Řepu není radno čistit v obýváku

Řepu není radno čistit v obýváku 14 Čvn

čištění koberců kartáčovánímNedávno přijel na víkend švagr a dovezl mi dva pytle domácí řepy, kterou den předtím vykopal. Byli jsme s manželkou dohodnutí, že jeden celý pytel hned zpracujeme, polovinu naložíme a druhou polovinu dáme kvasit se zelím. Protože je to práce jako na kostele, zapřáhli jsme i švagra a omladinu, a protože venku bylo nevlídno, tolik se nás vlezlo dohromady jen do obyváku. Přes koberec se rozhodily igelity na odpadky a přes ně staré noviny – čištění koberců Brno.

profesionálové na čištění koberců v BrněPráce mohla započít. A protože venku bylo opravdu tuze nevlídno, začali jsme se posilňovat domácí pálenkou. Práce odsýpala a brzo bylo půl hotovo, byli jsme velmi posilnění, a tak jsme se nevzdávali. Problém nastal, když mladej rozbil flašku a střepem prořízl noviny a igelit, čehož si samozřejmě nikdo nevšiml. Hrubé střepy se zametly a jemné zůstaly na hromadě šlupek od řepy. Dokud jsme nedokončili práci, nikdo nic ani netušil. Jenomže sotva manželka zvedla noviny, oheň byl na střeše.

Z místa, kde byla díra, se táhla obrovská růžová skvrna po našem ani ne dva roky starém vlněném koberci. Běs a hrůza. Manželka začala běsnit a mě to popravdě také moc radosti neudělalo, jelikož koberec byl velmi drahý a poměrně dost dlouho jsme na něj šetřili. No nic, víc hlav víc vymyslí, řekli jsme si. Nanosili jsme do obýváku všechny čisticí prostředky, co jsme měli doma. A začali jsme vymýšlet, jak koberec vyčistit. Našli jsme si nějaká fóra na internetu, ale každý radil trochu něco jiného, znáte to.

 

odstranění temperových barev z koberce

Během následujících pár hodin…

 

Během následujících pár hodin jsme postupně vyzkoušely všechny prostředky. Nejprve jsme zkoušeli po jednom, jestli to něco udělá s naším milovaným kobercem. Nic moc se nedělo. Zoufalství stále nabývalo, až jsme z toho všichni vystřízlivěli. Postupně jsme vyzkoušeli všechny možné kombinace čisticích prostředků, drhli jsme to hadrem, jak jsme mohli, ale z obří skvrny na koberci stále nic neubývalo. Na jedno místo jsme dokonce zkoušeli napatlat všechny prostředky, ale skvrna se ani nehla. Byla neodbytná jak stoupenci Haré Krišna, kteří vás zastavují ve městě a nedají pokoj. Kvalitní čištění kobercůUnavení a zoufalí jsme se nakonec rozhodli si najmout někoho profesionálního. Sedli jsme k internetu a našli jsme několik různých firem, nabízeli cenově dostupné služby, ale recenze skoro žádné.

Nakonec jsme narazili na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců Brno,  která měla na svých stránkách velice dobře popsané, jakou metodou čistí koberce. Zaujala nás, tak jsme hledali recenze na tuto firmu. Všechny recenze byly kladné, rozhodli jsme se tedy firmu kontaktovat. Vysvětlili jsme jim situaci, byli velice ochotní, a přestože byl víkend, ještě téhož dne přijeli. Přivezli si s sebou speciální stroj a pomocí hloubkového čištění a speciální kosmetiky náš koberec vyčistili tak, že vypadal jako nový.

Navíc všichni pracovníci byli velice příjemní, cena byla sice vyšší než u konkurence, ale za takový servis si myslím, že je to odpovídající cena. Služeb této firmy určitě v budoucnu znovu využiji.

 

Recenze na čištění kobercůčištění sedaček a koberců PrahaČištění koberců - Nejnovější technologie v ČRjak hloubkově odstranit fleky z koberce

Řepu není radno čistit v obýváku
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.