Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Čištění koberců

Strojové čištění koberců

Výrazná a přitom dlouhodobá úspěšnost čištění koberců společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. (pobočka Praha, Brno) jednoznačně vyplývá z velmi efektivní a kvalitní úklidové činnosti nejen na našem trhu služeb, ale i na velmi náročných trzích v Rakousku, v Německu a na Slovensku. Tato firma, díky progresívnímu a odborně velmi kvalitnímu zázemí disponuje špičkovými a odborně velmi zdatnými pracovníky, prověřeným a moderním strojovým a nástrojovým vybavením a ze zásady používá při své činnosti pouze nejkvalitnější značkové úklidové čistící prostředky a přípravky.

To vše plně zapadá do firemní strategie, pro kterou je nejvyšší kvalita provádění čištění koberců a spokojenost každého, byť drobného zákazníka zcela dominantní.

Připočtěme-li k tomu nebývale širokou škálu nabízených úklidových technologií (v mnoha případech zdokonalených o vlastní mnohaleté praktické zkušenosti), je každému dalšímu případnému zákazníkovi zcela jasné, že za velmi přijatelné finanční prostředky, právě zde získá tu nejvyšší kvalitu, vstřícné jednání a jistotu, že tato společnost je schopna řešit jakékoliv požadavky klientů v nepostradatelné profesi úklidu a čištění koberců. A to samozřejmě na všech úrovních, které nám přináší 21.století – ať již v podobě komfortu, vysoké životní úrovně nebo nejnovějším dechberoucím možnostem, které přinášejí nejnovější technologie na poli architektury.

strojové čištění koberců

Vlastní zdokonalená technologie strojového čištění koberců je jedním z mnoha hmatatelných důkazů špičkové úklidové činnosti společnosti A SERVIS LIPKA (pobočka Praha, Brno). Zde se plně projevuje silné zázemí firmy s velmi rozsáhlým a kvalitním strojovým parkem, který společně s využitím účinných moderních technologií a značkových čistících prostředků řadí tuto úklidovou firmu na absolutní špičku a to nejen na našem trhu úklidových služeb. Tato technologie odráží nejnovější možnosti vědy a výzkumu a díky flexibilnosti této firmy byla velmi rychle zavedena do praxe a díky dlouholetým zkušenostem navíc i zdokonalena tak, že spokojený klient mnohdy nevěří vlastním očím, že se skutečně jedná o jeho původní koberec, který mnohaletým používáním byl na hranici odpisu.

Čištění koberců kotoučovým strojem

Účinnost a kvalita této technologie spočívá ve využití silného a přitom velmi šetrného strojového vybavení v podobě kotoučového stroje MAXICLEAN, který pomocí rotačních kartáčů zapracovává aplikovanou značkovou a velmi účinnou kosmetiku FLOORWASH do koberce tak dlouho, dokud neodstraní veškeré i mnohaleté úporně do hloubky zašlapané nečistoty. Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce a kromě všech nečistot bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Navíc tato kosmetika koberec velmi kvalitně dezinfikuje a provoní. A nyní již může následovat závěrečná operace, kdy vysokotlaký třímotorový vysavač značky SOTECO NEVADA 640 pečlivě a prakticky do sucha odsaje všechny již zmíněné nečistoty, alergeny a roztoče. Dochází navíc k nabytí původního objemu koberce, neboť tento výkonný vysavač jeho celou strukturu neobyčejně provzdušní a příjemně oživí celkový vzhled. Tato metoda nabízí unikátní způsob, jak dokonale koberec vyčistit a zároveň docílit perfektní vzhled a zásadním způsobem tak prodloužit jeho životnost… Kvalita provedení firemní zdokonalenou technologií strojového hloubkového čištění koberců je na tak špičkové úrovni, že lze plně souhlasit s jejich odvážným tvrzením, že nikdo nedokáže koberec vyčistit lépe než oni!

Je proto zcela nepochopitelné, že stále většina úklidových firem může ještě nabízet svým zákazníkům „službu“ v podobě čištění koberců zastaralou a neúčinnou extrakční metodou. Tato technologie je dávno přežitá a naprosto nevhodná pro skutečně dokonalé a kvalitní vyčištění koberce. Vstříknutí chemie do koberce a rychlé odsátí v žádném případě nemůže zajistit kvalitní vyčištění koberců. Používaná chemie není zdaleka tak kvalitní a nemá vůbec šanci působit v hluboké struktuře koberce, neboť zde navíc zcela chybí pečlivé vpravení a rozkartáčování a proto po zaschnutí zůstávají nejen nevzhledné fleky, ale i nevábný tvar. Mnohé klienty pravděpodobně láká nižší cena za takto „vyčištěný“ koberec. Každopádně pokud klienti oprávněně požadují za své peníze kvalitu, je rozhodnutí zcela jednoduché a jednoznačné.

Ruční čištění čalounění

Společnost A SERVIS LIPKA (pobočka Praha, Brno) samozřejmě provádí také ruční čištění čalouněného nábytku, sedacích souprav, matrací a křesel. K ručnímu čištění čalouněného nábytku zde opět použíjí moderní účinnou chemii Floorwash, která se tentokrát ručně a to za pomoci jemného kartáče s dlouhým vlasem velmi trpělivě a pečlivě vpraví do textilie. Opět se vytvoří pěna, která na sebe naváže všechny nečistoty, zdraví škodlivé alergeny a bakterie. Čalounění je samozřejmě zcela dezinfikováno a příjemně provoněno. Závěrečná operace spočívá v dokonalém odsátí pomocí vysokotlakého třímotorového vysavače se speciální hubicí na čalounění. Tento podtlakový vysavač odsaje všechny alergeny, nežádoucí pachy a vysuší čalounění téměř dosucha. V některých případech a to zcela výjimečně, lze použít na určité typy pevných tkanin, které jsou velmi znečištěné ruční AKU kotoučový kartáč. Z 90% ovšem firma upřednostňuje technologii ručního čištění čalounění, které je šetrné a dokáže spolehlivě za pomoci špičkové značkové kosmetiky florwash tyto sedačky, křesla a čalounění zbavit všech nečistot a oživit barvy do původní krásy.

čištění čalounění

Závěrem lze proto konstatovat, že technologie ručního čištění čalounění je velmi podobná technologii strojového čištění koberců, kdy rozdíl spočívá pouze v tom, že silný kotoučový stroj Wirbel je nahrazen poctivým a zodpovědným přístupem každého z odborných pracovníků této úklidové společnosti.

Více o čištění koberců se dočtete na našem blogu.