Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Plísně na fasádě vyřešíte jedině tak že naleznete příčinu a odstraníte vlhkost

Plísně na fasádě vyřešíte jedině tak že naleznete příčinu a odstraníte vlhkost 26 Říj

Protože plísně a špína na fasádách jsou opravdu problematickou záležitostí, nabízíme odstraňování plísní v naší firmě A SERVIS LIPKA. Je několik příčin, jak plíseň vzniká a jednou z nich je i nové zateplování domu. Při výměně oken a po zateplení domu doporučují odborníci instalaci funkčního vlhkoměru. Všeobecně převládá mýtus, že teplo uspoříme omezením větrání. Samozřejmě, že opak je pravdou. S novými okny a zateplením se vždy zvýší vnitřní relativní vlhkost vzduchu.

Čištění plechových, sendvičových a kazetových fasád na halách v Praze

Výměna vzduchu při mikroventilaci vykazuje až 10krát nižší hodnoty než při jednorázovém větrání. Zvýšení relativní vlhkosti nad 70% je prvním krokem k možné tvorbě plísní. Tyto skutečnosti vedou ke zvýšení teploty rosného bodu. To ve svém důsledku znamená, že vzdušná vlhkost začne postupně kondenzovat, tedy při vyšší teplotě se mění na vodu. Na vnitřním povrchu obvodových zdí, ale i na ostatních stěnách interiéru, díky této kondenzaci vznikají plísně, které jsou nepříjemným, ale logickým důsledkem.

Vlhký teplý vzduch se musí pokud možno všechen vyměnit za chladný „suchý“ vzduch obsahující málo vlhkosti. Touto výměnou vzduchu dosáhneme i odvodu škodlivin obsažených v původním vlhkém teplém vzduchu. Před větráním mají v sobě naakumulované teplo zdi a zařizovací předměty v domácnosti. Rychlým větráním se nestačí naakumulované teplo ze zdí a zařizovacích předmětů podstatným způsobem odčerpat. Ale bohužel, mnohdy ani větrání nemusí přinášet kýžené výsledky a plíseň se může vytvořit i tak.

Takže je pochopitelně lepší si zajistit účinnou prevenci. Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucích nečistot zbavit, je revoluční nátěr LSG – nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému zaručeně zbaví. LSG funguje na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG se nemohou plísně, bakterie, houby ani kvasinky vytvořit.

Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný, takže se nemusíte bát, že by to nějakým způsobem mohlo ublížit vašim dětem, popřípadě domácím mazlíčkům. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. Takže teď už víte, co dělat, pokud se vám plíseň na zdi udělá, stejně tak to věděli i naši poslední zákazníci. V jejich prodejně se sportovními oděvy se na zdi vytvořila plíseň a neokázali si s ní poradit. Savo ani jiné čisticí prostředky jim byli k ničemu. A tak se obrátili na nás na Čištění fasád Praha. Jsme rádi, že jsme jim mohli pomoci, a že se připojili k řadě našich spokojených zákazníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.