Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Dědeček nám seslal pomoc, když viděl jaké máme trápení s jeho po sprejovaným náhrobkem

Dědeček nám seslal pomoc, když viděl jaké máme trápení s jeho po sprejovaným náhrobkem 28 Zář

Našeho dědečka jsme všichni v naší rodině bezmezně milovali. Byl to takový ten obětavý a srdečný typ, kterého lze občas vídat v pohádkách. Prostě takový, jakého by chtělo snad mít každé dítě. Takového člověka, který se podělí o poznatky, které má. Takového, který naučí svého potomka si poradit se všemi nástrahami světa. Takového, kterému může dítě svěřit svá tajemství. Takového, ke kterému když dítě přiběhne s pláčem a bolístkami, dokáže jej utěšit a vykouzlit zas úsměv na rtech. Přesně takového dědečka jsme měli. Nešlo jej vyvážit ani zlatem. Tento člověk už mezi námi není delší dobu, ale často na něj vzpomínáme a chodíme mu zapalovat svíčku.

Účinná antigraffitová ochrana proti sprejerskému znečištění v Praze

Proto si asi dokážete představit, jak hluboko nás zasáhla situace, která nastala asi před měsícem. Šla jsem se svými rodiči jednou v neděli mu zapálit svíčku na hrob. Bylo to běžné dopoledne, jako jiné. Ale ani v tom nejhroznějším snu jsme si nedokázali představit, co nás potkalo na hřbitově, právě u jeho hrobu. Na jeho kamenné náhrobní desce jsme našli nějaké nasprejované klikyháky. Nebylo to tedy pouze v jeho případě. Takových nešťastníků tam bylo víc, ale nedávalo to vůbec smysl.

Proč by někdo tohle vůbec dělal? To už se opravdu lidé před ničím nezastaví? Neví, co je to úcta? Nic jim není svaté? Poškozovat cizí majetek, a navíc takto zneuctít nebožtíky? Maminku tato situace velmi vzala a na místě se tam rozplakala. Ale být smutný nebo naštvaný nemá cenu. Tím bychom pachatele asi potěšili. Proto jsem se rozhodla, že to tak nenechám a udělám taková opatření, aby se to již více neopakovalo.

První věcí, kterou jsem společně s několika dalšími pozůstalými a správcem hřbitova řešili, byla instalace kamery na záznam. Tu jsme opravdu sehnali a zprovoznili. V průběhu toho jsem hledala osobu či osoby, které mají zkušenost s odstraňováním graffiti. Ale i když jsem se ptala svých známých a přátel, jestli by mě někoho doporučili, nakonec jsem se musela uchýlit na internet a vyhledávat tam. Po dlouhém hledání jsem opravdu objevila někoho, kdo na mě zapůsobil svými referencemi a bohatými zkušenostmi s odstraňováním tohoto problému. Byla jí úklidová společnost Antigraffitová ochrana Praha.

Nicméně tato společnost působí po celé České republice, takže pro případné zájemce, pro firmu asi nebude problém dojet kamkoliv. Obrátila jsem se tedy s žádostí o odstranění graffiti na náhrobku právě na ně a nemohla jsem zřejmě udělat lépe. Protože velmi rychle reagovali, pracovali za cenu velmi přijatelnou, a navíc graffiti úplně odstranili. Komunikace s nimi mi velmi vyhovovala a také to, že neměnili termíny, přišli přesně, kdy měli, a ještě k tomu byli velmi milí a ohleduplní. Co víc si člověk může přát? Tuhle firmu nám poslalo samo nebe!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.