Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Mytí oken ve výškách a bezpečnost provádění tohoto čištění

Mytí oken ve výškách a bezpečnost provádění tohoto čištění 3 Zář

Moje známá si dlouho stýskala, že nemá nikoho, kdo by jim ve firmě umýval okna. Jsem na rodičovské dovolené, a tak mě napadlo, že bych si tímto způsobem mohla přivydělat. Nabídla mi více než slušnou mzdu, a tak jsem nadšeně souhlasila. Vždyť proč ne, s mytím oken mám zkušeností až až. Doma pomalu nedělám nic jiného, než uklízím.

Čištění skleněných pergol, zimních zahrad a fasád v Praze

Tedy nepočítám starost o malého, ten je schopen mě plně vytěžovat. Ale měla jsem takový plán. Jendou týdně syna odvezu k babičkám a udělám si hezký den v práci. Umyji okna, zapřemýšlím o životě a tak. No houby. Když jsem nastoupila první den na brigádu, hned mi došlo, proč ta má známá nemohla nikoho sehnat. Těch oken bylo hrozně moc, a ne všechna se dala dělat ze země.

První den jsem se s tím nějak poprala. Byla jsem úplně vyřízená. Musela jsem lézt po žebřících a naučit se pracovat s teleskopickou tyčí. Po této zkušenosti jsem své známé řekla, že na to nejsem stavěná. Že by si měla objednat specializovanou firmu. Pomohla jsem jí s hledáním. Dostala jsem kontakt na Čištění skleněných pergol Praha, která nabízí širokou škálu služeb.

Mezi ně kromě mytí oken, čištění výloh patří také čištění fasád od graffiti a jiných vandalských nápisů a obrázků, čištění koberců a podlah a podobně. Zaujalo mě to, že působí nejenom v České republice. Ale také na trzích na Slovensku, v Německu a v Rakousku. To je podle mě garance toho, že svou práci zvládají jako proškolení profesionálové v téměř jakýchkoliv podmínkách.

Řekla jsem si, že by to mohlo být to pravé a předala jsem kontakt své známé. Mé domněnky se potvrdily. Když jsem s ní mluvila naposledy, velice si firmu A SERVIS LIPKA pochvalovala. Jejich práce byla prý kvalitně provedená. I v takto ztížených podmínkách. Celkově byli moc milí a profesionální. Při mytí oken mají svoje vlastní metody. Ty postupem let zdokonalovali.

Nejdříve ze všeho pečlivě umyli rámy oken, parapety a žaluzie. Poté důkladně vyčistili skla čistým rozmývákem. Následovalo pečlivé setření skleněné plochy pomocí stěrky s kvalitní gumou. Vše udělali tak, aby na skle nezůstala jediná šmouha. Sklo se lesklo ještě hodně dlouho po vyčištění. Po proschnutí umyté plochy pracovníci vyleštili sklo na sucho čistou bavlněnou plenou.

Roky praxe je prý přesvědčily o tom, že je vhodné absolutně vynechat leštící přípravky. I přes to, že se jedná o fyzicky daleko náročnější postup. Okna, která vyleští pouze na sucho, zůstanou déle čistá. Po nějaké době se vlivem povětrnostních podmínek neukáží na skle mapy po chemikáliích. Firmu tedy můžu jednoznačně doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.