Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Odpověď poskytla strojová metoda čištění

Odpověď poskytla strojová metoda čištění 12 Srp

Jedním z velkých problémů našeho nového bydlení byly podlahy. Nejdříve jsme počítali s jejich výměnou, neboť se jednalo o starší, ale velice krásný byt. Zkrátka, chtěli jsme si vytvořit pěkný, čistý a útulný domov. Když jsem se ovšem posadil ke stolu a vzal do ruky kalkulačku, velice rychle jsme s manželkou pochopili, že výměnu podlah v celém bytě prostě finančně neutáhneme.

Odborné čištění a impregnace průmyslových betonových podlah a dlažeb

Pochopitelně, že jsme se snažili najít jiné, efektivnější řešení. Hlavou nám procházely nejrůznější myšlenky a nápady – a právě jeden nápad jsme se rozhodli uskutečnit! Možná, že přece jenom existuje možnost, a naše starší podlahy se podaří odborně vyčistit a ošetřit… Skutečně jsme měli veliké štěstí. Na webu jsme brzy našli odbornou úklidovou firmu A SERVIS LIPKA. Zjistili jsme, že komplexní vyčištění a dlouhodobé ošetření našich podlah nás přijde na zlomek ceny, kterou by si vyžádalo položení nových podlah! Tato firma navíc garantuje, že kvalita jejich profesionální práce je vždy na nejvyšší úrovní, přičemž nám odborně a důkladně ošetřené podlahy budou sloužit ještě velmi dlouhou dobu.

Po pravdě musím říci, že jsme byli nadšeni. O takovém řešení naší situace jsme snad jen tajně doufali. Přesně v domluvenou dobu začali zkušení pracovníci společnosti A SERVIS LIPKA s generální očistou našich podlah. Neexistovalo žádné odkládání termínu nebo dlouhé čekání než přijedou. Prostě přijeli přesně – a okamžitě se s plným nasazením a důsledným přístupem začali věnovat realizaci naší objednávky. Skutečně tak, jak si každý klient představuje, že by služby měly vypadat. A všichni dobře víme, že i v dnešní době je odpovědný a vstřícný přístup vzácným jevem!

Při své odborné činnosti využívali zejména schopností výkonného jednokotoučového stroje a účinné čistící chemie. Naše starší, a již značně „unavené“ podlahy byly důkladně vydrhnuty až do hloubky materiálové struktury, ale přitom velice šetrně. Povrch podlahy byl zkrátka, jedinečným způsobem zbaven veškerých i mnohaletých nečistot a nánosů špíny.

Již na první pohled působil jednokotoučový rotační stroj velice masivním dojmem. Jeho výrazný přítlak je přitom přesně směrován na rotační kotouč osazený čistícími kartáči o průměru cca 45 centimetrů. Díky celkové konstrukci stroje a jeho hmotnosti přibližně 50 kilogramů je podlahová plocha čištěna rovnoměrně, systematicky a skutečně do hloubky.

Důležité je nyní připomenout, že výběru vhodné čistící chemie věnují zkušení profesionálové firmy důkladnou péči a velice odpovědný přístup. Nejčastěji používají chemické čistící prostředky zásaditého charakteru, které spolehlivě a bezpečně zvládnou vyčistit většinu běžně až středně znečištěných podlah ve stoprocentní kvalitě.

Pochopitelně, že kromě těchto speciálně připravených zásaditých chemických prostředků, tito zkušení odborníci s přehledem používají i chemii kyselého složení. Jedná se přitom o čistící chemické prostředky, které jsou nesrovnatelně účinnější a agresivnější – jsou proto využívány v přesně zvolené koncentraci na extrémně znečištěné podlahy, které měly co dočinění se značnými nánosy po stavební činnosti. Tato chemie je schopná spolehlivě odstranit jinak prakticky neodstranitelné nánosy betonu, malty, vápna, stěrky, lepidel, silikonu, barev a všech dalších stavebních materiálů.

Stejně přesný a stejně rozvážný je také výběr čistících kotoučů, tzv. padů. Právě tyto pady tvoří přímou součást čistícího rotačního kotouče při kontaktu se znečištěnou podlahou. Proto pochopitelně i jejich výběr podléhá přísným normám a odborným pravidlům. Hustota a tloušťka čistících vláken je u každé zakázky individuální, a musí přesně odpovídat typu podlahy, její charakteristice a úrovni znečištění.

Po důkladném vydrhnutí celé podlahové plochy přichází ke slovu další, velice důležitý a výkonný stroj. Tím je třímotorový průmyslový vysavač s až neuvěřitelným sacím výkonem. Stejně důsledným způsobem jsou tak z podlahy spolehlivě odstraněny veškeré uvolněné nečistoty, mnohaletá zašlapaná špína, mastnota, a to včetně veškeré použité vody a chemie.

Největší hrozbou ovšem je, že podlaze chybí odolnost

Po ukončení vysávání je precizně vyčištěná podlaha ještě jednou umyta čistou vodou. Tímto důležitým technologickým krokem jsou spolehlivě neutralizovány veškeré případné účinky použité chemie. Podlaha je nyní krásně čistá, bez alergenů a pečlivě vydezinfikovaná. Jelikož máme dvě malé děti, vnímáme tuto skutečnost velice pozitivně a oceňujeme profesionální systém práce, tak jak jej realizuje společnost A SERVIS LIPKA, Impegance podlah a dlažby.

Ano, v tomto okamžiku bychom již mohli, precizně vyčištěné podlahy začít používat. Ovšem každý odborník nyní varovně vztyčí prst, neboť by se jednalo o velkou chybu. Hloubkově vyčištěné podlaze nyní – bez ochranné vrstvy – hrozí několik vážných rizik najednou. Podlaha je v tomto stavu snadno zranitelná, takže by velice brzy ztratila svůj čistý vzhled a extrémně rychle by se začala špinit. Největší hrozbou ovšem je, že podlaze chybí odolnost, takže je mimořádně náchylná k poškození.

To jsou hlavní důvody, proč po každém hloubkovém vyčištění podlahy je velice důležité její odborné zakonzervování, nebo-li ošetření speciálním průmyslovým polymerem. Kvalitní navoskování vyčištěné podlahy doporučuje firma A SERVIS LIPKA svým klientům vždy, když byla podlaha podrobena důkladnému drhnutí hloubkovou strojovou metodou. Jistě, je to jako v životě – vždy je něco za něco!

Pokud vyžadujeme mnohaleté precizní služby našich podlah – včetně skvělé čistoty a působivého vzhledu bez sebemenších známek po mnohaleté zažrané špíně nebo poškození – musíme podlaze tyto klíčové vlastnosti zkrátka dodat! A to právě spolehlivě zabezpečí kvalitní odborné ošetření v podobě navoskování! Samotný odborný proces přitom spočívá v nanesení několika vrstev odolného polymeru na perfektně čistou podlahu, dokud nevznikne kompaktní ochranný film, který podlaze dodá všechny požadované parametry.

Odborná společnost A SERVIS LIPKA při tomto procesu tzv. fluatace, aplikuje kvalitní matný nebo pololesklý vosk renomované německé značky PKD, který má jedinečné vlastnosti a v náročné praxi se dokonale osvědčil. Kompaktní vrstva polymeru nabízí celou řadu skvělých vlastností, takže se podlaha stává odolnou a není náchylná k mechanickému ani chemickému poškození. Dále získává jedinečné protiskluzové vlastnosti a její běžná údržba bude mnohem komfortnější a snadnější. Kromě toho každá hospodyňka ocení, že ochranná vrstva polymeru skvěle eliminuje nepříjemné stopy, které zanechávají na podlaze vlhké nebo upocené nohy.

Když profesionálové firmy A SERVIS LIPKA ukončili čištění a ošetření našich starých unavených podlah, hned vzápětí nás ovládnul jedinečný pocit radosti a uvolnění. Vzhled našich podlah byl zkrátka fantastický, najednou vypadaly jako nové – právě položené…

Přitom pozor! Cena za jejich vyčištění a ošetření v celém bytě se pohybovala ve zlomku sumy, kterou bychom museli investovat při jejich kompletní výměně!

To pro nás bylo až neuvěřitelně skvělé zjištění, neboť za jedno odpoledne jsme od profesionální úklidové a čistící společnosti A SERVIS LIPKA získaly naprosto dokonalý produkt, který nám v podobě precizně čistých a chráněných podlah bude sloužit ještě dlouhá léta. Nemluvím přitom o faktu, že tato firma se stejně úspěšně věnuje např. čištění koberců a oken. Pro nás bude samozřejmostí, obracet se na tyto odborníky zas a znovu. Pokud potřebujete sehnat podobné spolehlivé služby i vy – s plnou důvěrou oslovte společnost A SERVIS LIPKA – jsem přesvědčen, že budete určitě více jak spokojeni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.