Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Úklid po malování, stavebních úpravách, mytí a čištění oken i ve výškách s firmou „Výškové čištění fasád Brno“

Úklid po malování, stavebních úpravách, mytí a čištění oken i ve výškách s firmou „Výškové čištění fasád Brno“ 22 Čvn

Výškové práceJak se říká – všechno špatné je pro něco dobré… Skutečností je, že se mnohdy pouze jedná o povinný slovní obrat, ale občas se skutečně obsah této moudré věty vyplní. Nechci být nyní neuctivá vůči svému manželovi, ale právě on byl v tomto případě hlavní postavou. Mytí a čištění oken Brno.Práce ve výškách

Jsme oba již ve věku, kdy s námi již naše děti ve většině případů nebydlí. Dcera je krátce vdaná a syn studuje na druhém konci Evropy – takže se slyšíme či vidíme – spíše až když jim to jejich možnosti. Situace umožní – nikoliv tedy z důvodu, aby byla vyslyšena naše přání… Na jednu stranu trochu smutná skutečnost, ale z druhé strany máme tak mnohem více času pro sebe – otevírají se nám možnosti, na které jsme v minulých letech neměli čas.

Je třeba s upřímností přiznat, že si také s manželem dokážeme trochu překážet. I když je náš byt až příliš velký. Již v den, kdy jsme zůstali sami, jsme se začali zabývat různými plány, které obsahovaly nejen naše společné cestování. Ale rovněž také naše zanedbávané koníčky či zvelebování a úpravy našeho bytu.

V tomto směru…

Mytí oken pomocí horolezcůV tomto směru to mám jako žena o něco složitější. Neboť manžel nebyl sudičkami obdarován talentem na řemeslné práce – náleží k mužům. Kteří přeměny a vylepšení svých bytů musí ve většině případů svěřit odborníkům nebo příslušným firmám. Prostě zkušenost, kterou dobře pozná řada manželek.Mytí skleníků

Ovšem, nikdo na světě nedokáže být zběhlý ve všech lidských činnostech. Proto musím svého manžela upřímně pochválit – deficit své manuální zručnosti vyvažuje znalostí několika jazyků, dokonce i těch, které se již dávno nepoužívají. Také velmi dobře hraje na klavír a již dlouhá léta vyrábí výborné červené víno. Hlavní jeho doménou je ovšem vaření, takže nedostatek řemeslných předpokladů s přehledem nahrazuje celou plejádou skvělých vlastností.

Potíž je tedy pouze v tom, že ženy jsou věčně nespokojená stvoření. A i když nevědí co chtějí, dělají všechno proto, aby to získaly… Před nedávnem na mne padla právě taková zvláštní nálada, že jsem manželovi začala razantně vnucovat myšlenku, že bychom už konečně mohli vymalovat obývací pokoj a ložnici. Plná emocí jsem začala manželovi tvrdit. Že i on určitě dobře vidí, jak jsou stěny zaprášené a zašlé, a o otázce hygieny a čistoty již vůbec nemůže být řeč!

Hrdinně mé útoky snášel…

Mytí zimních zahradHrdinně mé útoky snášel, neboť mne má již za ta dlouhá společná léta přečtenou – nakonec mi. Pro pocit klidu v domácnosti slíbil, že tedy ano, že vše zařídí a bude se malovat… Na několik dní mne takto skutečně uklidnil, ale běžel čas a nic se nedělo. V sobotu ráno jsem již měla na jazyku připraveno množství dalších pádných argumentů – které jej měly přesvědčit – ale v tom okamžiku jsem s otevřenou pusou ztratila řeč. Manžel se přede mnou objevil v čistých, prakticky nikdy nepoužívaných montérkách, se štětcem v ruce a s papírovou čepicí na hlavě…Mytí světlíků

Nedalo mi to, abych mu s podezíravým pohledem nepoložila opatrnou otázku, kdy přijedou sjednaní odborníci – ovšem jeho suchá odpověď, že odborníkem je on – ve mně nastartovala panický až zběsilý útěk z domu se slibem, že se večer uvidíme a oběd má v chladničce.

To poslední, co jsem ještě periferně zaregistrovala. Byl masivní pohyb nábytku v ložnici a vynášení povlečení směrem do obývacího pokoje. Došlo mi, že obětí jeho elánu – poznat na stará kolena taje malířského řemesla, se stala ložnice.

Seděla jsem půl dne…

Mytí světelných reklamSeděla jsem půl dne u kamarádky a probíraly jsme téma nevyzpytatelnosti mužského pokolení. Ocenila jsem, že mi přes mobil poslal několik fotek vybrané barvy, která naštěstí nebyla žádnou katastrofou, spíše naopak. Ale tím až do večera veškerá jeho komunikace se mnou skončila. Domů jsem se vracela s malinkou dušičkou – cítila jsem se jako malá nevychovaná školačka.

Kupodivu, manžel si s malováním dobře poradil i bez mé pomoci. Stěny v ložnici byly krásně čisté – nová barva jim velmi svědčila a celou místností prostupovala známá a nezaměnitelná vůně čerstvé malby, tedy vůně, kterou mám ráda již od dětství.

Jediným a dost nepříjemným zjištěním byl vzhled oken a balkónových dveří v hezky vymalované ložnici. Manžel se vždy vyznačuje energickou až vášnivě planoucí povahou, proto v návalu řemeslné snahy jaksi pozapoměl v ložnici přikrýt plochy a místa, které neměly mít vůbec žádný kontakt s výsledky malířského umu. Proto také největší příděl stříkanců ze štětce, silikonového tmelu a stěrky odnesla právě zmíněná okna a dveře.

Z podstaty dané situace vyplynulo…

Mytí výlohZ podstaty dané situace vyplynulo, že úklid místnosti bude výlučně mojí parketou. Brala jsem to jako samozřejmost, neboť jsem na úklidovou činnost zvyklá a tato práce mi vůbec nevadí. Ovšem pohled na dveře a ta okna mne začal děsit – co když sklo poškrábu nebo, nedej Bože, poničím rámy? Navíc všechny ty zastříkané stopy barvy již dávno zaschly a budou se určitě úporně bránit. Manžel vzniklou situaci velmi rychle pochopil. A ještě v montérkách zasedl k počítači, a usilovně začal hledat – jak sám řekl – nějakou kvalitní úklidovou firmu, která nám se vzniklým problémem pomůže.Mytí prosklených stěnMytí prosklených balkonů

Dobře, řekla jsem si a chtěla jsem manžela tak trochu předběhnout. Zavolala jsem kamarádce, zda-li mi nedoporučí nějaký kontakt, s kterým by měla výborné zkušenosti. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem si jméno firmy, kterou mně právě doporučila přečetla i na manželově poznámkovém bloku – byly stejné! Úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Brno, měla dle manžela nejlepší reference, nejvíce klientských doporučení a nabízela nejlepší poměr kvality a ceny.

To, co mi právě s nadšením sděloval manžel – mi vlastně jinými, ale svým obsahem stejnými slovy řekla i kamarádka. Ona měla navíc i dobrou osobní zkušenost ze svého zaměstnání, a to když jim pracovníci mytí oken Brno dávali do pořádku prostory interiéru po menších stavebních úpravách. Viditelně se mi ulevilo, neboť dvojí kladná hodnocení ze dvou, zcela rozdílných zdrojů – to již o něčem pozitivním vypovídá. Bez zaváhání jsem do této úklidové firmy zavolala…

Od prvopočátku se vše začalo…

Stržení polepů z výlohOd prvopočátku se vše začalo ubírat tím správným a pozitivním směrem. Telefonický rozhovor byl velmi milý a vstřícný – získala jsem několik termínů a ani cena za práci mne neposadila zpět na židli. Pravdou je, že jsme to s naší neodolatelnou ložnicí museli ještě den či dva vydržet, ale když se u nás objevili – byla radost na jejich činnost pohledět.

Oba zaměstnanci pracovali téměř synchronně – každý dokonale znal své místo, měl své naučené pohyby – ze všech ploch žiletkami opatrně odstranili zaschlé nečistoty, přičemž si člověk uvědomoval, jaké obrovské zkušenosti mají s touto prací. Zcela samozřejmou odměnou byl poté fakt, že okna zůstala zcela bez škrábanců a jakýchkoliv viditelných poškození – což bylo z mého pohledu neuvěřitelné.

Poté se pracovníci – s profesionální vervou sobě vlastní – pustili do mytí oken. To na mne, ale ještě čekalo velmi inspirativní a nečekané překvapení v samotném finále. Jakmile přišlo ke slovu konečné leštění – očekávala jsem, že se v jejich rukách objeví nějaký rozprašovač s chemickým roztokem, kousek tkaniny na rozetření a následný typický odér alkoholu, který sklo díky těmto prostředkům rozsvítí. Nic takového se však nekonalo – použili pouze čistou bavlněnou tkaninu a všechna okna poctivě, trpělivě a pečlivě vyleštili jen tak na sucho…

Samozřejmě mne to udivilo…

Stržení krycích folií z okenSamozřejmě mne to udivilo a byla jsem velmi zvědavá, o jaký „zastaralý“ způsob se to vlastně jedná a proč? Velmi rádi a ochotně mi vysvětlili, že tento, na první pohled neefektivní způsob, je zdaleka nejlepší a nejúčinnější – díky této jednoduché. Byť pracné technologii zůstanou okna mnohem déle čistá, neboť nedochází k přichytávání klimatických nečistot v podobě prachu, pylu a ostatních organických částic. Na lepkavé zbytky po chemických prostředcích a leštidlech. Toto sdělení mne už na židli posadilo… Vždy jsem žila v přesvědčení, že chemický způsob leštění je tou jedinou správnou cestou – je zřejmé, že jsem se mýlila, ale ve své podstatě jsem za tato zjištění byla vděčná.mytí oken Brno

Když oba pánové z A SERVIS LIPKA svou práci dokončili, získala naše ložnice zcela nový a krásný vzhled. Vymalované stěny změkčovalo světlo dopadající přes úžasně čistá okna a uklizený interiér vypadal jako ze škatulky! Manžel byl na sebe samozřejmě hrdý, neboť mu jeho plány dokonale vyšli a mne velmi těšil krásný pocit, že mám po ruce firmu, která nám tak profesionálně a účinně pomohla.

Muž o tom vlastně ještě neví, ale v nejbližší době bude určitě ještě malovat obývací pokoj, neboť prokázal, že to s tou jeho manuální nešikovností tak strašné není… Navíc, když jsem na vlastní oči viděla, jak úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Brno profesionálně a odborně zvládla úklid ložnice – nemám nejmenší obavu z toho, že by svým kvalitním přístupem totéž nezopakovali i v obývacím pokoji.

V případě, že se i u vás na jaře chystá podobné gruntování, velice ráda vám služby A SERVIS LIPKA doporučuji. Neboť asi pouze žena dokáže náležitě ocenit kvalitně umytá okna ve své domácnosti.

Mimochodem – služby této společnosti pouze odborným mytím a ošetřením oken zdaleka nekončí. Přesvědčete se o jejich širokém spektru úklidové činnosti sami, přátelé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.