Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Fasádu našeho domu jsme svěřili profesionálům z „Čištění graffiti Karlovy Vary“

Fasádu našeho domu jsme svěřili profesionálům z „Čištění graffiti Karlovy Vary“ 3 Říj

čím odstranit graffitipřípravky na odstranění graffitiPřed nějakou dobou se na fasádě domu, který jsem zdědil po prarodičích, objevil nasprejovaný nápis. Je dvougenerační dům nedaleko centra města. Ovšem takové problémy jsme nikdy předtím neměli. Proto jsme se opravdu divili. Kde se tam nápis vzal a proč je cílem útočníka právě náš dům. Na domech v sousedství se totiž žádné podobné věci neobjevily. Po důkladnějším prozkoumání nápisu jsme zjistili, že je to nějaký nesmysl a cílený útok na naši rodinu jsme vyloučili. Ale ani to nepomohlo, protože na fasádě nápis prostě byl, bez ohledu na to, jestli byl úmyslně umístěn na naši fasádu nebo to byla jenom náhoda. Pokoušeli jsme se ho odstranit pomocí nejrůznějších saponátů a rejžáku, ale nic nepomohlo. – jak odstranit graffiti

Nápis prostě držel jako přikovaný. Sedli jsme tedy k internetu a zjišťovali, jak se nápisu co nejrychleji, nejefektivněji a nejlevněji zbavit. Dočetli jsme se, že to tedy rozhodně není žádná banální záležitost a že je vhodné v takovém případě zavolat profesionály. Rozhodli jsme se tedy kontaktovat profesionální úklidovou firmu, protože v takovém stavu prostě naše fasáda zůstat nemohla. Hodně lidí na internetu doporučovalo právě firmu Karlovy Vary odstranění graffiti. S ní měli všichni v podstatě samé dobré zkušenosti a protože nikdo z našich známých podobný problém neřešil, rozhodli jsme se, že dáme na naše „známé“ na internetu a kontaktujeme právě A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Už dopředu…

ochrana před graffitiAGO na všechny povrchyUž dopředu musím říct, že rozhodnutí to bylo více, než dobré. Firma je jedničkou na trhu v udržování čisté a krásné i fasády domů. Profesionálně proškolení zaměstnanci postupovali přesně podle plánu. Opakovaně zesvětlovali nápis na naší béžové fasádě, až téměř zmizel. Nakonec fasádu přetřeli stejnou fasádní barvou. Věděli jsme, že pokud bychom fasádu pouze přemalovali, nápis by po nějaké době vystoupil na povrch, to jsme se dočetli na internetu a zaměstnanci A SERVISU to ještě potvrdili. Protože jsme nechtěli nic ponechat náhodě následně jsme se s firmou dohodli na to, že na část fasády, která je v čelní straně ulice aplikujeme AGO nátěr. Je to nátěr díky němu pak nemusíme mít strach o to, že graffiti nepůjde dolů, protože fasáda bude chráněna.

Měli jsme štěstí. Protože toto opatření je potřeba aplikovat v letních měsících, neboť nanášení antigraffiti nátěru je proces, při kterém je nutné, aby byla venkovní teplota vyšší, než 10 ºC a použitá technologie tak mohla bez problému fungovat. To v tomto období, kdy teploty dosahují i tropické třicítky není vůbec problém. Úspěšnost čištění fasády bez AGO nátěru se se pohybuje okolo 60 – 90 %. Naopak, pokud antigraffitová vrstva aplikovaná je, účinnost dosahuje až 100 %. My tedy měli pouhé štěstí, že vandal použil nějaký méně kvalitní sprej nebo co. Každopádně teďka jsme svou fasádu ochránili na šest let dopředu. Co dodat k firmě A SERVIS? Svou práci odvedli kvalitně, s výsledkem jsme byli spokojení, ale doufáme, že je už nějakou dobu nebudeme zase potřebovat. Pro ty co je ale potřebovat budou máme dobrou zprávu, jedná se o velice milé a ochotné lidi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.