Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Vznik plísní, protiplísňové nátěry Praha

Vznik plísní, protiplísňové nátěry Praha 11 Pro

Přípravek proti plísním bez chlóruPlísně pro svůj život potřebu vlhké ideálně tmavé prostředí. Nejčastěji je tedy najdeme ve sklepních nevětraných prostorech, ale také koupelných, či kuchyních. V bytových prostorech je vznik plísní zapříčiněn několika faktory – přítomností vlhkosti, čemuž nelze zabránit, vždy se v bytě bude vařit, prát prádlo a budou zde žít lidé, čemu, ale zabránit jde je kondenzování vlhkosti v bytě a to pravidelným větráním a topením. Pokud jsou zajištěny tyto dva faktory vlhkost se přirozeně odpaří mimo prostor bytu a nikde se neusazuje. Častěji však dochází k nedostatku a to buď topení nebo právě větrání a k usazení vlhka dojde.

Vlhko se často vsakuje do zdí, kde následně buď volně odejde nebo kondenzuje. Pokud je dům zateplen může se stát, že se vlhko kondenzuje ve zdech a vzniká tak nejvhodnější prostředí pro růst plísně.

Plísně…

Plíseň na stěně v bytěPlísně se velmi rychle množí a tak v Odstraňování plísní není času na zbyt. Přítomnost plísní na době zjistíte velmi jednoduše. Na vnější fasádě domu vznikají nevzhledné tmavé fleky až mapy, které jsou plísněmi. Ve vnitřních prostorech je rozpoznání přítomnosti plísně složitější, jelikož může být na první pohled skryta, může být za skříňkami nebo pod podlahou.

S plísněmi se, ale pojí zdravotní rizika, která mají vnější projevy. Rozmnožování plísní je zajištěno vypuzováním spor, které jsou velmi malé a snadno je unáší vzduch. Tyto spory mohou způsobovat dráždění dýchacích cest. Obyvatel bytu zasaženého plísní tak může kýchat i když není nastydlí.

Nepodceňujte tedy vznik a přítomnost plísní a účinně s nimi bojujte, například s profesionální společností A SERVIS LIPKA s.r.o. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.