Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Cukrárna si ze špinavou fasádou a plísněmi na ni poradit nedokázala

Cukrárna si ze špinavou fasádou a plísněmi na ni poradit nedokázala 22 Srp

Na mé první – a snad také poslední – setkání s plísněmi docela ráda vzpomínám. Že se jedná o hodně zvláštní přístup? Jistě, může to tak skutečně vypadat. Ale to jenom proto, že jsme plísně v naší cukrárně svěřili do rukou odborníků. Právě oni nám dokázali, že profesionální postup při jejich likvidaci je ten nejspolehlivější. Pokud dovolíte, začnu od začátku.

Jak efektivně čistit fasády, kazetové sendvičové panely a opláštění budov

Cukrárnu na rohu dvou ulic provozujeme s mojí přítelkyní již několik let. Daří se nám nejen díky vhodnému místu, ale především kvůli výborné kvalitě nabízených dortů, zákusků a jiných oblíbených delikates. Vlastně, právě díky nim jsme si vytvořily naše dobré jméno, ale to teď není příliš podstatné.

Od prvopočátku jsme se obě snažily o poctivé domácí provedení, což zákazníci citlivě vnímali a velice rádi přijímali. Pochopitelně, konečná cena se nikdy nedá oklamat, ale to jsou vždy spojité nádoby. Buď děláme kvalitně a chutně – což nás vždy něco stojí – nebo si pouze na kvalitu hrajeme. Tyto rozdíly každý rozumný klient velice dobře chápe a spokojeně vnímá.

Jak běžel čas, dařilo se nám naše prostory rozšiřovat, takže jsme dokázaly zvládat stále více zákazníků. Velké množství naší produkce bylo vytvořeno v rámci objednávek, ale přece jenom – návštěva hosta je návštěva hosta… Postupně jsme vylepšovaly a modernizovaly všechny naše prostory. V létě tak již mají naši klienti možnost využít venkovního posezení a pochutnat si na zmrzlině i na vlastoručně míchaných nápojích.

Přibližně před dvěma měsíci jsme však musely řešit nepříjemný problém, který jsem již naznačila na začátku. V menší místnosti pro hosty se zčistajasna objevily plísně! Sice byly částečně skryté za vitrínou, ale my dvě jsme o nich věděly a to bylo podstatné. V pondělí, kdy máme zavírací den, nastal den naší pomsty. Plísně musíme zkrátka zlikvidovat, neboť chceme mít od nich jednou provždy pokoj!

I když jsme nasadily veškeré ženské odhodlání a úsilí – plísně byly za pár dní zpátky. Přece nemůžeme mít plísně v blízkosti hostů, to je naprosto nemyslitelné! A to ani nemluvím o hygieně, zdraví a kvalitě našich služeb. S přítelkyní jsme se tedy okamžitě rozhodly pro pomoc zkušených odborníků, neboť naše renomé můžeme ztratit pouze jednou…

Ani nevím jakým způsobem se to seběhlo, ale během telefonátu s bratrem jsem se mu o plísních zmínila. Pracuje v bance a každodenní pořádek zde mají na starosti profesionálové. Obratem mi sdělil, že bychom měly zkusit firmu, která pracuje i pro ně. Rozhodně tuto firmu považuje za výbornou volbu. Společnost A SERVIS LIPKA, čištění fasád Brno, má obrovské zkušenosti, a to nejen s plísněmi. Určitě se jim rychle podaří, dát vaši cukrárnu do pořádku.

Neměla jsem sebemenší důvod bratrovi nevěřit. Přesto jsem si našla jejich webové stránky, nechť opravdu víme, do čeho s kamarádkou jdeme. Přiznám se, že jsem nelitovala jediné minuty. Společnost A SERVIS LIPKA dokázala nejen odpovědět na všechny mé otázky, ale měla především okamžité moderní řešení, které jsme urychleně v naší cukrárně potřebovaly.

Ukázalo se, že tato společnost se v nelehkém oboru úklidových a čistících služeb úspěšně pohybuje již více jak dvacet let. A to samo o sobě již o něčem svědčí! Dokonce pracuje v rámci střední Evropy, což bylo další příjemné zjištění. Dobře, asi se nebude jednat o služby, takříkajíc z „laciného“ kraje, ale to je pouze věc pohledu – co je vlastně levné, a co levné není.

Navíc společnost A SERVIS LIPKA disponuje špičkovými moderními technologiemi, takže její odborníci likvidují nejen plísně, ale rovněž čistí koberce, podlahy, čalouněný nábytek, okna a výlohy. Dále velice úspěšně odstraňují graffiti a pracují ve výškách i obtížně přístupných místech. A ještě něco navíc – jejich krédo. Pro tuto firmu je vždy klient na prvním místě. Jedná se o vyjádření, které i já sama velice ráda podepíši, neboť v naší cukrárně to cítím stejně!

Co je důležité, A SERVIS LIPKA má velkou podporu u svých dosažených výsledků – jedná se o skutečně velké množství příznivých a pozitivních referencí, odkazů a poděkování. Jsou mezi nimi stovky spokojených zákazníků nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, Rakouska i Německa. Bylo mi naprosto jasné, že jsem na té správné adrese. Stačilo tedy do firmy zavolat a domluvit si detaily…

Zároveň mne ovšem napadlo, že vůbec neuškodí – pokud se o plísních dozvím ještě něco navíc. Vždyť profesionální firma, jakou bezesporu A SERVIS LIPKA je, má k tomuto ožehavému tématu určitě hodně důležitého co říct. Přitom otevřeně přiznávám, že mnoho informací bylo pro mne skutečně překvapivou novinkou. Jedná se o důkaz, že se učíme celý život – tím spíše – pokud se jedná o tak zdatného protivníka, jakým plísně bezesporu jsou.

Laik ani netuší, že plísně jsou prakticky všude kolem nás. Ve vzduchu, ve vodě i v půdě. Běžným okem je ani nespatříme. Jedno ovšem mají společné. Jejich vznik závisí na dostatečném množství vlhka, tepla a na mírně kyselém prostředí. Vyhovuje jim teplota v rozmezí 20 až 30° Celsia. Rozmnožují se mikročásticemi, které označujeme jako spory. Spory, tedy výtrusy se přenášejí vzduchem, takže mohou rychle a nebezpečně kontaminovat i značně velký prostor.

Za nepříznivých okolností dokáží plísně, vlastně jejich výtrusy, ohrozit i lidské zdraví, což rozhodně nelze brát na lehkou váhu. Míra negativního vlivu na náš organizmus závisí nejen na množství spor v daném prostoru, ale i na zdravotním stavu člověka. Ti citlivější, případně lidé se sníženou imunitou, mohou pocítit – díky plísňovým sporám – vážnější zdravotní problémy.

Co tedy nedělat, či spíše udělat, abychom se těmto situacím vyhnuli? V mnoha případech máme na vzniku plísní a jejich následných problémech i svůj vlastní díl viny. Takovým běžným příkladem je větrání obytných místností. Ano, lidé větrají, ale ve většině případů, buď málo nebo nesprávně. Vždyť již při takovém běžném praní nebo vaření, se prostor zaplní množstvím páry – tedy vlhkostí…

Pokud tedy není tato vlhkost přiměřeným způsobem, resp. pravidelně odvětrávána, stává se trvalou součástí daného místa. Tím vlastně pokládáme první cihlu na budoucí mapu plísní ve vlastním bytě nebo domě. I z tohoto důvodu – je odpovědný přístup k prevenci – tím nejjednodušším a zdaleka nejlepším východiskem, jak se plísním vyhnout.

Pro vlastníka nemovitosti by mělo být samozřejmostí – v dnešní době vyspělé elektroniky – sledovat stupeň vlhkosti v obytných prostorech. Určitě se vyplatí dodržovat odborníky doporučené pravidlo, aby nám relativní vlhkost vzduchu doma nepřesahovala úroveň 60%. S tím pochopitelně souvisí správné a pravidelné větrání obytných prostor. Stálá cirkulace čerstvého vzduchu je pro účinnou prevenci proti plísním, naprosto nevyhnutelná.

Vyplatí se také přiměřené odsunutí nábytku od zdi – cca 5 až 10 cm. Vzduch tak získá možnost plynulého proudění celou místností. Neměli bychom také mít obytný prostor příliš přeplněný množstvím doplňků a různých drobností. Neboť je pravdou, že nejen stěny, ale i všechny ostatní předměty umístěné v daném prostoru přijímají jak teplo, tak také vlhkost ze svého okolí. Tyto zmiňované aspekty tak vytvářejí vhodné prostředí pro vznik a úspěšný růst plísní, tedy – dostatečná přítomnost vlhkosti a tepla.

Proto pěkně po pořádku. Obytný prostor by měl být vytápěn na optimální teplotu, která je přibližně 20° C. Zde již mnozí z nás hřeší, neboť místnost zbytečně přetápíme. Mnohem horší situace ovšem nastává, pokud necháme místnost příliš vychladnout. Zde si je třeba uvědomit, že vyšší teplota představuje nižší relativní vlhkost.

Zkrátka, měli bychom dodržovat jednoduchou poučku – rozdíl teplot sousedních místností by neměl překročit 4°C. Styl vytápění, kdy v jedné místnosti topíme více a jinde méně, může stát za příčinou odstartování vzniku a růstu plísní. Zde již postačí, aby se z přetopené místnosti do té studenější dostala vlna teplého vzduchu, a plísně ožijí – jako pokropené živou vodou.

Černá plíseň na severní straně fasády, jak se ji zbavit na dobro

Teplý vzduch, který je nasycen vodními parami, se začně v chladnějším prostoru srážet a tím měnit v kapalné skupenství. Jelikož plísním teplo a vlhkost plně vyhovují, začíná stádium jejich bujení. Proto nezapomínejme udržovat v obytném prostoru ustálenou teplotu. Neboť stabilní ustálená teplota patří k základům účinné protiplísňové prevence.

V případě, že nám plísně přece jenom stěny napadnou, musíme reagovat rychle a efektivně. Laické snahy a zakoupená komerční chemie nám příliš nepomohou. Základním předpokladem pro úspěšnou likvidaci plísní je pravidlo, že plísně nikdy neodstraňujeme na sucho. Plísňové spory se suchým čištěním velmi snadno šíří vzduchem a dokáží kontaminovat celé okolí. Určitě se jedná o správné rozhodnutí, pokud se spolehneme na odborné profesionály.

Právě profesionální likvidace plísní přináší řadu výhod. Především, díky odborným znalostem a zkušenostem při využití špičkové moderní technologie, získává zákazník vysokou kvalitu, záruku konečného výsledku a dlouhodobou prevenci. Tím pochopitelně dochází k úspoře finančních prostředků, volného času majitele a tím i k jistotě, že se plísně v dlouhodobém horizontu neobjeví.

Profesionální čistící společnost A SERVIS LIPKA disponuje speciálními metodami práce a moderními technologickými postupy. Ke své odborné činnosti používá ověřenou a vysoce účinnou čistící chemii, která spolehlivě dokáže nejen technologický postup urychlit, ale především zkvalitnit. Odborníci této firmy své zakázky realizují s přehledem, důsledně a ve špičkové kvalitě.

Firemní postup čištění a ošetření zdiva, stěn nebo fasád, je vždy provázán s pokonale promyšlenou prevencí. Profesionální zásah odborníků je proto – z pohledu kvality – klíčový. Amatérské snahy o likvidaci plísní se rozhodně nemohou spolehnout na účinky dostupné chemie ani použité technologie. Těmto snahám chybí především nesmírně důležité odborné zkušenosti a znalosti. Výsledek? Plísně tímto způsobem „odstraníme“ pouze krátkodobě a povrchně. Jejich rychlý návrat je prakticky zaručen.

Mezi profesionálními subjekty úklidových a čistících firem – zaujala své pevné místo i společnost A SERVIS LIPKA. Tato firma specialistů a zkušených profesionálů odstraňuje plísně, houby a mikroorganizmy odborně, spolehlivě a dlouhodobě – vždy s využitím progresivních a účinných metod.

Zákazníci proto mohou – při realizaci své objednávky – plně spoléhat na skvělý poměr výjimečné kvality, konečného výsledku a ceny. Veškeré odborné postupy vždy vycházejí z poznatků moderní technologie a chemie. Společnost A SERVIS LIPKA si za dlouhá léta úspěšné praxe vybudovala velké renomé a trvalou důvěru svých klientů.

Samozřejmě, že mne velice zajímalo, jakým způsobem A SERVIS LIPKA plísně likviduje a následně vrací původní vzhled a kvalitu. Na úplném začátku stojí důkladné odstranění biologických nánosů z postižené stěny. Během této činnosti se pracovníci fimy řídí jednoduchým pravidlem. Na důsledné vyčištění vnějších fasád používají výkonný a velice spolehlivý tlakový stroj. V interiéru je využíván pevný, ale přitom šetrný kartáč.

Základním pomocníkem přitom vždy zůstává voda. Pouze díky vodě lze účinně zamezit možné kontaminaci plísňovými sporami. Jedná se první předpoklad kvality a ochrany zdraví. Plísně, resp. jejich spory se za žádných okolností nesmí dostat do okolí, tedy ani na ostatní stěny a umístěné předměty. Bezpodmínečně také musíme zamezit kontaminaci vzduchu. Zkrátka, účinně chránit lidské zdraví.

Pečlivě ošetřené a vyčištěné plochy se následně omyjí vodou a důkladně oškrábou. Zásadní předpoklad úspěšné likvidace je skutečnost, že na takto připraveném zdivu nesmí zůstat, byť ta sebemenší stopa po plísních. Z pohledu technologie a výsledné kvality se jedná o nejúčinnější a nejvýhodnější postup, který spolehlivě zbaví napadené zdivo veškerého mikrobiálního napadení.

Všechny takto ošetřené plochy se nechají pečlivě vyschnout. Musí být skutečně precizně suché. Následné nanesení účinného dezinfekčního roztoku musí mít vytvořeno přesné technologické podmínky k tomu, aby bylo plně zajištěno jeho specifické poslání. Pracovníci společnosti A SERVIS LIPKA používají skvělý dezinfekční prostředek Sanatop Likvid Profi. Na zdivo nebo stěny se nanáší válečkem, klasickým štětcem nebo nástřikem.

čištění fasád Brno
čištění fasád Brno

Dezinfekční účinky nátěru necháme působit celých 24 hodin. Po vyschnutí zdiva již můžeme přistoupit k aplikaci účinného, speciálně určeného protiplísňového prostředku. Společnost A SERVIS LIPKA plně spoléhá na účinky unikátního průmyslového nano-polymeru LSG. Jedná se o progresivní a praxí prověřený prostředek, který spolehlivě a dlouhodobě ochrání ošetřené plochy před vznikem plísní.

Tento moderní protiplísňový nátěr představuje jedinečné samočistící, zároveň impregnační a dlouhodobé řešení ochrany fasád, zdiva a stěn. Kromě těchto zmíněných – skutečně unikátních vlastností – efektivně zamezuje pronikání vzdušné vlhkosti a různých nečistot do samotné struktury stavebních materiálů, což je pochopitelně zásadní otázkou z pohledu jejich životnosti.

Nano-polymer LSG přitom umožňuje, aby se ze zdiva uvolňovala veškerá vlhkost. Jeho použití je jedinečné – spolehlivě a bezpečně jej lze nanášet na beton, omítky, dřevo, umakart, keramické a kamenné povrchy, OSB desky, nebo také i na stěny, které byly natřeny disperzními, popřípadě silikátovými barvami. Jedinečný nano-nátěr vytváří na ošetřené ploše kompaktní vrstvu, která nabízí hodrofobní, tedy vodoodpudivé vlastnosti. Celé zdivo tak může bez jakýchkoliv problémů „volně dýchat.“

Na stěnách, které byly ošetřeny látkou LSG se nevytváří nová vlhkost. Nano-polymer je přitom z hlediska lidského zdraví bezpečný a neškodný. Úklidová společnost A SERVIS LIPKA poskytuje klientům na jeho plnou funkčnost záruku až 6ti let. Z vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že spolehlivě plní svoji funkci i po 10ti letech. Jednoznačně to svědčí o jeho výjimečných kvalitách.

Do úklidové a čistící společnosti A SERVIS LIPKA jsem zavolala hned druhého dne ráno. Mně i přítelkyni bylo jasné, že právě jejich odborníci budou těmi, kteří našemu zdivu v cukrárně vrátí původní vzhled a kvalitu. O tom mne také přesvědčil již první společný telefonát. Mladá žena byla opravdu milá a vstřícná, přičemž mi s velikou ochotou pomohla orientovat se v jejich nabídce služeb.

V absolutní pohodě jsme dohodly všechny záležitosti ohledně termínu a ceny, stejně tak i podrobnosti smluvních podmínek. Pravdou sice je, že jejich cenové nabídky jsou o něco vyšší, než-li činí průměr na trhu služeb, ale my opravdu nehledáme žádný průměr… Je proto zcela logické, že práce společnosti A SERVIS LIPKA vyzněla po všech stránkách maximálně profesionálně!

Termín jsme vybraly přesně dle našich potřeb, takže vůbec nepřicházely v úvahu žádné kompromisy, natož nějaké ústupky. Firma nám vyšla dokonale vstříc, což rovněž svědčí o jejim profesionálním charakteru. Jak jsem již řekla – cena jejich práce byla vzhledem k použité špičkové technologii, kvalitě a odbornosti jejich zaměstnanců – zcela přiměřená.

Dvojice odborných pracovníků A SERVIS LIPKA přišla v přesně stanovený čas, přičemž si s plísněmi bez větších problému úspěšně poradili. Komplexně použili prověřenou metodu, což jsem velice snadno mohla porovnat s jejich webovými stránkami. Všechny stěny odborně ošetřili i vrstvou protiplísňového nano-polymeru LSG. Díky tomuto jedinečnému ochrannému prostředku jsme v naší cukrárně získaly dlouhodobou jistotu, že se nám plísně hodně zdaleka vyhnou!

Proto mohu s velkým ulehčením říct, že pokud máte s plísněmi jakékoliv starosti – neztrácejte čas pátráním – s klidným svědomím oslovte profesionály ze společnosti A SERVIS LIPKA. Jejich skutečně prověřené metody a technologické postupy patří mezi ty nejlepší, a kvalita mezi ty nejvyšší. Díky dlouholetým zkušenostem, vysoké odbornosti a profesionalitě – představují na trhu služeb pevný zdroj jistoty a spokojenosti, a to pro každého klienta!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.