Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Čištění koberců

Strojové čištění koberců

Výrazná a přitom dlouhodobá úspěšnost čištění koberců společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. (pobočka Praha, Brno) jednoznačně vyplývá z velmi efektivní a kvalitní úklidové činnosti nejen na našem trhu služeb, ale i na velmi náročných trzích v Rakousku, v Německu a na Slovensku. Tato firma, díky progresívnímu a odborně velmi kvalitnímu zázemí disponuje špičkovými a odborně velmi zdatnými pracovníky, prověřeným a moderním strojovým a nástrojovým vybavením a ze zásady používá při své činnosti pouze nejkvalitnější značkové úklidové čistící prostředky a přípravky.

To vše plně zapadá do firemní strategie, pro kterou je nejvyšší kvalita provádění čištění koberců a spokojenost každého, byť drobného zákazníka zcela dominantní.

Připočtěme-li k tomu nebývale širokou škálu nabízených úklidových technologií (v mnoha případech zdokonalených o vlastní mnohaleté praktické zkušenosti), je každému dalšímu případnému zákazníkovi zcela jasné, že za velmi přijatelné finanční prostředky, právě zde získá tu nejvyšší kvalitu, vstřícné jednání a jistotu, že tato společnost je schopna řešit jakékoliv požadavky klientů v nepostradatelné profesi úklidu a čištění koberců. A to samozřejmě na všech úrovních, které nám přináší 21.století – ať již v podobě komfortu, vysoké životní úrovně nebo nejnovějším dechberoucím možnostem, které přinášejí nejnovější technologie na poli architektury.

strojové čištění koberců

Vlastní zdokonalená technologie strojového čištění koberců je jedním z mnoha hmatatelných důkazů špičkové úklidové činnosti společnosti A SERVIS LIPKA (pobočka Praha, Brno). Zde se plně projevuje silné zázemí firmy s velmi rozsáhlým a kvalitním strojovým parkem, který společně s využitím účinných moderních technologií a značkových čistících prostředků řadí tuto úklidovou firmu na absolutní špičku a to nejen na našem trhu úklidových služeb. Tato technologie odráží nejnovější možnosti vědy a výzkumu a díky flexibilnosti této firmy byla velmi rychle zavedena do praxe a díky dlouholetým zkušenostem navíc i zdokonalena tak, že spokojený klient mnohdy nevěří vlastním očím, že se skutečně jedná o jeho původní koberec, který mnohaletým používáním byl na hranici odpisu.

Čištění koberců kotoučovým strojem

Účinnost a kvalita této technologie spočívá ve využití silného a přitom velmi šetrného strojového vybavení v podobě kotoučového stroje MAXICLEAN, který pomocí rotačních kartáčů zapracovává aplikovanou značkovou a velmi účinnou kosmetiku FLOORWASH do koberce tak dlouho, dokud neodstraní veškeré i mnohaleté úporně do hloubky zašlapané nečistoty. Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce a kromě všech nečistot bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Navíc tato kosmetika koberec velmi kvalitně dezinfikuje a provoní. A nyní již může následovat závěrečná operace, kdy vysokotlaký třímotorový vysavač značky SOTECO NEVADA 640 pečlivě a prakticky do sucha odsaje všechny již zmíněné nečistoty, alergeny a roztoče. Dochází navíc k nabytí původního objemu koberce, neboť tento výkonný vysavač jeho celou strukturu neobyčejně provzdušní a příjemně oživí celkový vzhled. Tato metoda nabízí unikátní způsob, jak dokonale koberec vyčistit a zároveň docílit perfektní vzhled a zásadním způsobem tak prodloužit jeho životnost… Kvalita provedení firemní zdokonalenou technologií strojového hloubkového čištění koberců je na tak špičkové úrovni, že lze plně souhlasit s jejich odvážným tvrzením, že nikdo nedokáže koberec vyčistit lépe než oni!

Je proto zcela nepochopitelné, že stále většina úklidových firem může ještě nabízet svým zákazníkům „službu“ v podobě čištění koberců zastaralou a neúčinnou extrakční metodou. Tato technologie je dávno přežitá a naprosto nevhodná pro skutečně dokonalé a kvalitní vyčištění koberce. Vstříknutí chemie do koberce a rychlé odsátí v žádném případě nemůže zajistit kvalitní vyčištění koberců. Používaná chemie není zdaleka tak kvalitní a nemá vůbec šanci působit v hluboké struktuře koberce, neboť zde navíc zcela chybí pečlivé vpravení a rozkartáčování a proto po zaschnutí zůstávají nejen nevzhledné fleky, ale i nevábný tvar. Mnohé klienty pravděpodobně láká nižší cena za takto „vyčištěný“ koberec. Každopádně pokud klienti oprávněně požadují za své peníze kvalitu, je rozhodnutí zcela jednoduché a jednoznačné.

Ruční čištění čalounění

Společnost A SERVIS LIPKA (pobočka Praha, Brno) samozřejmě provádí také ruční čištění čalouněného nábytku, sedacích souprav, matrací a křesel. K ručnímu čištění čalouněného nábytku zde opět použíjí moderní účinnou chemii Floorwash, která se tentokrát ručně a to za pomoci jemného kartáče s dlouhým vlasem velmi trpělivě a pečlivě vpraví do textilie. Opět se vytvoří pěna, která na sebe naváže všechny nečistoty, zdraví škodlivé alergeny a bakterie. Čalounění je samozřejmě zcela dezinfikováno a příjemně provoněno. Závěrečná operace spočívá v dokonalém odsátí pomocí vysokotlakého třímotorového vysavače se speciální hubicí na čalounění. Tento podtlakový vysavač odsaje všechny alergeny, nežádoucí pachy a vysuší čalounění téměř dosucha. V některých případech a to zcela výjimečně, lze použít na určité typy pevných tkanin, které jsou velmi znečištěné ruční AKU kotoučový kartáč. Z 90% ovšem firma upřednostňuje technologii ručního čištění čalounění, které je šetrné a dokáže spolehlivě za pomoci špičkové značkové kosmetiky florwash tyto sedačky, křesla a čalounění zbavit všech nečistot a oživit barvy do původní krásy.

čištění čalounění

Závěrem lze proto konstatovat, že technologie ručního čištění čalounění je velmi podobná technologii strojového čištění koberců, kdy rozdíl spočívá pouze v tom, že silný kotoučový stroj Wirbel je nahrazen poctivým a zodpovědným přístupem každého z odborných pracovníků této úklidové společnosti.

Více o čištění koberců se dočtete na našem blogu.

10 komentáře pro “Čištění koberců”

 1. Dobrý den pane Klapálku,
  strojová, hloubková metoda čištění koberců funguje na principu, kdy se pomocí těžkého kotoučového storje zanese účinná chemie do hlubších struktur koberce a nechá se dostatečně dlouho působit. Koberec se následně opět rozkartáčuje, aby se vše dostalo na povrch a mohlo se nakonec vysát výkonným třímotorovým vysavačem.

  s pozdravem
  Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

 2. Jak prosím funguje strojová metoda čištění koberců?

 3. Dobrý den pane Hanzle,
  děkujeme za kladnou odezvu. Jsme rádi, že jste byl s námi spokojený a těšíme se na další spolupráci.

  S pozdravem
  Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

 4. Chtěl bych moc poděkovat za skvělý servis v rámci čištění koberců u nás na firmě. Vše proběhlo rychle, velice kvalitně a zaměstnanci firmy A SERVIS LIPKA byli velice milí a ochotní.
  Za nás tedy jedno velké poděkování. Jen tak dál.

  Hanzl

 5. Dobrý den paní Poláková,
  ano, naše strojová, hloubková metoda čištění koberců zvládne vyčistit i koberec s dlouhým vlasem.

  S pozdravem
  Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

 6. Dobrý den, zvládnete vyčistit i koberec s dlouhým vlasem?

 7. Dobrý den pane Skálo,
  ano, všechny naše služby zajišťujeme po celé České republice a Slovensku, ale také v Rakousku či Německu.

  S pozdravem
  Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

 8. Provádíte čištění koberců i ve Zlíně?

 9. Dobrý den paní Pokorná,
  všechny ceny za naše služby najdete na našem webovém ceníku: http://www.a-servislipka.cz/cenik/.

  S pozdravem
  Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

 10. Jak se u Vás pohybuje cena za čištění koberců?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.