas získal informace o přednostech a charakteristice strojové hloubkové metody, a dokázal je přesně porovnat s ostatními způsoby čištění a ošetření koberců – především se jedná o porovnání s velmi často používanou extrakční metodou čištění. Neboť právě tato extrakční metoda je stále ještě velkou skupinou klientů vnímána jako jakýsi „druh klasiky.“ Přičemž tomu již vůbec neodpovídají její výsledky, kvalita a zejména účinnost.

Extrakční čištění tak můžeme s klidným svědomím prezentovat jako neúčinný, technicky a morálně zastaralý a neefektivní systém, který se – bohužel – ještě stále uchází o přízeň zákazníků. V těch případech, kdy se této metodě podaří klienta získat, bývá výsledek více než žalostný, klient rozčarovaný a koberec zralý pro nové, ale určitě již kvalitní vyčištění.

Dlouhodobé…

dezinfekční čištění kobercůDlouhodobé zkušenosti a prokázané nevyhovující výsledky extrakčního čištění jsou jednoznačným důkazem, že tento způsob ošetření koberce se na hloubkové – a tím kvalitní vyčištění – rozhodně nehodí. Proto i konečné výsledky způsobují zákazníkům zbytečné komplikace, další finanční náklady, ale zejména ztrátu důvěry v odborné a profesionální vyčištění.

Zřejmě tím nejhorším „poznávacím znamením,“ které na první pohled svědčí o nekvalitě extrakčního čištění, jsou odpudivé skvrny a fleky, které na kobercové ploše vznikají, a to dokonce až po ukončení samotného čištění. Zastaralá extrakční technologie totiž koberec ani tak nečistí – spíše se o to pouze jen vizuálně snaží.

O co se tedy při extrakčním čištění jedná? Postup je celkem jednoduchý a prostý – na koberec se díky činnosti stroje – tzv. extraktoru – dynamicky nastříká roztok vody a čistícího přípravku, aby se vzápětí takto „zmáčený“ resp. „čištěný“ koberec vysál druhou funkční stranou extraktoru.

Takže…

dezinfekční čištění kobercůTakže se celý kruh, či proces extrakčního čištění odehrává v jedné, jediné fázi, a to za velice krátký časový úsek – logický závěr? Tento postup je z hlediska kvalitního čištění, tím spíše hloubkového, naprosto nedostatečný. Pokud to řekneme jinak – samotná kvalita extrakčního čištění je omezena zejména nedostatečným výkonem „multifunkčního stroje“ a krátkou dobou působnosti čistícího prostředku.

Extrakční čištění je tak pouhým a prostým máčením koberce chemickým roztokem, takže se celý proces odehrává jen na povrchu textilie – tedy doslova povrchně. Technologicky je proto zcela nemožné vyčistit koberec do hloubky a pořádně. Mluvit přitom o nějaké úrovni kvality, či finální hygieně koberce, natož o dezinfekci, je proto naprostý nesmysl.

Pro úklidovou společnost Praha 10 koberce, čištění, nejsou takto „vyčištěné koberce“ žádnou novinkou. Velmi často jsou totiž klienty žádáni, aby jim koberce po extrakci znovu oživili a odstranili všechny vzhledové a kvalitativní nedostatky. Které jim způsobila právě tato zastaralá technologie, vyznačující se téměř žádnou účinností a nulovou efektivitou!

I proto…

kvalitní čištění kobercůI proto je třeba zcela jasně říci a zároveň podtrhnout, že extrakční čištění nemá potenciál. Aby koberec dokázalo vyčistit hloubkově, resp. vyčistilo vůbec. Namáčet povrch koberce vodou a saponátem jen proto, aby se vzápětí tato mokrá plocha vysála. To vyznívá spíše jako virtuální snaha o čištění, která se za daných okolností nikdy neuskuteční. Neboť to již z principu nemůže fungovat.

Pro objektivitu daného tématu je třeba jedním dechem zdůraznit, že hloubková strojová metoda má při čištění koberců také své limity – dejme tomu, že tato strojová metoda byla klientem zaúkolována, aby vyčistila koberec, který nebyl ošetřen, ani odborně ani laicky, již dlouhá léta. V těchto případech odborně hovoříme o tzv. vyčistitelnosti koberce.

Takový koberec může být znečištěn do takové míry, že jeho dokonalé vyčištění, podpořené vysokými kvalitativními standarty společnosti A SERVIS LIPKA, již není technologicky realizovatelné. Strojová hloubková metoda sice plně předvede co umí. Takže koberec zase bude více či méně v pořádku, bez problémů může být dál normálně zatěžován a používán, ale v takové kvalitě, jakou je firma A SERVIS LIPKA zvyklá odevzdávat svému klientovi po každém vyčištění. Tedy aby byl koberec dokonale čistý, hebký, svěží a příjemně vonící, se v těchto případech nepodaří na požadovaných 100% docílit.

Pokud…

kde nechat vyčistit kobercePokud si tedy zákazník zvolil extrakční čištění – jedná se o jeho svobodnou volbu, a tu je třeba vždy plně respektovat. Klient má ovšem také právo vědět, že jediné – s čím se v tomto směru musí počítat – je skutečnost, aby příliš nízká a málo důvěryhodná cena nebyla důvodem mizerně nízké a neakceptovatelné kvality. Úklidová společnost A SERVIS LIPKA nikdy nezastírá, že její ceny jsou o něco vyšší než-li je průměr. Za těchto podmínek ovšem obdrží klient podstatně více, než když vsadí na „vstřícné a lidové ceny…“

Je plně na místě zdůraznit, že lidské kvality kmenových zaměstnanců, jejich zkušenosti a odborné kvality – v harmonickém propojení se špičkovou strojovou technikou a účinnými chemickými prostředky, umožňuje firmě A SERVIS LIPKA, aby čištění koberců poskytovalo skvělé výsledky a stabilně špičkovou kvalitu. Účinnost strojové metody provázaná s vysokou efektivitou a ochranou koberců, tak tvoří jeden ze základních prvků celkového úspěchu.

Činnost při čištění koberců začíná prověřeným spojením techniky a chemie. Začíná tedy pracovat výkonný jednokotoučový stroj s rotačními kartáči a unikátní chemický čistící prostředek. Který je tímto strojem aplikován až do hloubky struktury každého čištěného koberce. Což představuje základ konečného výsledku v požadované vysoké kvalitě.

Výkonný…

rychlé čištění kobercůVýkonný kotoučový stroj pracuje tak dlouho, pokud účinná chemie neodstraní z koberce veškeré nečistoty. Koberec se tímto způsobem zbaví nejen nečistot, ale také všech alergenů, roztočů a mikroorganizmů. Po vyčištění hloubkovou strojovou metodou je koberec řádně provzdušněn. Jeho tkaná struktura se napřímí a celá kobercová plocha získá zpět ztracený objem.

A nyní již může následovat další, nesmírně důležitá etapa strojové metody, kterou je využití  -také velice výkonného třímotorového vysavače. Přes svou sílu a výkon je vůči koberci maximálně šetrný. A v žádném případě nehrozí sebemenší poškození. Díky své sací energii spolehlivě dokáže z koberce odstranit veškeré uvolněné nečistoty, lety zašlapanou špínu, alergeny, roztoče a zbytky pěny. Pro tento vysavač je specifické, že z koberce také hravě odsaje přebytečnou vlhkost a vodu.

Nyní malá poznámka k vodě v čištěném koberci – zastaralá a nevýkonná technologie extrakčního čištění nedokáže vodu z hloubky koberce žádným účinným způsobem odstranit. Proto klientovi nezbývá, než – zcela překvapeně a nedobrovolně – počkat, dokud se kobercová plocha přirozeným způsobem sama nevysuší. Což je pro tuto metodu čištění velkou překážkou. Která sráží úroveň tohoto čištění o další pomyslný stupeň níže.

Právě…

údržba kobercePrávě v tuto chvíli je nezbytné zmínit ještě jednu důležitou myšlenku ohledně extrakce. Jak již bylo řečeno, při čištění touto metodou se dostane do nitra koberce velké množství vody. Při dlouhém a pomalém sušení se nedokonale odsáté nečistoty vyplaví na povrch. Kde začnou nemilosrdně vytvářet nevzhledné skvrny, mapy a fleky. Které samozřejmě na koberci zůstanou i po vyschnutí, a tím jej dokonale znečistí. Mnohdy proto takto vyčištěný koberec je ještě v horším stavu, než-li byl před samotným čištěním!

Zkrátka a jednoduše shrnuto – používaný víceúčelový čistící stroj tzv. extraktor – nedisponuje dostatečným výkonem, technologickou kvalitou a účinností, aby si s touto velkou komplikací dokázal poradit. Také z tohoto důvodu je jasně patrné, že tato čistící metoda je dávno za zenitem, a není schopna poskytovat požadované parametry a možnosti. Smutným faktem přesto zůstává, že mnoho zákazníků si tyto podstatné nedostatky nepřipouští. A dále vynakládá svoje peníze za službu, která mu není schopna přinést očekávaný výsledek!

Po…

péče o světlý koberecPo těchto řádcích a slovech mi bylo zcela jasné, že extrakční způsob čištění mi za žádné problémy nestojí. I kdyby nabízelo více jak poloviční slevu. Zvedla jsem proto telefon a domluvila si vyčištění našeho kuchyňského koberce se společností A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění koberců Praha.

Lidé z A SERVIS LIPKA jsou velice příjemní a ochotní. Takže jsme se velmi brzy dohodli na jeho vyčištění, ceně i termínu. Během pár dní se u nás v kuchyni objevila dvojice usměvavých a sympatických pracovníků. Kteří bez dlouhých řečí spustili své stroje a začali s čištěním.

Při pohledu na tu masu kovu a jeho viditelnou sílu mi maličko zatrnulo. Zda přece jenom náš koberec neutrpí nějakou újmu, ale vzápětí jsem poznala, že mé obavy byly zcela zbytečné. Oba zkušení pracovníci měli – údiv vzbuzující výkon svých strojů – plně pod kontrolou, a postupovali pohodově, systematicky a s vytrvalou pečlivostí. Když svou činnost dokončili měla jsem z jejich práce ten nejlepší pocit.

Koberec…

jak odstranit skvrny z koberceKoberec doslova zářil, byl na omak i na vzhled hebký a vláčný. Přičemž se mou domácností linula velmi příjemná vůně. Po špíně a vodě z pračky nebylo nikde ani památky. Žádné mapy ani skvrny – zkrátka a jednoznačně – skvělá práce v režii profesionálů. Která přináší svému klientovi naprostou spokojenost, a to jak s výsledkem, tak se špičkovou kvalitou.

Pokud tedy u vás doma či ve firmě potřebujete vrátit kobercům jejich původní vzhled a eleganci. Stačí oslovit úklidovou společnost A SERVIS LIPKA. Všechno ostatní již můžete v klidu přenechat jejich profesionalitě, odbornosti a přístupu. Já osobně vám mohu s tím nejlepším pocitem garantovat, že budete stejně tak spokojeni, jako jsme byli u nás doma…

Ohodnotit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.