Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Babiččina okna byla zanedbaná – pomohli profesionálové z „Výškového mytí oken“, Výškové práce Brno

Babiččina okna byla zanedbaná – pomohli profesionálové z „Výškového mytí oken“, Výškové práce Brno 15 Úno

Už to bude téměř dva měsíce, kdy nám do úklidové firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Brno, zavolala mladší žena. Hlas i projev měla velmi sympatický, takže ji bylo příjemné poslouchat a připravit se na splnění její objednávky. První, co ji zajímalo – byla otázka, zda přijedeme i do malé vesničky několik kilometrů za Brnem. Ubezpečili jsme ji, že to samozřejmě k naší práci patří.

 Hlavní…

Hlavní myšlenkou bylo mytí oken, a to nikoliv jen tak ledajaké. Mladá žena má babičku, která již mnoho let žije sama, přičemž jí duševní zdraví slouží velmi mytí oken cena za m2dobře. I když je dům očividně poznamenaný časem, nedá na něj za žádných okolností dopustit. Proto se bohužel, každé přání vnučky, aby se kvůli svému zdraví a pohodlí k ní přestěhovala – skončilo vždy trpkým fiaskem. Byli jsme pochopitelně zvědaví, jak můžeme těm oknům na starém domě pomoci. A zda-li můžeme babičce zavolat, popřípadě ji „dostat“ na několik okamžiků k telefonu. Jak se však vzápětí ukázalo, jednalo se o přísně tajnou misi organizovanou vnučkou, která chtěla babičku překvapit a udělat jí radost.

Důvody rozhodnutí…

Důvody rozhodnutí vnučky nebyly vedeny pouze v rovině citu a blízkého vztahu obou žen. Dozvěděli jsme se, že babička před pár lety nečekaně ovdověla a doposud se zcela s touto ranou osudu nevyrovnala. Ztratila tehdy a dosud ji nenašla – další životní motivaci, takže stále žije v jakési uměle vytvořené bublině tělesných povinností. Všechno ostatní ji zajímá pouze okrajově… Uklízení, nějaké velké vaření nebo jiné domácí práce – nedej bože činnost kolem domu, to se často děje pouze na základě nutnosti, popřípadě s přispěním sousedů. Samozřejmě, že vnučka babičku pravidelně navštěvuje – často i s manželem, ale za těch několik hodin o víkendu se podaří udělat jen to nejnutnější. Okna domu jsou proto již dlouhé měsíce bez pořádného vyčištění a vypadají značně zpustle, dodala mladá žena zklamaně.cena mytí oken

Jak jsem…

Jak jsem se již zmínila, pokračovala paní – hlavu má naprosto v pořádku, jen na vůli k dalšímu životu rezignovala. Je proto velice obtížné babičku přesvědčit, aby souhlasila se změnou a nechala dům domem… Přece jen, u nás by měla klid a vše, co potřebuje. Když to jinak nejde, snažíme se alespoň takto, v rámci našich možností – ať má okolo sebe relativně snesitelné a čisté prostředí. Poslední návštěva mne však definitivně přesvědčila, zdůraznila vnučka, že okna potřebují nejen pořádně umýt a vyčistit, ale také kompletně ošetřit. Abych vám upřesnila, co mám na mysli – kousek od babiččina domu rostou dvě krásné a velké, stále zelené borovice. Stačí však silnější vítr, déšť nebo naopak delší sucho, a již se všude kolem víří drobný písek, prach a jehličí. Několikrát jsem již na oknech našla i kousky lepivé kůry a známky pryskyřice.

Tímto způsobemceník mytí oken

Tímto způsobem to zkrátka již nejde, povzdychla si. Mně čas chybí a manžel? Jeho volný čas je již zcela bez komentáře. Prosit o pomoc sousedy, kteří mají svých starostí až nad hlavu je rovněž nereálné. Proto vás prosím – pomůžete mi? Dle informací z webových stránek a z vyjádření vašich spokojených klientů vím, že jste na úklidovém trhu ti nejlepší! A kdo má tedy dát ta unavená okna do pořádku, než-li naslovovzatí profesionálové? Mladá paní se sice odmlčela, ale bylo patrné, že by ještě ráda něco doplnila, ale jaksi to nešlo…Bude nám potěšením domluvit se na vaší zakázce. Převzal jsem iniciativu jménem úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Brno. Otázkou již pouze zůstává dohodnout společně vhodný termín a čas, kdy chcete realizovat svou misi v utajení. Mladá žena mne však v mých myšlenkách trochu předběhla. Což svědčilo o tom, že má skutečně mimořádně velký zájem, abychom její babičce pomohli.přípravky na mytí oken

Zdůraznila,…

Zdůraznila, že si ve svém diáři vytvořila jakýsi preventivní manévrovací prostor, takže se nám může v termínech přizpůsobit. Ještě v krátkosti doplnila, že  zřejmě nejlepším řešením by byl pro ni i pro manžela víkend. Jen nyní neví, zda o víkendových dnech vlastně pracujeme. Jen co jsem ji potvrdil, že víkend je pro nás běžný pracovní čas – ukázalo se – že to má paní již dopředu všechno zařízeno. Takže, babička doma nebude, protože souhlasila s návštěvou u nás doma. Já vám vše v domě ukážu a poté vás nechám o samotě, nechť je babiččino překvapení dokonalé. Až budete mít všechno hotové, dáte mi vědět, a ostatní již s manželem zařídíme. Hmmm, tak tomu říkám scénář – jako pro agenta 007! Prostě jsem si neodpustil malý komentář – pokud jsem vás tedy dobře a přesně jak odstranit polepy z okenpochopil, tak tuto sobotu by to bylo možné realizovat? Její nadšený souhlas tím již rychle nastartoval všechno ostatní.

V sobotu…

V sobotu ráno jsme tak s naším autem směřovali k domu u dvou borovic, který stál na okraji malé vesničky. Již z dálky jsme viděli čekající ženskou postavu, takže jsme dům nemohli minout. Mimochodem, okolí dědinky bylo skutečně krásné, ba přímo romantické. Bylo mi to trošku líto – neboť jsem si dokázal živě představit – trávit zde svůj čas jako turista, či rovnou jako obyvatel tohoto kouzelného, bohem zapomenutého místa. Dům naší klientky byl už viditelně starý, ale stále ještě v relativně dobrém stavu. To samé se již ovšem nedalo tvrdit o trojici oken, směřující do ulice. Na první pohled zašlá, dlouhé měsíce nečištěná okna pokrývaly velké i menší fleky od pryskyřice stromů, navíc byla značně zaprášená, špinavá a neudržovaná.

Jednoduše,…

výškové práce

Jednoduše, čekal nás úkol, který dokonale prověří naší firemní technologii mytí a čištění. Mladá žena se na nás upřímně a vesele smála, neboť se právě začal naplňovat její dávný sen! Babička je už s manželem u nich doma, takže máme na svou práci klid a čas. Domluvili jsme se, že přibližně kolem poledne se na nás přijede podívat, a pokud budeme již hotoví, řekneme si co bude dále… Jen co jsme s kolegou osaměli – rozdělili jsme mezi sebe inkriminovaná okna a pracovní pozice, nechť to vše co nejrychleji „odsýpá,“ neboť čas nejsou jenom peníze. Kromě zmiňované trojice oken do ulice, na nás ještě čekala rovněž tři okna do dvora a dvojice malých v komoře – vlastně tedy nic – co bychom ještě neviděli, či co by nás mohlo překvapit.

Nejhůře…

Nejhůře na tom byla právě ta tři okna do ulice, vlastně se není čemu divit, vždyť ulice je přece jenom ulice, a to se všemi klady a zápory. Nebylo potřeba nad ničím dlouho uvažovat, je nutné začít rovnou se škrabkou. Pravdou je, že kolega se snažil tento krok přeskočit a rozhodl, pustit se do oken přímo saponátovým roztokem.výškové mytí oken Chápal jsem jeho odhodlání. Ale stačilo pouze několik delších tahů textilií namočenou v roztoku, aby se vzápětí raději tohoto nápadu vzdal – dobře tedy – škrabka, ukončil rezolutně svůj pokus… Na sklech totiž byly nalepeny malé i větší kousky žlutavé, příjemně vonící pryskyřice, které tvrdohlavě odolávaly kolegově upjaté snaze, teplé vodě, chemii i obyčejnému palci ruky. Je zvláštní, že tuto kombinaci jsme již několikrát u zákazníků zažili, přičemž pokaždé musíme konstatovat, že reaguje zcela odlišně. Někdy postačí fleky jednou nebo dvakrát namočit, a vlastně holým palcem lze pryskyřici odstranit. V tomto případě zřejmě nečekaně „dobře“ – myšleno nyní ironicky – zafungovala kombinace starých nečistot a blízkosti stromů, takže naše palce neměly sebemenší nárok.

I proto…

I proto přišly ke slovu naše osvědčené škrabky. Jen, co jsme se dostali do správného rytmu – objevila se pod okny starší paní a dala se se mnou do řeči.mytí zimních zahrad Přiznávám, že to není něco, co mi činí potěšení, když pracuji se škrabkou, ale společnost A SERVIS LIPKA kromě oken a koberců pracuje především s přáními a nároky lidí, takže jsem ji vyslechnul. Prý, kdybych byl tak laskavý, a vysvětlil jí, jakým způsobem to vlastně okna čistíme, když jsme sem přijeli až z toho Brna, tak by se ráda s námi také dohodla. Pokud to pro ni a její dům bude výhodné, mohli bychom se potom dohodnout, a umýt okna i u nich – vždyť je to přece v dnešní době moderní a praktické, a dělají to tak již přece mnozí. Za léta své praxe jsem již na podobné kombinace práce a vysvětlování zcela zvyklý. Takže jsem v hlavě jednoduše přepnul do jiného pracovního režimu, a začal jsem krátkou virtuální exkurzi čistícími metodami úklidové společnosti A SERVIS LIPKA.

Starší paní…

Starší paní je sousedka – z toho domu od vedle – má i trochu méně oken, než která čistíme zde, ale její ruce již tak neslouží jako dříve, a navíc děti žijí až na druhém konci republiky. To skutečně není žádný problém, milá paní, rádi řekneme, vysvětlíme, poradíme a ochotně přijedeme. Takže od začátku, ale šikovně, aby nám zde práce nestála. Jak

mytí prosklenných stěn

vidíte, s kolegou máme v rukou škrabky – musíme – neboť na oknech jsou kusy pryskyřice a pouhá voda na ně rozhodně nestačí. Okna tedy pomalu a opatrně zbavíme všech těch lepivýc

h skvrn a fleků, abychom mohli pokračovat v další práci. Děláme to s velkým soustředěním, neboť si nechceme pořezat prsty. A také si nesmíme dovolit poškrábat sklo či rámy – někdy se opravdu vyplatí – zbrkle nespěchat!

Žena souhlasně…

Žena souhlasně přikývla a zeptala se, zda-li i u ní budeme na okna používat škrabku. To vám, samozřejmě teď neřeknu, neboť jsme ještě vaše okna neviděli, ale pokud to nebude nezbytné – rádi necháme škrabky v kufříku. Dobře, odvětila sousedka, no a co bude dále, děláte něco speciálního, když už se těch fleků zbavíte? Speciálního ani ne, odvětil jsem, spíše ověřené a lety odzkoušené metody. Víte, naše firma A SERVIS LIPKA čistí okna a koberce již hodně dlouho a lidé nás dobře znají, takže mohu říci, že si na naši technologii zvykli. Máme svoji kvalitní metodu, která dokáže spolehlivě fungovat bez větších problémů vždy a všude, takže jsme si vytvořili velmi slušné renomé. Myslím, že speciální je u nás jediná věc – poctivá a kvalitní práce, kterou od nás klienti samozřejmě očekávají. Když se to tak vezme, děláme vlastně tak trochu i po staru. Používáme jak vyleštit oknatradiční postupy, nemáme žádnou výjimečnou techniku a spoléháme se hlavně na praxi a zkušenost našich lidí.

Když již…

Když již máme všechna okna celkově připravena na mytí, nachystáme si náš účinný rozmývák – což je vlastně roztok teplé vody a speciálního saponátu – to určitě dobře znáte i vy sama, neboť tento způsob vždy platil a platí na každé okno nejlépe. Dosud nikdo nic lepšího nevymyslel, že? Sousedka se usmála jako zkušený spoluúčastník a ráda moje slova potvrdila. Takže, rozmývákem poté začneme systematicky celé okno umývat – když říkám celé, tak to znamená, že nevynecháme ani sebemenší kousek – ať už se jedná o skla, rámy či parapetní desky. Kvalitně, postupně a precizně. To, co bychom zanedbali při tomto kroku, by nás velmi rychle „doběhlo“ v tom následujícím…  Navíc, a to je vlastně to nejdůležitější – klient od nás očekává zářivě čistá a řádně vyčištěná okna, a nikoliv to, co je – jak se říká – pouze na očích. Takže zmíněným rozmývákem se musíme dostat všude tam, kde je to potřebné a žádoucí. Myslím si proto, že sotva kdy přestane platit věta – že prach se dostane všude a bez něho nelze žít.

mytí lodžiíJak sama vidíte,…

Jak sama vidíte, milá paní, neděláme nic speciálního – pouze poctivou práci. Vždyť mnoho žen v domácnosti dobře ví, že mytí a čištění oken je zejména o přístupu a charakteru celé práce. Nikdy se nikomu nevyplácí, pokud si chce práci nějakým způsobem ulehčit, natož v daném postupu něco přeskočit, nebo cosi malého nevinně oklamat. Vaše okna vám to prostě neodpustí! Máte naprostou pravdu, přisvědčila mi stará paní. Dobře si ještě pamatuji časy, kdy jsme doma okna leštili novinami a maminka na mne přísně dohlížela. Byla jsem tehdy ještě děvče, a ruce jsem mnohdy měla černé jako uhel. Okna se musela lesknout do daleka, neboť tak se to v těch dobách slušelo a patřilo – sousedky by maminku a vlastně i mne velmi rychle pomluvily.

Tak vidíte,…jak vyleštit okna bez šmouh

Tak vidíte, neustále platí staré a známé – poctivé je nejkvalitnější a nejlepší – přisvědčil jsem. Proto, když skončíme práci s rozmývákem, vezmeme si na pomoc stěrku s kvalitní gumovou lištou. Pomocí této stěrky z oken setřeme zbytkovou vlhkost a vodu tak, abychom měli skla pečlivě připravená na leštění. Ona je sice velmi nenápadná, ale velice důležitá, proto si nikdo z nás nedovolí ji z našeho pracovního postupu vynechat. Abychom ovšem získali stoprocentní jistotu, ponecháme takto ošetřená okna ještě několik minut dosušit. Neboť pouze dokonale suchá plocha je základem naší další práce. Ano, právě nyní přicházi na scénu leštění. Ale noviny a černé ruce to nejsou, že? Nezapoměla naznačit sousedka – byla tím patrná její snaha posunout moje myšlenky dopředu. Jistě, s tím leštěním máte naprostou pravdu. Ale noviny a černé dlaně již přece jenom v současné době nevyznáváme, dodal jsem s úsměvem.

Ale co tedy…

Ale co tedy používáte, zareagovala žena zvědavě. Metoda leštění v úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a leštění oken Brno je celkem jednoduchá, ale výsostně spolehlivá – my, totiž leštíme zásadně a pouze na sucho! Ano, to jsem již slyšela, doplnila sousedka. Leštíme na sucho a to z mnoha důvodů – v první řadě nepotřebujeme žádná chemická leštidla. Celý proces máme pouze ve svých vlastních rukách, ale hlavně výsledek vždy byl a je prvotřídní. Samozřejmě, že vám to rád vysvětlím. Pokud lidé použijí jakékoliv voňavé chemické leštidlo, mají téměř okamžitě vyleštěné okno, a to vlastně bez námahy. Jenže právě zde se ukrývá veliká zrada – látky, které leštidlo obsahuje – krátce po skončení práce vytvoří na skle velice tenkou vrstvu, tzv. mikrofilm, který posléze začne lepit až běda. Stačí několik málo dní a na oknech se nám opět zachytává špína, prach a vše, co venkovní klima přináší. Takže po velmi krátkém čase můžeme čistit okna znovu.jak na mytí oken

Suché leštění…

Suché leštění vám ovšem žádné takové starosti nepřinese. Je sice pravdou, že se jedná o trošku pracnější a déle trvající způsob leštění, ale výsledek je bezkonkurenční. Vystačíme si jen s vlastní silou a čistým kusem bavlněné látky. Vše ostatní je pouze trpělivé a systematické leštění, které klientům přináší dokonalý vzhled a zářivou čistotu pro každé, takto ošetřené okno. Máme ověřeno a potvrzeno, že okno vyleštěné suchým způsobem – vydrží lesklé a čisté mnohem delší dobu. Než-li okno, kterému se dostalo péče chemického leštidla. Takže jsme dohodnutí, překvapila nás najednou změnou tématu, paní sousedka. Řekněte mi, kdy vás – tedy firmu A SERVIS LIPKA mohu u nás očekávat. Oznámila nám s úsměvem a chystala se k odchodu.

A tak,…

A tak, sotva jsme dokončili jednu zakázku – již jsme měli před sebou další. Mezitím se ukázala i vnučka naší babičky, která naši práci již zdaleka chválila a přitom upřímně čím umýt oknagestikulovala. Ta okna jsou skutečně fantastická a fasáda doslova ožila, rozplývala se nadšením. Myslím, že tak nějak podobně služby naší firmy Brno Okna, mytí okomentovala i babička, která navíc nevycházela z údivu, jaké opravdové a milé překvapení ji doma čekalo. Takže, nakonec se – po všech stránkách – tajná mise vnučky podařila. Z pohledu naší firmy, navíc hned dvakrát, neboť na nás ještě čekala práce na oknech hovorné a zvědavé sousedky. Ovšem ruku na srdce, pro jakoukoliv úklidovou společnost nemůže být uspokojivějšího pocitu, než-li toho  – když si vás klient najde – právě dle zářivě čistých a precizně ošetřených oken, čehož může být příkladem babiččina sousedka…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.