Najdete nás i na facebooku
Pon - Čtv: 9:00 - 15:00
Pátek: zavřeno

Co udělat, když nejste stavu odstranit z oken zbytky lepidel a tvrdých nečistot od polepů

Co udělat, když nejste stavu odstranit z oken zbytky lepidel a tvrdých nečistot od polepů 5 Lis

Nedávno jsme v našem kulturním domě dělali několik předělávek. Na oknech jsme měli umístěných několik poutačů a polepů, takže jsme je v rámci předělávek strhnuli. Jenže na oknech nám pak zůstaly velmi nehezké šmouhy a zbytky od lepidla. Když jsme se jich snažili zbavit, tak jsme nadělali spíše více škody než užitku.

Strhávání, sundání polepů, folií a zbytky lepidel pod nimi v Praze

Proto jsme zabrousili na internet a hledali jsme tam nějakou firmu, která nám pomůže dokonale vyčistit skla a zbaví nás toho lepidla a špíny. Průzkum jsme dělali opravdu poctivý, nic jme nechtěli nechat náhodě. Dali jsme především na recenze a zvolili již prověřenou firmu Stržení polepů ze skel Praha a jejich službu odstranění tvrdých nečistot a lepidel ze skleněných ploch.

Ihned jsme do firmy volali a milá paní operátorka nám vyšla vstříc. Za čtyři dny už jsme čekali tým pracovníků. Nejprve velmi důkladně z oken odstranili všechny polepy. Šetrně seškrábali všechno lepidlo, které zbylo po odtržení plakátů. Nepoškození skleněné plochy je zajištěno použitím korundové žiletky s průměrem nejméně deset centimetrů.

Nekvalitním nářadím totiž při odstraňování, škrábání a sundávaní tvrdých nečistot a škrábání zbytku lepidel k nevratným poškozením. To se ale nemůže s touto firmou stát, protože práci provádí proškolený a profesionální personál. Firma nenajímá žádné brigádníky a dává si záležet na tom, aby v ní pracovali jen zkušení a kvalitně proškolení zaměstnanci.

Když skončili s odstraněním lepidla, tak pak se vrhnuli na samotné mytí a leštění oken. Jejich technologie mytí oken spočívá v pečlivém provedení čistým rozmývákem a následným důkladným setřením skleněné plochy pomocí stěrky s kvalitní gumou. Guma je na stěrce proto, aby se okna nepoškrabala a nezničila. Až okna oschla, tak pracovníci začali s leštěním.

Díky dlouholetým zkušenostem využívají tzv. trik suchého čištění. Leštící přípravky u nich rozhodně nehledejte, protože oni používají pouze suchou a čistou bavlněnou plenu, kterou dokonale vyčistí všechny skleněné plochy. I když je tento postup o hodně náročnější fyzicky, tak má výtečné výsledky a jejich technika leštění nemá rozhodně konkurenci široko daleko.

Pak nám na výlohy nanesli ještě impregnaci, kterou také najdete pod zkratkou GSP, která má vysoký ochranný účinek proti vodě a špíně. Jedná se o tzv. nešpinavou úpravu skel. Tato technologie vám zásadní mírou sníží náklady na údržbu skel, prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

Navíc je extrémně odolná a trvanlivá, jedno ošetření ochrání skla až na pět let, možná i více. Musíme firmě ještě jednou převelice poděkovat, protože nám zachránili naše okna od zbytků z plakátů. Navíc se A SERVIS LIPKA postarali o skla tak, jak my bychom sami nezvládli. Nyní se dokonce i lépe umývají, což nám ušetří mnoho času.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.