Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Graffiti odstraníme odkudkoliv, navíc vám zařídíme prevenci, Odstraňování graffiti Praha

Graffiti odstraníme odkudkoliv, navíc vám zařídíme prevenci, Odstraňování graffiti Praha 23 Led

Naše úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstranění graffiti se vedle širokého pole služeb, které nabízíme –

čistění koberců, podlah, odstraňování plísní, mytí oken a výloh – specializuje na odstraňování graffiti. Naší základní firemní filozofií je bojovat s tímto sprejovým vandalstvím, a to na více rovinách. Chceme s tímto nešvarem bojovat na komplexní úrovni. Jsme také jediná úklidová firma v České republice, na Slovensku a nově i v Rakousku, která takto zajišťuje komplexní servis na odstranění graffiti zahrnující také kvalitní preventivní antigraffitovou ochranu a následný servis odstranění dalšího případného graffiti z naší ochranné vrstvy.

Abychom se jen nechvástali komplexností, rovnou vyjmenujeme služby, které v oblasti graffiti poskytujeme. Jedná se zejména o odstranění graffiti, čištění graffiti, zmíněnou ochranu proti graffiti znečištění a vandalismu. Ale také třeba odstranění nechtěného výlepu. Komplexnost se zakládá také na zapojení jisté dávky psychologie do naší práce, protože pokud chcete vandaly porazit, je potřeba jim nejprve porozumět. Naše poznatky nejsou žádným tajemstvím, proto vám je rádi předáme.

Za…

Za léta naší praxe (téměř čtvrtstoletí na poli úklidu) jsme přišli na to, že nejdůležitější při odstraňování graffiti je rychlost. Včasné odstranění i sebemenšího sprejového obrazce ihned totiž výrazně ovlivní následující vývoj. Vandal se totiž chce svým graffiti podpisem chlubit před ostatními sprejery. A to co nejdéle. Jedná se o jistou reklamu – jeho jména, chce, aby ho další sprejeři obdivovali, že graffiti vytvořil na veřejném viditelném místě.

Pokud tedy včas zasáhneme a graffiti okamžitě odstraníme, vandala, kterého stálo nasprejování graffiti dost úsilí (i finančního – spreje a barvy určené k vytváření graffiti stojí kupu peněz), to naštve. Čím rychleji se graffiti odstraní, tím rychleji vandalovi dojde, že nemá smysl v dané lokalitě dál sprejovat a vystavovat svoje „díla“ a přesune se na jiné místo. Bohužel, což může být i takové varování pro vás, graffiti se nachází všude.

Tito…

Tito vandalové se neštítí posprejovat snad cokoliv, bohužel to vídáme denně při své práci. Například jsme řešili odstranění vulgárního vzkazu u vchodu do základní školy. Nebyl to žádný promyšlení obrazec, pouze černým sprejem udělaná věta víceméně hůlkovým písmem. Ředitel školy to s námi řešil, chtěl to vyřešit co nejrychleji, protože opravdu není vhodné, aby u vchodu do školy bylo něco takového. Takže jsme panu řediteli nabídli brzký termín zásahu. Ten však nabízíme vždy, chceme našim zákazník vyhovět tak, aby s tím měli co nejméně nepříjemností.

Neděláme výjimky, ať už se jedná o podnik nebo o domácnost jednotlivce třeba. Náš zákrok pak vypadá následovně – graffiti se nejprve zeslabí, co nejvíce je to jen možné a poté se místo přetře danou fasádní barvou. Zamalovat graffiti ihned a neodstraňovat ho výrazně nedoporučujeme, nepřináší to dobrý výsledek. Graffiti totiž většinou prostupuje a jsou vidět jeho původní tvary. Poté se aplikuje zmíněný preventivní nátěr, takzvaná antigraffiti ochrana, která zajistí následné jednoduché nekomplikované odstranění graffiti.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.