Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Renovace – strojové kartáčové čištění koberců a čalounění Praha 9

Renovace – strojové kartáčové čištění koberců a čalounění Praha 9 23 Čvn

Rodina zdědila byt po babičce…

čištění koberců a čalouněníS přítelem již společně žijeme nějaký ten pátek. Jako partneři si mimořádně dobře rozumíme, což mi kamarádky tiše závidí. Vždy jim odpovídám, že mám zkrátka v životě „nedělní štěstí“. Neboť jsem přišla na tento svět sedmý den a sedmého měsíce. Ale velmi pochybuji, že by tomuto mému argumentu někdo někdy uvěřil. Ponechme v tuto chvíli stranou mou romantiku vztahu i všetečné ženské řeči. Nedávno se v našem vztahu udála skutečně přelomová událost, která nás posunula zcela jiným směrem. Můj přítel mi totiž navrhl, abychom začali bydlet společně. Neboť jeho rodina zdědila starší byt po dědovi a babičce. Po delším rozvažování v rodinném kruhu, byl tento byt poskytnut právě mému příteli. Čištění koberců Praha 9.

Měla jsem upřímnou radost a vím, že to bylo oboustranné. Zděděný byt byl sice poněkud zanedbaný, protože se na něm podepsal zub času. A fakt, že mu skutečně dlouho nebyla poskytnuta žádná větší údržba. V danou chvíli to pro nás vůbec nehrálo žádnou roli. Ale po odeznění první vlny radosti jsme začali vážně zvažovat, co v bytě zachováme, a s čím se jednoduše rozloučíme. Bohužel, moji tajnou naději, že několik kusů nábytku či zařízení bude mít nějakou starožitnou hodnotu. Velmi rychle rozptýlil partnerův dlouholetý kamarád, který se v oblasti starožitností pohybuje profesně. Po jeho striktním verdiktu zůstaly v bytě pouze některé kuchyňské drobnosti, několik dekorativních předmětů a všechny koberce. Takže v konečném důsledku došlo na partnerova slova. Z bytu je nutné všechno vynosit a ponechat pouze vzpomínané koberce. čištění koberců Praha 9 ceník

Měl oba své stařečky rád…

Později mi vyprávěl zvláštní, pro mne neznámý příběh. Jako malý chlapec s dědečkem a babičkou cestoval nějakým starodávným autem do Budapešti, odkud právě tyto koberce přivezli do Prahy. Přítel měl oba své stařečky velmi rád.Proto jsem dokázala dobře pochopit, že mému příteli právě na těchto kobercích tolik záleželo. Pokud mám být upřímná, při pohledu na ně, narůstaly ve mně pochybnosti. Neboť byly poměrně zašlé a tak trošku nemoderní. Ale uvědomovala jsem si zároveň, že na takových maličkostech přece život dvou lidí opravdu nestojí.

Velmi si cením partnerova přístupu. Neboť jsme se shodli na tom, že pokud v bytě koberce zůstanou, musíme je zpět přivézt k životu. Pořádně je vyčistit. Partner je mužem činu a během okamžiku odněkud vyčaroval kbelík, nějaký saponát a čirokový kartáč. Z jeho očích se dala vyčíst mužská rozhodnost a odhodlání pohnout světem. Vždyť nakonec pevný a výchozí bod měl hned vedle sebe. V podobě bytu a mé maličkosti…

Protože z vlastní rodiny mám bohaté zkušenosti s lehce zranitelným mužským egem. Tatínek a dva mladší bratři mne bohatě vyškolili. Začala jsem proto velice diplomaticky , citlivě a opatrně jeho záměry usměrňovat a mírnit. Přítel mne zpočátku nechápal, trochu se vzpouzel, horlivě diskutoval. Ale nakonec přece jenom došel k závěru a pochopil, že tyto cenné předměty opravdu potřebují odbornou péči profesionálů. Než-li pouhé laické nadšení jejich majitele.

Koberce nelze čistit riskantním způsobem…

čištění zašlých kobercůKonečně přišla ta chvíle, kdy se s partnerem mohlo začít rozumně bavit. Dohodli jsme se, že koberce, které jsou v rámci rodiny považovány za cosi, jako rodinné stříbro. Přece nelze čistit tak riskantním způsobem. Kdyby se poškodily, nedej Bože zcela zničily. Potom již nebude žádná možnost vrátit je na čestné místo, které jim v rodině patří…
Můj milovaný přítel proto s novým elánem zvedl telefon a obratem volal kamarádovi. Aby mu zkusil poradit nejlepší, ale hlavně nejšetrnější způsob vyčištění těch zaprášených a zašlých rodinných cenností. Netrpělivě mu něco „hudral“ v tom smyslu, že přece jako majitel starožitnictví a dlouholetý kamarád, musí přece znát nějaké postupy či třeba utajované možnosti, které by vrátily starým křehkým kobercům jejich zašlou podobu a slávu.

Jen co partner položil sluchátko, bylo mi hned jasné, že kamarád-odborník opět nezklamal… Zářil jako orientální lampión a zapisoval si nějaké údaje na papír. Již za několik minut listoval webovými stránkami úklidové společnosti. Čím delší dobu hleděl na monitor, tím byl spokojenější a usměvavější. Nakonec ze sebe vysypal několik vět o kvalitě, špičkových službách, zkušenostech a dobrém jménu.

Pracuji výhradně z domova…

čištění koberců a oživení jejich barvyS úklidovou firmou A SERVIS LIPKA si hned a velmi rychle dohodl termín, finanční otázku a mne poprosil o pomoc. Vlastně to pro mne nebyla žádná pomoc, neboť jsem s tím již dlouho a s určitostí počítala. Pracuji výhradně z domova, takže jsem samozřejmě slíbila, že návštěvu záchranářského týmu našich cenných koberců ze společnosti A SERVIS velmi ráda osobně uvítám.
Pracovníci z firmy zvonili u vchodu na minutu přesně, což mne příjemně překvapilo. Neboť dochvilnosti a spolehlivosti jsem si vždy velice vážila a nejen u mužů. Trochu jiný pohled mi ovšem nabídl masivní a silný stroj, který se vynořil z výtahu. Pokud mám být upřímná, přílišnou důvěru ve spojitosti se šetrným čištěním koberců ve mně tedy nezískal. Velká složitá mašina navíc vzbuzovala respekt svým dramaticky se ježícím kartáčem. Nedalo mi to, abych se jednoho ze zaměstnanců nezeptala, zda takový silný stroj kobercům spíše neublíží…

Muž hned vycítil mé nedůvěřivé rozpaky a s úsměvem mne ujistil, že tento speciální stroj ještě žádný koberec na onen svět neposlal. Asi si dokážete představit moje pocity. Zkrátka jsem musela uvěřit slovům profesionála. I když mi hlavou vířily pohledy zklamaného a rozčarovaného přítele, který oplakává smutný osud nenávratně ztracených koberců.

Rovněž mne trochu trápila a stále se vracela přítelova nečekaná poznámka, že toto vyčištění není právě nejlevnější. Ale jelikož jsou nejlepší a mají nejvíce zkušeností. Tak tvrdí kamarád. Nedá se dělat nic, než-li souhlasit. Měl pravdu, kostky byly vrženy a pánové z A SERVISU začali svou činnost… Zhluboka jsem se tedy nadechla, sedla si k počítači a nechala je v klidu dělat svou práci.

Nedělala jsem to schválně…

Nedělala jsem to schválně, ale prostě jsem nechodila do pokojů, abych je průběžně kontrolovala, pouze jsem slyšela, že pracují systematicky, bez jakýchkoliv prostojů a byli zřejmě velmi sehraní. Zůstala jsem zabraná do své práce u počítače, že jsem ani nepostřehla, když se mi za zády objevil partner. Mluvil něco o tom, že zde prostě musí být, a že chce vidět jak to čištění dopadlo. Sotva si stačil zalít kávu a již se objevil jeden ze zaměstnanců a s úsměvem nám sdělil, že právě skončili a mají hotovo.

Již první pohled na vyčištěné koberce zcela rozptýlil všechny mé obavy a pochybnosti. V tom prvním okamžiku se mi dokonce zdálo, že to jsou jiné, zcela nové kusy. Neboť moje smysly tomu odmítaly uvěřit. Dokonale čistá a zářivá plocha barev vůbec nepřipomínala tu šedivou, smutnou a nevýraznou tkaninu, která ještě před chvílí ležela uprostřed obývacího pokoje. Až teprve nyní jsem zcela pochopila, proč jsou tyto koberce pro partnera rodinným stříbrem! ruční čištění koberců

Opravdovým odborníkům…

Přítel držel v ruce hrneček s ještě kouřící horkou kávou a ve tváři mu pohrával velmi zvláštní úsměv. Patřil zřejmě dědovi a babičce. Neboť takový výraz jsem ještě nikdy v jeho tváři neviděla. Opravdovým odborníkům z A SERVISU jsem musela za jejich skvělou práci poděkovat sama a zařídit i vše ostatní. Neboť mému příteli v tuto chvíli nebylo vůbec do řeči. Jediné na co se zmohl, byl vztyčený palec směrem k oběma profesionálům…

Večer, kdy se konečně situace uklidnila a vše bylo již za námi. Tak teprve tehdy mi prozradil, že přesně takhle si koberce pamatoval z útlého dětství. Zcela živě a s velkým dojetím mu připoměly ty báječné chvíle společné cesty z Budapešti. Naprosto nečekaně mu naskočily vzpomínky na jejich syté barvy a svěží vzory, které tehdy vykouzlily spokojené a šťastné úsměvy na tvářích dědečka a babičky. Svěřil se mi, že něco podobného se mu ještě nikdy v životě nestalo. Nemohl přitom vůbec odtrhnout svůj zasněný pohled od zářivě čistého koberce v obývacím pokoji.

Čištění koberců Praha 9…

odstranění zažrané špíny z koberceDruhého dne mi oznámil, že opět zavolal do společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců Praha 9 a chtěl jednoduše ještě jednou osobně poděkovat oběma odborníkům, kteří tak dokonale ovládají své řemeslo. Firma jej ujistila, že pánové dělali pouze svou každodenní práci. Velmi je těší, že konečný výsledek dělá skutečnou radost jemu i celé rodině. Své služby a zkušenosti nám proto samozřejmě velmi rádi nabídnou i v budoucnosti.

Můj partner měl ještě asi dva nebo tři dny nový rituál. S šálkem ranní kávy se postavil na práh obývacího pokoje a zasněně hleděl na koberec… Dnes to již nedělá. Pouze mi včera v krátkosti připomenul, že A SERVIS LIPKA rovněž čistí i okna. Takže bychom mohli uvažovat o jejich pomoci nyní, kdy přichází jaro a to nejen do našeho domova. Tentokrát jsem se tiše usmívala já a vůbec jsem nebyla proti…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.