Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Plísně spolehlivě udrží na uzdě protiplísňový nátěr LSG

Plísně spolehlivě udrží na uzdě protiplísňový nátěr LSG 22 Srp

Plísně na zdi se řadí k obrazům, který určitě každý rád oželí. Zdivo a stěny bytu nebo domu, které jsou pokryté černo-zeleným nánosem nevábného vzhledu, mají hodně daleko k pocitu pohody. Nejen, že tato nechutná mapa škodí samotné stěně, ale má zároveň i značně negativní vliv na zdraví člověka. A to je již pádný argument k okamžitému řešení.

Jak spolehlivě odstranit plísně na zdi, bez jejich novotvorby

Je zcela pochopitelné, že každý majitel začne hledat způsob, jak se plísní co nejrychleji, pokud možno spolehlivě zbavit. Naše mezinárodní úklidová a čistící společnost A SERVIS LIPKA má s plísněmi značné zkušenosti, takže tento vážný problém dokáže spolehlivě řešit. Více jak dvacetiletá úspěšná odborná praxe je dostatečným „certifikátem,“ který nás k těmto slovům oprávněně vede.

Dnes již nikdo nezpochybňuje skutečnost, že agresívní plísně představují pro fasády a stěny interiérů nejen estetický, technický, ale především zdravotní problém. Proto je třeba plísně rychle, odborně a především profesionálně odstraňovat. K těmto jednomyslným a striktním rozhodnutím je nutno také přiřadit účinnou prevenci.

Základním východiskem z této situace je věnovat maximální pozornost všem procesům, které vedou k jejich pečlivé likvidaci. Ta je spojena především s odborným výkonem profesionálně vyškoleného a sehraného týmu. Naše úklidová a čistící společnost A SERVIS LIPKA, odstranění plísně Praha, získala během dlouholeté praxe veškeré předpoklady k tomu, aby tyto velmi vysoké nároky úspěšně naplňovala – k plné spokojenosti svých klientů.

Je určitě správné, aby byl člověk – alespoň v základních obrysech obeznámen, s kým vlastně má tu čest… Přibližme si tedy plísňový problém trochu detailněji. Prvním pravidlem, kterým bychom se měli řídit je neustále potvrzovaná skutečnost, že odstraňování plísní amatérským způsobem se nevyplácí. Nejen, že výsledky laické činnosti jsou více jak rozporuplné, ale majitel plísněmi zasažené nemovitosti situaci pouze zkomplikuje a zhorší. Bez náležitých vědomostí a odborných zkušeností není možné nad plísněmi vyhrát!

Je faktem, že plísně jsou mikroorganizmy, které žijí na Zemi mnohem déle, než-li samotné lidstvo. Nacházejí se ve vzduchu, ve vodě i v podzemí, což svědčí o jejich odolnosti a evolučním vývoji. Pro svoji existenci toho moc nevyžadují. Postačí dostatek vlhkosti, tepla a stopových chemických prvků z ovzduší, kterými se živí. Velice jim vyhovuje teplota v rozmezí 20° až 30° C. Při dostatečném přísunu kyslíku začíná jejich růst a postupné množení.

Plísně představují značné riziko pro naše zdraví. Tato hrozba narůstá s množstvím koncentrace jejich spor, tedy výtrusů v ovzduší. Pro objasnění – spory jsou mikroemise, kterými se plísně rozmnožují. K pohybu v prostoru využívají okolního vzduchu. Skutečností je, že právě plísňové spory dokáží i u zdravého člověka rozvinout nepříjemné zdravotní problémy.

Velice negativní vliv mají plísně – tedy jejich spory zejména na jednotlivce, kteří jsou citliví na alergenní látky. Toto postižení se projevuje od bolestí hlavy, přes pálení sliznic až po silné alergické reakce pokožky. Musíme si uvědomit, že spory mohou při neodborném čištění snadno kontaminovat celé okolí svého výskytu.

Z tohoto pohledu má proto téma prevence plísní u naší společnosti A SERVIS LIPKA nesmírně důležité místo. Je až smutnou skutečností, že velké množství vlastníků nemovitostí, právě možnosti účinné prevence proti plísním značně podceňuje. Přitom se jedná o velmi jednoduchou záležitost. Postačí dané prostory důkladně a systematicky větrat!

Příklad? Praní, žehlení, vaření nebo sušení prádla, jsou také nikoliv zanedbatelným důvodem ke zvyšování vlhkosti v domácnosti. Jak jsme se již zmínili – právě vlhkost potřebují plísně jako soli… Je proto důležité výskyt vlhkosti v maximálně možné míře eliminovat. Jinak řečeno – stává se nezbytností – abychom průběžně a přitom důsledně daná místa odvětrávali. To znamená měnit vlhkostí nasycený vzduch. Pokud toto pravidlo opomíjíme, problém plísní se velice rychle stane nepříjemnou realitou.

Častý výskyt plísní můžeme rovněž spatřit na zdech a fasádách zateplených staveb. Tato situace nastává změnou technických a stavebních podmínek, ačkoliv se přitom jedná o zkvalitnění izolačních vlastností. Pomocí těchto konstrukčních změn jsou sice stěny budov schopny lépe izolovat a udržovat teplo, ale mohou zároveň způsobit nečekané komplikace.

Prvním důvodem je fakt, že se v zatepleném objektu začne topit mnohem méně, než-li dosud. Pochopitelně, méně vytápění znamená i podstatné omezení větrání, což bychom ale neměli připustit. Tato chyba se tak stává jakousi „daní z pohodlí.“ Snížené nároky na vytápění domácnosti se rychle podepíšou na pocitu majitele, že větrání příjemně vyhřátých místností vůbec není na pořadu dne.

Bohužel, opak je pravdou… Pokud neprovádíme pravidelnou a důslednou výměnu vzduchu, narůstá vlhkost a teplota – což jsou základní faktory pro vznik plísní. Co tedy musíme dělat, aby se plísně na zdech našich domácností neobjevovaly? Naše společnost A SERVIS LIPKA má v tomto směru bohaté zkušenosti, které jsou neustále prověřovány nároky stovek majitelů nemovitostí.

Takže pojďme postupně. Kromě důležitosti pravidelného a důsledného větrání, patří k zásadním povinnostem preventivní sledování relativní vlhkosti vzduchu v dané místnosti. Pravidlo je zcela jasné – v prostorech, kde se pohybujeme každodenně by neměla vlhkost dlouhodobě překročit úroveň 60ti %.

Je samozřejmé, že bez adekvátního větrání není možné tuto úroveň udržovat v normě. Je nezbytné dokořán otevírat okna v místnosti denně, a to na 5 až 10 minut. Využívejme k tomu každé příhodné počasí. Výjimku tvoří pouze hustý nebo intenzivní déšť. V těchto chvílích dosahuje vzdušná vlhkost příliš vysokých hodnot, takže bychom vlhkost pouze „přemísťovali“ rovnou domů.

Takže pravidelné proudění vzduchu je základní podmínkou účinné prevence proti všem plísním. Již méně známou součástí těchto opatření je také přiměřené odsunutí nábytku od zdí. Proudění vzduchu se poté může volně šířit prostorem, a zasáhne tak i na snadno zranitelná místa za nábytkem. Každému se rovněž vyplatí, pokud nemá obytné místnosti přeplněny zbytečným množstvím různých maličkostí, suvenýrů nebo doplňků. Postupně se totiž nejen do zdiva, ale i do těchto maličkostí shromažďuje teplo a vlhkost.

Obytné prostory je také nezbytné optimálně vytápět, tedy přibližně na 20° Celsia. Bohužel, tato jednoduchá opatření se velice často porušují. Buď vytápíme příliš, nebo zase málo. V konečném důsledku se nám dokáže toto nedodržení pravidel nepěkně vymstít, a to v podobě výskytu plísní. Jedná se o problém, po kterém určitě nikdo netouží…

Pokud budeme v zimním období např. obývací pokoj celodenně přetápět, ale naopak v ložnici pustíme topení pouze na hodinku před spaním – mají plísně dveře dokořán! V tuto chvíli postačí, když otevřeme dveře vyhřátého obývacího pokoje, a veškerý – vlhkostí nasycený vzduch vklouzne do studeného prostoru ložnice. Výsledek hmatatelně pocítíme velice brzy.

Vzdušná vlhkost se vzápětí začne srážet na studených zdech a místech. Tyto plochy se začnou pokrývat kapkami vody, což je ideální situace pro bujení plísní. Právě jedno ze základních pravidel při protiplísňové prevenci se odvíjí od skutečnosti, že teplotní rozdíl mezi jednotlivými obytnými prostory nesmí dlouhodobě překročit 4° Celsia.

Stabilní teplota v bytě nebo domě, je jedním z nejúčinnějších způsobů protiplísňových opatření. Majitel si tak zachová svůj standard bydlení, neboť zdi, stěny a ani nábytek nejsou napadány plísněmi a houbami. Navíc, tento rozumný postup představuje praktický a výhodný způsob, jak během zimního období ušetřit slušnou částku na nákladech při vytápění.

Čištění fasád od černé plísně ve výškách

Pokud se přece jenom plísně objeví, je nezbytné postupovat uvážlivě. Amatérské pokusy o jejich likvidaci raději nezkoušejte! Plísně dokáží být velice tvrdým soupeřem, takže tradiční laický způsob je odsouzen v drtivé většině případů – k nezdaru. Navíc tyto, byť odhodlané pokusy přinášejí pouze finanční ztráty, včetně zbytečného rizika pro vaše zdraví a zdraví vašich blízkých.

Výtrusy, tedy plísňové spory mohou při neodborném zásahu zamořit celé okolí, včetně pokožky a dýchacích cest přítomných osob. Cílená a úspěšná likvidace plísní patří jednoznačně do rukou profesionálních a osvědčených odborníků. Jejich základem musí být dlouhodobé praktické zkušenosti a využití špičkových technologií.

Profesionální likvidace plísní přináší klientům vícero výhod. V první řadě se jedná o vysokou kvalitu pracovního postupu a konečného výsledku. Majitel nemovitosti tímto způsobem ušetří nejen svůj drahocenný čas, ale i finanční prostředky, neboť celý proces odstranění plísní je vždy prováděn kompetentně, přesně a důsledně.

Odborný specialista prověřenou metodu totiž dokonale ovládá a dokáže ji přesně použít. Cílem jeho snažení je vždy důsledné naplnění smlouvy s klientem, samozřejmě v té nejvyšší kvalitě. Zkušený odborník dokáže učinit maximum proto, aby se plísně staly pouze nepříjemnou minulostí. Jeho hlavním posláním a dlouhodobým zájmem je, vytvoření silné a účinné protiplísňové prevence.

Společnost A SERVIS LIPKA svým zákazníkům vždy nabízí nejvýhodnější poměr mezi cenou práce a kvalitním dlouhodobým výsledkem, resp. trvalou spokojeností. Všechny používané moderní technologie přitom firma využívá jako smysluplné vyústění aktuálních poznatků v oblasti techniky, čistících technologií a chemie.

Naše společnost si na trzích úklidových služeb ve střední Evropě vybudovala pozici zkušených odborníků a profesionálů, kteří dnes a denně rozšiřují zázemí, které představuje důvěru zákazníka a jeho maximální spokojenost. Vždyť stovky spokojených klientů v České republice, na Slovensku, stejně tak v Rakousku a Německu jsou jednoznačným dokladem, že právě odbornost a důslednost jsou základem kvality. To platí vždy a všude!

Podívejme se tedy společně na detaily metody, kterou společnost A SERVIS LIPKA využívá u svých zákazníků při odborné likvidaci plísní. Základním krokem celého systému likvidace je důsledné odstranění biologických nánosů na plísněmi zasaženém prostoru. Na vyčištěné ploše nesmí po nich zůstat sebemenší stopa.

odstranění plísně Praha
odstranění plísně Praha

Během likvidace bio-nánosů ze zdiva, stěn, či fasád jsou již tradičně využívány dva technologické postupy. Fasády jsou zásadně ošetřovány spolehlivým tlakovým strojem. Naproti tomu v interiérech čistíme pomocí pevného profesionálního, přitom šetrného kartáče. Po precizním vyčištění jsou stěny ještě znovu důkladně umyty a pořádně oškrabány.

Je zcela zřejmé, že je voda při procesu odstraňování nánosů plísní zásadní podmínkou. Právě voda totiž pomáhá účinně ochránit okolí před možným zamořením sporami a zbytky plísní. Plísňové spory se totiž velice snadno přenášejí vzduchem do přilehlých prostor. Pracovníci společnosti A SERVIS LIPKA tímto způsobem citlivě chrání nejen daná místa, ale především zdraví všech osob, které zde bydlí.

Po té již může následovat aplikace kvalitní a účinné dezinfekční chemie. Naše společnost A SERVIS LIPKA již dlouhodobě spoléhá na vysokou kvalitu chemického přípravku Sanatop Likvid Profi. Jeho použití v oblasti dezinfekce zdiva dosahuje stabilně vynikajících výsledků. Na stěnu jej lze nanášet malířskou štětkou, válečkem nebo i přímým nástřikem.

Dezinfekci necháme působit celých 24 hodin. Tímto způsobem je zdivo hloubkově ošetřeno a připraveno k dalšímu kroku technologického postupu. Ten jednoznačně směřuje k účinné prevenci. Jeho vrcholným posláním je aplikace unikátního protiplísňového prostředku. Jedná se o jedinečně funkční, přitom praxí úspěšně prověřený průmyslový nano-polymer LSG. Tato látka spolehlivě a kvalitně ochrání zdivo nejen před vlhkostí a plísněmi, ale i před dalšími negativními vlivy bezprostředního okolí.

Nano-polymer LSG představuje pro zdivo nejen záruku dezinfekce, ale také garanci samočistícího a impregnačního efektu. Zásadním způsobem rovněž omezuje pronikání vzdušné vlhkosti z okolí, dále vody a všech agresivních nečistot do nitra struktury zdiva. A v neposlední řadě pomáhá průmyslový polymer uvolňovat přebytečnou vlhkost ze samotné konstrukce bytu nebo domu.

Obrovskou výhodou je skutečnost, že nano-polymer lze bezpečně aplikovat na různé druhy stavebních materiálů. Můžeme tak např. jmenovat – dřevo, beton, umakart, OSB desky, různé druhy omítek, keramické povrchy, nebo třeba také stěny, které jsou natřeny disperzními, či silikátovými barvami. Na dané materiálové povrchy polymerový nátěr dokonale přilne, přičemž jsou jeho účinky dlouhodobé a spolehlivé.

Při jeho aplikaci vzniká kompaktní odolná vrstva, která má na vodu odpudivé, tedy hydrofobní účinky. Co je ovšem nesmírně důležité – tato vrstva neblokuje póry samotného zdiva, či stěny. Zdivo tak může zcela volně „dýchat.“ Na stěně ošetřené nano-polymerem LSG se tak nevytváří nová vlhkost.

Přípravek LSG také spolehlivě chrání zdivo, stěny anebo fasády před novým napadením plísněmi a dalšími agresivními mikroorganizmy. Co je vlastně nejpodstatnější? Pro zdraví člověka ani zvířat nepředstavuje průmyslový nano-polymer LSG vůbec žádný problém – je zcela bezpečný. Protiplísňový nátěr patří k účinným a efektivním metodám ochrany před možným mikrobiálním napadením. Naše společnost A SERVIS LIPKA svým klientům poskytuje na plnou účinnost nano-polymerové ochrany záruku 6ti let!

Přednosti a dlouhodobou kvalitu protiplísňového nátěru LSG, stejně tak jako vysokou účinnost čistících technologických systémů společnosti A SERVIS LIPKA, plně ilustruje i nedávná objednávka útulné cukrárny z nedalekého okresního města. Ano, plísně patří k problémům, které si místo ani čas nevybírají…

Sympatické majitelky nás oslovily s prosbou, abychom jim pomohli odstranit plísně, které se objevily přímo na vnitřních stěnách cukrárny. Navíc, centrum plísňového napadení se nacházelo poblíž sezení pro návštěvníky, což je pochopitelně – z hlediska hygieny nepřípustné. Ani raději nebudeme přivolávat možné poškození dobrého jména cukrárny.

Již tento samotný fakt mluvil sám za sebe. Navíc, nešťastným majitelkám se vůbec nezdařil, byť velice snaživý pokus o jejich likvidaci… Kromě ztráty času a peněžních nákladů za komerčně dostupnou chemii, tak vlastně ničeho nedosáhly. Pochopitelně, že plísně musely ze zdiva okamžitě, a to jednou provždy pryč.

Majitelky cukrárny si nás vyhledaly na webu. Sami nám potvrdily, že se jménem A SERVIS LIPKA je spojeno nejvíce pozitivních ohlasů a doporučení spokojených zákazníků. Navíc uznaly, že plně platí to, co na našich webových stránkách doporučujeme – plísně jsou skutečně záležitostí odborníků. Jejich laický pokus byl zkrátka úplně zbytečný… Navíc nebezpečí vlivu plísní na lidské zdraví se pro ně stal varovným vykřičníkem.

Závěrem můžeme konstatovat, že si naši odborníci s plísněmi v cukrárně velice rychle poradili, a napadené zdivo dokonale vyčistili. Plochy stěn byly pochopitelně hloubkově a odborně ošetřeny nano-polymerem LSG, takže návrat plísní je dlouhodobě vyloučen. Majitelky útulné cukrárny byly s výsledkem činnosti naší firmy A SERVIS LIPKA nadšené. Jejich velmi dobré zkušenosti se také za několik dní objevily na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.