Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Jak jsem se učil sprejovat. Byl jsem hloupý a stálo mě to hodně peněz

Jak jsem se učil sprejovat. Byl jsem hloupý a stálo mě to hodně peněz 28 Zář

Vandalismus je něco, co je mi bytostně odporné. Na druhou stranu jsem mnohokrát ocenil statečnost, cit pro umění i důvtip některých pouličních umělců, kteří umí kouzlit se sprejerskými barvami. Viděl jsem podchody, staré, škaredé budovy, které se pod rukama těchto osob změnily ve skvost a místo, kam se lidé rádi chodili podívat. Samotného mě to tak trošku lákalo tuto činnost vyzkoušet.

Jak účinně chránit stěny, zdi a fasády proti graffiti povrchovými nátěry

Neměl jsem v úmyslu nikomu ničit majetek, jen si to na nějaké k tomu určené ploše prostě trochu osahat. A třeba kdo ví, třeba by si mi to zalíbilo natolik, že bych si vyzdobil byt. No, a jednou jsem dostal příležitost, aby mě učil velice zkušený sprejer, který se tím i částečně živí, samozřejmě v mezích zákona. Tento člověk se nakonec stal i mým kamarádem, ale teď k jádru pudla…

Dal mi do ruky nějaké barvy a řekl mi, ať dělám přesně to, co mi ukáže. A já dělal. A světe di se, ono to fungovalo a výsledný obraz byl skutečně moc zdařilý. Byl jsem na sebe tak pyšný, že jsem v co nejkratším čase, aby mi malbu nikdo nestihl přesprejovat, nahnal na místo činu svoje kamarády, ať mě taky trochu poplácají po ramenou. Jedna kamarádka byla fakt nadšená a řekla mi, že by něco takového chtěla u sebe v bytě. A rovnou mě požádala, jestli bych jí to neudělal teda já.

No, a já měl tehdy za sebou pouze tuto jedinou malbu. To bylo vše. Prostě úplně sprejerský zelenáč. A byl jsem si toho zcela vědom. Ale stejně jsem jí přikývl. Přece jenom, zvolila těžký kalibr. Nabídla mi, že udělá skvělý oběd a rodinný moučník s tajnými ingrediencemi. Ten jsem si dobře pamatoval, a začaly se mi sbíhat sliny. Tomu moučníku ještě nikdo nikdy neodolal.

Tak jsem k ní vlez a již po pěti minutách bylo jasné, jak toto dopadne. Byla to naprostá katastrofa. Zvolil jsem naprosto nevhodné barvy. Špatně jsem je překryl. Sprejoval jsem moc zdálky nebo naopak příliš zblízka, až barva začala stékat. Hrozně jsem se styděl. Ona to vzala naštěstí velmi sportovně. Další týden jsem k ní přišel svůj výtvor přetřít.

To bohužel nedopadlo. Ač jsem barvu moc neředil, stejně moje čmárance vystupovaly. O týden později jsem přišel již s profesionály z Ochrana fasád proti graffiti. Vzhledem k tomu, že se jednalo o poměrně čerstvé graffiti, šlo to pracovníkům odstranit jedna báseň. Ani jsme nemrkli. Oba jsme byli s výsledkem velmi spokojení. Na této firmě A SERVIS LIPKA velmi oceňuji rychlost, s jakou jsme se dohodli na podmínkách, tak také cenu, která byla více než přijatelná. Jejich práci hodnotím velmi kladně a všem jedině doporučuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.