Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Proč vzniká plíseň a proč se tvoří na severních stranách na zateplených fasádách

Proč vzniká plíseň a proč se tvoří na severních stranách na zateplených fasádách 26 Říj

V naší firmě nabízíme řadu služeb a jednou z nich je i odstraňování plísní. Jedním z nejčastějších příčin vzniků plísně je nové zateplování domů. V nově zatepleném domě musí v počátečním období majitel počítat s vyšší vnitřní vlhkostí, tudíž tedy musí i mnohem více větrat. Vlhkost sice časem odezní, což je důsledkem nejrůznějších činností v objektu včetně těch stavebních, ale riziko stále zůstává. Samozřejmě, že u novostavby mnohé z těchto starostí odpadají.

Je zdrojem černé plísně na severních stranách zateplených fasád slabá vrstva jemně strukturované omítky

Už v samotném projektu se totiž všechny konstrukce navrhují tak, aby splňovaly všechny potřebné normy a hodnoty. V případě rekonstrukce a zateplování staršího domu jsou však řešení tohoto úkolu složitější. Samotná konstrukce takové budovy často neumožňuje odstranit všechny tepelné ztráty. Proto se v drtivé většině případů provádí zateplení obvodového zdiva a výměna oken. Ovšem, ale i zde často dochází k podceňování, ať již z důvodu nesmyslného šetření nebo proto, že tuto práci vykonávají lidé bez příslušných technických znalostí.

Výsledkem potom bývá hrubé podcenění důležitých vlivů procesu zateplení nebo tvorba nežádoucích tepelných mostů. A právě díky nim poté začne vznikat v prostorách plíseň. Největší problém současných zateplených fasád je to, že je podceněna vrstva jemně strukturované omítky na polystyrenu, zkrátka 2,5 milimetru je málo, vlhkost se nevsákne hlouběji a zůstává stále na povrchu, na severní stranách nesvítí sluníčko a je zaděláno na velký problém. Fasáda je stále vlhká a to je ta správná výživa pro plísně.

Ovšem není problém, který by neměl řešení, minimálně problémy s plísní k nim nepatří. Naši zaměstnanci si s ní umí bez problému poradit Odstranění plísní z fasád je to těžký, ale technicky zvládnutelný problém. Na povrchy napadené plísní nejprve nanesou běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dají nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní a řas.

Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. Naposledy jsme odstraňovali plíseň v gymnastickém sále a trenéři samozřejmě usilovali o to, aby plíseň zmizela, protože výpary z plísní mohou zhoršovat dýchání a bylo by to tedy pro všechny nebezpečné. A ta nás vyhledali a poprosili o pomoc. Naši zaměstnanci A SERVIS LIPKA se o to bez problému postarali a jejich tělocvična byla opět v pořádku, právě díky LSG. S tímto nátěrem máme ty nejlepší zkušenosti, proto s ním neustále pracujeme. Jsme rádi, že jsme jim mohli pomoci, a že se stali našimi pravidelnými zákazníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.