Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Zaschlé staré lepidlo – nepřítel každého okna

Zaschlé staré lepidlo – nepřítel každého okna 22 Zář

mytí oken Praha ve výškáchmytí oken ceníkAsi před měsícem jsme obdrželi docela běžnou objednávku, která ale měla neobvyklé pozadí. Do naší úklidové firmy A SERVIS LIPKA zavolala mladá, dle hlasů sympatická dvojice studentů. Opravdu, zavolali mi oba najednou, takže jsme se občas v záplavě slov všichni tři ztráceli – dlužno dodat – že jsme se alespoň vůbec nenudili.

Jádrem jejich společné komunikace bylo velké okno, neboť s ním mají velký problém. Zkoušeli s ním všechno, ale vůbec se jim nedaří vyčistit jej tak, jak by si oba představovali. Zařídili si nové společné bydlení, ale tato mrzutost jim brání, začít konečně normálně fungovat. Zejména z hlasu mladé dívky byla patrná značná rozladěnost, neboť ji tento problém velmi trápí.

Mám doma dceru v podobném věku, takže není divu, že se podařilo této dvojici mě tak trochu ovlivnit. Celé jejich vyprávění se neslo v duchu jejich první společné domácnosti. Zatím sice spolu bydlí velice skromně, ale dle jejich slov – vždy je to lepší, než žít odděleně kdesi v příšerném internátě, nebo každý u svých rodičů – konstatovali jednohlasně. Vždyť on již za rok se školou končí a jeho partnerce chybí dva roky. Z toho se dalo lehce usoudit, že rodiny pravděpodobně, z jejich společného kroku zrovna nadšením nejásaly.

Rodiče…

výškové mytí oken PrahaRodiče našich mladých studentů se dokonce společně setkali, aby své potomky přivedli na „správnou cestu,“ ale v tomto případě asi nic horšího nemohli udělat…

Veronští milenci zkrátka jsou a vždy zůstanou příliš silnou inspirací, takže se ve stavu nejvyšší nouze provizorně uchýlili do bytu babičky děvčete. Odtud, s babiččinou pomocí začali vyvíjet soustředěné diplomatické úsilí, aby svůj sen společného bydlení konečně naplnili.

Dalo to skutečně kupu práce, než-li si proti rodičovské přesile prosadili své, ale nakonec se přece jen přiblížila jejich vytoužená hodina. Přirozeně, že i nějakou dobu trvalo hledání vhodného bytu. S penězi i bankou jim nezištně pomohla babička děvčete – samozřejmě ve vší tajnosti dvou spřízněných ženských srdcí. Trefně a již vůbec ne nadarmo se často říká, že co matka zakáže, to často babička rozváže…

Když…

mytí oken cena za m2Když jsme s kolegy tento příběh později rozebírali, všeobecně mezi námi zavládnul takový příjemný pocit. Shodli jsme se, že i výhodám materiálního rodičovského zabezpečení se dokáží dnešní mladí lidé vzepřít, a prosadit si – své vlastní – byť mnohem nejistější představy o svém samostatném životě. Toto zjištění se nám jevilo jako skvělá zpráva pro budoucnost.

Naše šťastně zamilovaná dvojice se tedy začala pozvolna osamostatňovat a nevelký, ale v každém případě útulný dvojpokojový byt v širším centru města – přetvářet na svůj první domov. Je přirozené, že mládí zvládá každý nečekaný problém, či komplikaci s dokonalou noblesou a nadšením, neboť všichni dobře víme, že láska hory přenáší…

Vrásky jim tak nemohl způsobit ani porouchaný výtah, který si vybral svůj den právě při stěhování, takže do třetího patra se nachodili více než dost. V pohodě také zvládli i nepříjemnou sousedku, která měla zřejmě neodbytný pocit, že bude vedle ní bydlet silně podezřelá mladá dvojice, takže po celý den bylo její hlavu vidět ve škvíře dveří do jejího bytu.

Jelikož…

úklidové služby PrahaJelikož byl byt ve velmi dobrém stavu, neplánovali zatím žádné radikální změny. Zakoupili jen několik drobností, něco dostali od svých rodin, takže poté již mladý muž byt hezky vymaloval a společně jej uklidili. Jednou z posledních akcí před závěrečným položením koberců a bouchnutím šampaňského, mělo být umytí oken.

Harmonicky se domluvili, že si práci rozdělí, aby měli mytí oken co nejdříve hotové. Děvče si vzalo větší sousto, neboť si nechtělo pošramotit pověst budoucí paní bytu. Kromě obývacího pokoje a dveří na balkón, začala čistit i okno v menším pokoji. Viděla sice, že je částečně polepeno žlutým tvrdým papírem, ale tuto skutečnost připisovala povaze bývalého majitele, který údajně potřeboval pro svou práci celý den přítmí a šero.

Mezitím chlapec pracoval v kuchyni, a dle dohody bylo právě na něm, aby po úspěšném zdolání svého okenního přídělu, uvařil výbornou kávu pro oba. Navíc kuchyňské okno nebylo zvlášť velké, směřovalo do dvora, takže bylo i méně zaprášené a špinavé.

Asi…

Mytí skleníků PrahaAsi za půl hodiny mladý muž „vyčaroval“ dva šálky skutečně dobré kávy a vydal se za ženou svého srdce, aby ji přivedl i na příjemnější myšlenky. Zůstal ale stát nemile překvapený u prahu dveří, neboť našel svou dívku v malém pokoji, jak se očividně trápí s vyčištěním širokého okna.

Mladá žena svého miláčka ve zlomku vteřiny zaregistrovala – na čele se jí perlily kapičky potu a vlasy neposlušně padaly do očí. Rozmrzele začala mluvit o tom, že ten bývalý majitel byl pravděpodobně značný podivín, když si okno kvůli šeru polepil žlutým papírem. Zřejmě neměl všech „pět pohromadě,“ neboť všechno se na tom skle drží, jak veš košile.

Zklamané děvče se rozpovídalo, a vzápětí nešťastně konstatovalo, že ať se snaží sebevíc, kousky papíru a lepidlo – kdo vůbec může tušit, jaký dryák to vlastně použil – drží na skle i okenních rámech jako přibité! To přece není možné, aby s tím nehnula teplá voda, saponát ani moje síla, čertila se upřímně. Chlapec se jen pousmál, že to s tou silou vidí trošku jinak a typickým kohoutím způsobem se rozhodnul své lásce ukázat, kdo má právo mluvit o síle! Výsledek byl přirozeně předem daný a lehce předvídatelný – pohořel…

Nyní…

Mytí zimních zahrad PrahaNyní již bylo oběma jasné, že si s oknem sami neporadí – rodičům ze zásady volat nechtěli, babička jim mezitím pomohla víc jak dost, takže obrátili svoji pozornost na webové stránky a vyhledávač. V první řadě hledali úklidovou firmu, která má profesionální tradici, zkušenosti a dobré jméno u zákazníků. Klíčem jejich výběru se tak staly zejména ohlasy, recenze a hodnocení klientů.

K jejich velkému překvapení trvalo hledání poměrně krátkou dobu. Již od začátku se jim začalo stále častěji objevovat jedno jméno – úklidová společnost Brno mytí oken. Ukázalo se, že právě tuto firmu považují klienti za důvěryhodnou, zkušenou a kvalitně pracující společnost, která dokáže naplnit jejich představy, nároky a očekávání.

Společnost při své profesionální činnosti dlouhodobě využívá praxí ověřené technologie čištění, ať již oken či koberců. Portfolio jejich služeb doplňují i mnohé další činnosti v oblasti úklidu a čištění, takže A SERVIS LIPKA má spolehlivý potenciál splnit objednávky a zadání nejrůznějšího rozsahu a náročnosti.

 

Mladý…

Mytí světelných reklamMladý pár již neměl žádný důvod o něčem spekulovat. Jednoduše zvedli telefon a zavolali – a tak jsme se, jak již bylo řečeno na počátku našeho vyprávění – slyšeli všichni tři najednou… Bylo mi jasné, že pro tuto dvojici mladých lidí jsme se stali tou „vybranou adresou,“ která jim má pomoci s polepeným oknem. Také jsem se stoprocentní jistotou věděl, že jejich situaci zvládneme bez větších problémů a k naprosté spokojenosti vyřešit.

Protože oba upřímně naléhali, abychom přišli co nejdříve, navrhnul jsem jim reálný termín za dva dny, a vše již nyní záleží na jejich rozhodnutí. Slečna dala najevo obrovskou radost zavýsknutím, takže za necelých 48 hodin jsem již stál v jejich útulném – mládím a láskou prozářeném bytě a prohlížel si polepené okno v místnosti.

Bylo zcela evidentní, že si předchozí majitel s polepením prostoru okna zvlášť hlavu nelámal. Ačkoliv byla patrná intenzivní snaha mladých  lepidlo a zbytky papíru odstranit, nedaly se přehlédnout nevzhledné fleky, skvrny a zaschlé plochy celé od lepidla. Zkrátka, domácí možnosti a prostředky bývají na tyto pohromy krátké.

Zároveň…

Mytí a čištění logZároveň se musím čestně přiznat, že mne tristní stav polepeného okna z míry nevyvedl. Za roky práce v úklidové společnosti A SERVIS LIPKA jsem získal bohaté a cenné zkušenosti s odstraňováním nejrůznějších polepů a dalších druhů znečištění oken. Takže mi bylo od samotného začátku jasné, jak a kde začít.

Samozřejmě, že jsem v první řadě sáhnul po osvědčené škrabce, která je nejen mimořádně účinná, ale také výjimečně ostrá. Z těchto důvodů je pochopitelně nutné – pracovat s ní velice opatrně, soustředěně a precizně. Upozorňuji, že se přitom nejedná pouze o mých deset prstů a další možná rizika úrazu. Škrabka totiž může velice snadno poškrábat rámy okna i samotné sklo, což naše firma považuje za něco, přes co rozhodně vlak nejede…

Ostří škrabky proto vždy vedu systematicky, bez unáhlení a s vědomím, že perfektní kvalita této první fáze čištění každopádně rozhoduje o celkové kvalitě, kterou od nás náš klient očekává. Takže nejen pro mne, ale i pro mé kolegy vždy platilo a platí – spěchej pomalu! Pochopitelně, že dlouhé roky praxe z nás učinily profesionály, takže slovní obrat „pomalu“ je třeba brát s pořádnou rychlostní rezervou.

Po mém…

Mytí a čištění billboardůPo mém vlastním posouzení, že škrabka opět zvládla svou práci na jedničku, otevřelo se pracovní pole pro náš rozmývák. Že jste ještě tento výraz neslyšeli? Tak dobře, vysvětlím vám o co se tedy jedná. Jedná se tak trochu o familiární výraz. Ale roztok teplé vody a našeho speciálního chemického prostředku už ani vlastně jinak nenazýváme. Prostě a jednoduše – rozmývák.

Díky němu se nám podaří okna nejen pořádně a „z gruntu“ umýt. Ale zbavíme je veškerých nečistot, mastnoty či zaschlých částeček starého leštidla či pylových částic. Při této činnosti je důležité také vědět, že naše úklidová společnost A SERVIS LIPKA, mytí a čištění oken Brno v této fázi důkladně nemyje pouze skla oken, která jsou – takříkajíc – zákazníkovi nejvíce na očích. Ale pečlivě umyjeme každý milimetr okenního rámu i parapetní desky. Takže na konci naší práce jsou krásně čisté celé okenní konstrukce.

Nyní přichází ke slovu stěrka s pružnou gumovou lištou – právě s její pomocí se nám daří z plochy okna a všech zákoutí, odstranit zbytky vody a vlhkosti. Tento krok je pro naši firemní technologii čištění oken nesmírně důležitý a nepostradatelný. Z tohoto důvodu mu vždy věnujeme náležitou a velkou pozornost.

Účinky…

Mytí a čištění reklamních cedulíÚčinky gumové stěrky totiž na celém okně vytvoří jednolitý, zcela suchý a hladký povrch. Který je tak náležitě připraven na konečnou fázi leštění. Z těchto pochopitelných důvodů, necháváme ještě celé okno před leštěním krátce proschnout. Abychom před závěrečnou „třešničkou na dortu“ získali stoprocentní jistotu.

Tento závěr čištění každého okna, je pro firmu A SERVIS LIPKA propojením dlouholeté kvality, ověřené pracovní metody a profesionálního přístupu. Čistá a lesknoucí se okna, která naše společnost při ukončení zakázky odevzdává, stojí vedle naší konkurence jednoznačně nejvýše. Na tento fakt jsme opravdu hrdí – nejen proto, že to tak zkrátka je. Ale hlavně proto, že to takto vidí i naši spokojení klienti.

Takže po důkladném dosušení celé konstrukce okna, můžeme přistoupit k leštění. Tato část procesu je v naší firmě specifická, a tvoří něco jako visačku originality naší metody. Společnost A SERVIS LIPKA totiž při leštění ze zásady nepoužívá žádných chemických leštidel, které drtivá většina klientů zná z vlastní zkušenosti nebo z televizních reklam.

Náš…

Čištění solárních panelůNáš specifický přístup má několik důvodů – v první řadě chceme, aby okna našim klientům zůstala co nejdéle čistá a lesklá. Odborníci nám již dávno potvrdili, že žádné chemické leštidlo tuto otázku nedokáže pozitivně vyřešit. Okno, ktré bylo vyleštěno s jeho pomocí, bude za několik málo týdnů opět takové, jaké bylo před čištěním.

Příčina je jednoznačně ve složení chemie, která se na leštění používá. Po vyleštění oken se vytváří na skle mikrofilm, který se vlivem okolního vzduchu a podmínek začne chovat jako tenounká vrstva lepidla. Na ploše okna tak  začnou přibývat uchycené nečistoty, pyl a drobné částečky prachu, takže skleněné výplně se rychle vrací do stavu, kde se nacházela před samotným čištěním.

Naše úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Brno v této klíčové fázi spoléhá na tzv. leštění na sucho. Což technicky předpokládá pouze dvě věci – sílu svalů našich zaměstnanců a kus čisté bavlněné tkaniny. Okna každého klienta leštíme pomalu a důkladně, s veškerou pečlivostí a precizností. A právě tímto způsobem dosáhneme jejich vysokého, dlouhotrvajícího lesku a zářivé čistoty.

Dokonale…

Mytí prosklených balkonůDokonale hladká plocha vyleštěného okna dokáže výrazně déle odpuzovat prach, nečistoty a všechny v ovzduší rozptýlené částečky špíny. Umytá a vyleštěná okna z tohoto důvodu vydrží krásně čistá a očividně lesklá podstatně delší dobu. Proto i zde se ukrývá část našeho systému, který vede ke špičkové kvalitě vyčištěných a vyleštěných oken.

Myslím si, že další postup mé práce u těchto mladých a zamilovaných lidí, se dá již celkem snadno odhadnout. Polepené a důkladně znečištěné okno prošlo všemi popsanými fázemi naší technologie, až se také dostalo k procesu leštění. A právě v tuto chvíli se mladá žena zcela náhodou u mne zastavila a chvíli mne při leštění okna sledovala.

S údivem mi naznačila, že takové leštění si přece dobře pamatuje z dětství. V jejich sousedství žila stará paní, která svá okna leštila právě tímto způsobem. Pokud si dobře vzpomíná, maminka a ostatní dospělí členové rodiny to v té době považovali za zbytečný a zastaralý způsob. Při kterém se člověk akorát nadře! Raději vzali vždycky do ruky Okenu nebo Iron a bylo to hned.

No…

Mytí prosklených stěnNo a vidíte, přitom tehle starý osvědčený způsob vůbec nezestárnul. Naopak, funguje skvěle a naši klienti jsou, za takto vyleštěná okna vděčni. Ta troška námahy navíc, nám za spokojenost každého zákazníka A SERVIS LIPKA přece stojí, dokončil jsem svou poslední větu a leštění zároveň.

Tak to máte naprostou pravdu, ozval se ze dveří přítel mladé ženy. To okno je neuvěřitelně čisté a vypadá jako nové již z daleka. Slečna s úsměvem přisvědčila a oba mi ještě jednou poděkovali. Ne, ne, odmítl jsem – díky patří zejména firmě A SERVIS LIPKA a jejich technologii. Možná to tak nevypadá, ale základem všeho je pouze dokonalý postup a specifické leštění.

Základním stavebním kamenem naší firmy vždy byl a bude zejména klient, jeho nároky a spokojenost, včetně odvedené kvality. Někde tady leží skutečné jádro našeho čistícího systému, a jeho výsledky mívají přesně takovou podobu – přičemž jsem rukou ukázal na právě vyčištěné okno…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.